کد خبر : 17571 / /
/

 

بی شک کانادا یکی از مقاصد خوب مهاجرتی برای کسانی است که میخواهند در خارج از ایران کار کنند. کانادا بنابه دلایل زیادی یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی است از جمله:

 • اقتصاد کانادا چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان است. این امر کانادا را به یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان با با استاندارهای بالا زندگی تبدیل کرده است.
 • نرخ بیکاری در کانادا از سایر کشورها کمتر است.
 • کانادا کمک های مهی به محاسبات کوانتومی، پیشرفت های پزشکی، علم و تکنولوژی فضایی می کند.
 • کانادا یکی از صلح آمیز ترین کشورهای جهان است.

سایر دلایلی که نشان میدهد کانادا یک مقصد بسیار خوب برای مهاجرت کاری است عبارتند از:

 • کانادا یکی سیستم سرمایه گذاری عمومی عالی دارد در نتیجه استقلال اقتصادی بیشتری را فراهم می کند.
 • این کشور دارای شبکه های سرمایه گذاری و سیستم های بانکی قوی است.
 • نرخ بیکاری در کشور کانادا کمتر از سایر کشورهای غربی به ویژه در میان جوانان است.
 • کشور کانادا خدمات بهداشتی مناسب، تعطیلات با حقوق و مرخصی استحقاقی از جمله مرخصی زایمان و مرخصی والدین را برای کارکنان فراهم کرده است.

مزایای کار در کانادا

کار کردن در کشور کانادا مزایای زیادی دارد که در ادامه به چند مورد مهم اشاره میکنیم:

فرصت های شغلی

13

 

نرخ بیکاری در کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته بسیار پایین است. نرخ بیکاری در این کشور با پیشرفت در تکنولوژی مدرن به سرعت در حال کاهش است. این ویژگی کانادا را به مکانی ایده آل برای کار در حوزه های توسعه نرم افزار یا فناوری اطلاعات تبدیل می کند. کانادا برای رشته هایی مانند مهندسی مخابرات و داروسازی فرصت های شغلی بسیاری فراهم می کند به همین علت سالانه بسیاری از افراد از سرتاسر جهان اقدام به اخذ انواع ویزای کانادا می کنند. بعد از اینکه شما اجازه کار در کشور کانادا را دریافت کردید همسر شما هم با دریافت مجوز قانونی میتواند در این کشور کار کند.

مزایای کار

 • در امریکای شمالی کشور کانادا بالاترین دستمزد را به کارمندان و کارگران میدهد. میزان دستمزد با توجه به استان میتواند از 10.50 تا 13.00 دلار متفاوت باشد. شرکت های کانادایی برای دریافت خدمات بهداشتی برنامه های حمایت مالی برای کارکنانشان در نظر میگیرند. این برنامه های حمایتی شامل کارگران خارجی هم میشود.
 • اگر شما واجد شرایط کار در کانادا هستید اما شغلتان را از دست داده اید یا شغلی پیدا نمیکنید میتوانید غرامت دریافت کنید.
 • شخصی که باردار است یا به تازگی صاحب فرزند شده است، شخصی که کودکی را به فرزند خواندگی پذیرفته است یا از نوزادی مراقبت میکند مزایای خاصی را دریافت میکند. مادرانی که به تازگی صاحب فرزند شده اند بر اساس سنوات شغلی شان بین 17 تا 52 هفته مرخصی دریافت میکنند. علاوه بر این هر دو سرپرست کودک میتوانند از طریق طرح بیمه اشتغال کانادا از دولت مرخصی با حقوق دریافت کنند.
 • اگر یکی از اعضای خانواده مبتلا به یک بیماری مزمن است و در معرض خطر مرگ قرار دارد برای کسی که از او پرستاری میکند چناچه برای حمایت از چنین عضوی در خانواده محبور به دور بودن از کار است مزایایی برای مراقبت دلسوزانه اش دریافت میکند.
 • اگر فرزند شما به شدت آسیب دیده و بیمار باشد شما واجد شرایط دریافت مزایای والدین کودکان بد حال هستید.

مزایا برای فرزندان وابسته

 • فرزندان وابسته به شما در مقاطع ابتدایی و متوسطه میتوانند به آموزش رایگان دسترسی داشته باشند.
 • شما می توانید یک حساب پس انداز برای ادامه تحصیل فرزندتان باز کنید.
 • دریافت کمک هزینه ماهیانه حمایتی بدون مالیات با هزینه تربیت کودکان زیر 18 سال.
 • مزایای خدمات بهداشتی کودک
 • اعطای مزایای ویژه برای فرزندان درای معلولیت
 • فرصت های آموزشی
 • فرصت های آموزشی شامل مرخصی تحصیلی با حقوق، دوره های کارآموزی و آموزش حرفه ای، خسارت شهریه و... میباشد.

مستمری برای کارمندان

برنامه بازنشستگی کانادا  (CPP) یک طرح پس انداز اجباری و حمایتی برای شاغلین در کشور کانادا است. از 1 ژانویه 2020 کارمندان و کارفرمایان 5.25 درصد (کبک 5.7 درصد) تا حداکثر در آمد سالانه مستمری خود ( 58700 دلار کانادا در سال 2020)  را در این طرح مشارکت میکنند. کارمندان میتوانند از 60 سالگی به در آمد حاصل از CPP دسترسی داشته باشند یا میتوانند آن را تا سن 70 سالگی به تعویق بیاندازند.

هزینه پایین زندگی

هزینه های زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته بسیار پایین تر است. هزینه مسکن با توجه به منطقه ای که برای زندگی انتخاب میکنید پایین است.  هزینه غذا، گاز و حتی خودرو نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته ارزان تر است. همچنین نرخ جرم و جنایت در کانادا بسیار پایین است به طوری که این کشور یکی از امن ترین کشورهای جهان برای زندگی است.

چگونه می توان برای کار به کانادا مهاجرت کرد؟

برای جستجوی کار در کانادا دو مسیر اصلی وجود دارد. یکی از طریق اخذ ویزای اقامت دائم و دیگری از طریق دریافت مجوز کار موقت کانادا.

سیستم اکسپرس اینتری

14

سیستم اکسپرس اینتری اولین قدم برای مهاجرت به کانادا تحت این برنامه میباشد. متقاضیان میتوانند یک پروفایل اکسپرس اینتری تکمیل کنند. به این نکته دقت کنید زمان خاصی برای تکمیل پروفایل مشخص نشده است و محدودیتی در تعداد پذیرفته شدگان وجود ندارد.

کسانی که در اکسپرس اینتری پذیرفته میشوند میتوانند یک دعوتنامه برای درخواست اقامت دریافت کنند. قرعه  کشی برای دعوت از متقاضیان به طور منظم در طول سال انجام میشود. کانادا فقط متقاضیان برتر را بدون توجه به زمان قبولی در این گروه انتخاب می کند.

سیستم اکسپرس اینتری جزو سریعترین روش های مهاجرت به کانادا می باشد که هزینه کمتری نسبت به دیگر روش های مهاجرت به کانادا مانند سرمایه گذاری و کار آفرینی دارد. همچنین این روش کاملا آنلاین بوده ونیاز به صرف زمان برای کاغذبازی و ارسال مدارک ندارد.(منبع)

ویزای اجازه کار در کانادا

 

مجوز کار یا ویزای کار کانادا نوعی ویزا است که برای افراد واجد شرایط کار در کانادا برای یک دوره خاص صادر میشود. متقاضیان تنها بعد از دریافت پیشنهاد شغلی یا قراردادکاری از یک کارفرما در کانادا میتوانند برای دریافت ویزای کار اقدام کنند. کارفرما باید از  ESDC (اشتغال و نوسعه اجتماعی کانادا) یک  LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار) دریافت کند تا اجازه داشته باشد کارگران ماهر خارجی را برای مشاغلی که شهروندان یا افراد مقیم دائم کانادا نمی توانند آنها را انجام دهند استخدام کنند.

کانادا به عنوان یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان مقصد بسیار خوبی برای متقاضیان کار است. ویزای کار کانادا به کسب و کارهای کوچک، کارگران دائمی، کارگران موقت، دانشجویان و سایر افراد اجازه میدهد تا در این کشور کار کنند. به طور معمول متقاضیان  برای درخواست ویزای کار کانادا باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشند.

با توجه به اینکه کانادا مقصد خوبی برای افرادی است که به دنبال شغل مناسب می گردند، بنابراین سالانه تقاضا برای درخواست ویزای کانادا بسیار بالا است. اما درخواست ویزای کانادای عده ای از افراد رد یا به اصطلاح ریجکت می شود. اگر می خواهید از دلایل ریجکت ویزای تحصیلی، توریستی، کارآفرینی و اشتغال آگاه شوید و احتمال وقوع آن را کمتر کنید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

میزان موفقیت برای دریافت ویزای کار و سیستم اکسپرس اینتری چقدر است؟

به طور مشخص نمیتوان میزان موفقیت دریافت ویزای کار و سیستم اکسپرس اینتری را تعیین کرد. متقاضیان به صورت جداگانه بررسی میشود. اگر متقاضی شرایط لازم را داشته باشد درخواستش تایید میشود. درخواست ها توسط افسران مختلفی بررسی میشود و هر کدام از صلاحدید خود در تایید یا رد درخواست استفاده می کنند.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.