کد خبر : 18229 / /
/

 

همه ازدواج ها بالا و پایین های خود را دارند. حتی پس از سال ها زندگی مشترک، همسران اغلب از عشقی که یک روز حاضر بودند برای هم بمیرند دور می شوند. اگرچه هدف نهایی ازدواج این است که زندگی شادی داشته باشید، اما گاهی اوقات استرس، عدم ارتباط و عوامل دیگر برای ادامه ازدواجی که قبلا وجود داشت بسیار زیاد است. اگر برای یافتن زمینه های مشترک با همسرتان تلاش می کنید و در آستانه طلاق هستید، چند گزینه وجود دارد که می تواند قبل از تصمیم به طلاق به شما کمک کند . در این مطلب به بررسی مزیت هایی که مشاوره خانواده می تواند برای حفظ رابطه شما انجام دهد می پردازیم

1. گوش کنید و ارتباط برقرار کنید

بر کسی پوشیده نیست که کلید یک ازدواج موفق ارتباط است. چرا ؟ خب، ساده است، وقتی مردم احساس کنند که به آنها گوش داده شده است، احساس خوبی به آنها می دهد. برعکسش هم درست است. فرض کنید همسر شما تمایل دارد به خانه جدیدی نقل مکان کند. اگر فکر حرکت کردن شما را می ترساند یا جالب نیست، ممکن است نخواهید به حرف هایش گوش دهید. با گذشت زمان مطرح کردن این موضوع می تواند باعث رنجش و عصبانیت شود، به خصوص زمانی که هرگز به همسرتان فرصتی نداده اید تا مسائل خود را با شما در میان بگذارد.

2. به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا طلاق واقعاً راه حل است یا خیر

همان طور که گفتیم، ازدواج ها، بالا و پایین های خود را دارند. گاهی اوقات ممکن است احساس شود که بخش های پایین‌ زندگی بیشتر از اوج‌ها طول می‌کشند! بیرون آمدن خود و همسرتان از این مشکلات زناشویی ممکن است دشوار باشد. به جای اینکه سریع فرض کنید ازدواج شما به پایان رسیده است، گزینه هایی وجود دارند که می توانند لحظات خوب را به شما بازگردانند. مشاوره خانواده می تواند به شما کمک کند تا راه هایی را برای گذر از زندگی زناشویی خود بیابید و از منظر دیگری به آن نگاه کنید. کلید اصلی آن هم در ارتباط نهفته است. که شامل ارتباط و گوش دادن بیشتر است.

اگر این را ها به زندگی شما کمکی نکند، مشاور حتما در خصوص طلاق و اینکه به جلسات مشاوره طلاق بروید شما را راهنمایی میکند.

شما میتوانید مطالب مرتبط با موضوع مشاوره خانواده و مشاوره طلاق را در لینک زیر بخوانید:

https://nikdad.org/5-benefits-family-counseling-before-divorce/

3. مکان امن

اغلب مطرح کردن موضوعات یا برقراری ارتباط با شریک زندگی خود در محیط خانه معمولی شما ممکن است دشوار باشد. مشاوره خانواده فضای امنی را برای شما و شریک زندگی تان ایجاد می کند تا در مورد مسائلی که امکان صحبت آن برای شما نبود گفتگو کنید. مشاور همچنین به عنوان یک حائل کار خواهد کرد تا به شما و همسرتان کمک کند تا مشکل را از دیدگاه های مختلف ببینید. این کار به هر دو طرف اجازه می دهد تا بدون ترس از قضاوت و تلافی در بحث در مورد مسائل خود احساس امنیت کنند.

به صورت کلی تمامی درمانگر های خانواده بر نقش موثر خانواده در حل مشکلات تاکید دارند. بنابراین مشاور روانشناسی خانواده تمام تلاش خود را میکند تا از طریق بررسی و تحلیل روابط والد فرزندی و رابطه همسران در دوره های مختلف زندگی فرد به او کمک کند مشکلات روانشناختی و بین فردی خود را حل کند.

4. برای ازدواج شما بهتر است

روتین ها عالی هستند، اما گاهی اوقات می توانند زندگی را پیش پا افتاده کنند. در مورد ازدواج هم همینطور. ممکن است چسبیدن به چیزی که فعلاً احساس راحتی می‌کند خوب باشد، اما اغلب می‌تواند جرقه‌ای را که زمانی وجود داشت خاموش کند. از طریق استفاده از مشاوره خانواده پیش از طلاق، می توانید راه هایی را بیابید تا دوباره آن جرقه را برانگیخته و عشقی را که به ازدواج شما دامن زده است، دوباره زنده کنید. با یادگیری نحوه برقراری ارتباط و گوش دادن به شریک زندگی خود به درستی، می توانید برای ایجاد یک ازدواج قوی تر از قبل تلاش کنید.

5. جلوگیری از طلاق

در نهایت هدف بسیاری از زوج هایی که به دنبال مشاوره خانواده هستند، جلوگیری از طلاق آنها است. روند طلاق می تواند برای همه افراد درگیر به خصوص کودکان استرس زا باشد. در پایان، اگر راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید جلوی این وضعیت را بگیرید، چرا انجام ندهید.  

6. می تواند شما را برای طلاق آماده کند

اگرچه طلاق ممکن است هدف نهایی در ذهن هر فردی که زندگی سختی را پشت سر می گذارد، نباشد، اما متأسفانه ممکن است تنها گزینه باشد. گاهی اوقات مشاوره و کار روی مسائل شما ممکن است برای بازگرداندن چیزی که قبلا بوده کافی نباشد. ممکن است دو طرف از عشق دور می شوند و اصلا منطقی نباشد که دیگر با هم زندگی کنند. حتی اگر مشاوره خانواده ممکن است به بهبود ازدواج شما کمک نکرده باشد، ممکن است به شما و همسرتان کمک کند تا با آنچه پیش رو دارید کنار بیایید. این کار می تواند به ویژه زمانی که کودکان درگیر آن هستند مفید باشد. داشتن توانایی مشترک والدین بدون توجه به طلاق می تواند استرس ناشی از طلاق را در طول و بعد از طلاق کاهش دهد.

مزایای بالقوه مشاوره خانواده قبل از طلاق

مزایای بالقوه متعددی برای دریافت مشاوره زناشویی با همسرتان وجود دارد، از جمله:

  • پیدا کردن اینکه آیا طلاق برای شما مناسب است یا خیر
  • بهبود مشکلات و ترمیم ازدواج خود، اگر این همان چیزی است که شما می خواهید 
  • شناسایی مسائلی در رابطه که می تواند منجر به طلاق شود

نکاتی در مورد مشاوره طلاق

اگرچه مشاوره خانواده ممکن است برای برخی از زوج ها مفید باشد، اما لزوما بهترین استراتژی پیش فرض برای همه افرادی نیست که قصد طلاق را دارند. برخی از معایب احتمالی مشاوره خانواده عبارتند از:

  • به همسرتان این فرصت را بدهید که شما را از نظر عاطفی دستکاری کند
  • دادن اطلاعاتی به همسرتان که بعداً می توانند علیه شما استفاده کنند
  • اضافه کردن هزینه به طلاق شما

چگونه تصمیم بگیرید که آیا مشاوره خانواده برای شما مناسب است؟

ممکن است هنوز ندانید که آیا می خواهید جلسات مشاوره خانواده را دنبال کنید یا نه. این کاملا طبیعی است و احتمالاً حتی انتظار می رود. به یاد داشته باشید که اگر شما و/یا همسرتان تصمیم بگیرید همیشه می توانید نظر خود را تغییر دهید و زوج درمانی را شروع یا متوقف کنید. شما این توانایی را دارید که با سرعت خود پیش بروید و زمان لازم را برای تفکر انتقادی در مورد سناریوهای مختلف ممکن و نتایج بالقوه آنها اختصاص دهید.

آیا فکر می کنید ازدواج ارزش ماندن دارد یا اینکه آماده ادامه دادن هستید پس مشاوره خانواده را حتما امتحان کنید. به این فکر کنید که برای آینده خود و فرزندانتان چه می خواهید؟

اگر به هر دلیل به نقطه ای رسیدید که تنها راه نجات شما طلاق است، بهتر است به سراغ مشاور طلاق بروید. اما بهرحال همیشه نقطه ای برای بازگشت وجود دارد اگر هر دو طرف بخواهند.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.