کد خبر : 18695 / /
/

اگر قصد استخدام کردن پرستار بچه در خانه را دارید ممکن است پس از جست جوی زیاد هنوز نتوانسته باشید انتخاب مناسبی کنید حتی پس از مصاحبه مناسب، چک کردن رزومه پرستار و... چون نمی دانید کدام پرستار انتخاب درستی برای فرزند شما می باشد.

در این مقاله با مواردی آشنا می شوید تا بتوانید مناسب ترین انتخاب در این مورد را داشته باشید و این مطالب را برسی میکنیم:

وظایف پرستار بچه

ویژگی پرستار بچه خوب

ارتباط مناسب پرستار بچه و والدین

پرستار بچه کیست؟

پرستار بچه متخصصی است که وظیفه او مراقبت و نگهداری از کودک در محیط منزل و خانواده می باشد، پرستار بچه معمولا توسط والدین کودک استخدام می شود تا بهترین سطح مواظبت از کودک را در خانه بر عهده بگیرد.

پرستار بچه بر اساس نیاز و توافقی که با والدین کودک انجام شده به صورت تمام وقت یا نیمه وقت استخدام می شود، وظیفه اصلی پرستار بچه کمک به پرورش، تربیت، حمایت، نگهداری و مواظبت از کودک در شرایط مختلف است.

111111111111111

تاثیرات پرستار بچه

در حالت نرمال یک پرستار کودک دارای تخصص های مهارتی مراقبت از بچه، عشق واقعی و درک عمیق روحیات کودکان است که با تامین نیاز های جسمی، عاطفی، فکری و اجتماعی هر بچه، نگهداری و مواظبت  را با کیفیت بالاتر و سازگار با شرایط خاص انجام می دهد.

وظایف پرستار بچه

اصول تربیتیه مناسب فرزند بر این اشاره دارد که وظیفه اصلی تربیت بچه باید به عهده والدین باشد، هر خانواده موارد اخلاقی، آداب خانوادگی، فرهنگ و قوانین مخصوص خودشان را دارند که پایبندی فرزند به این موارد حتی با حضور پرستار بچه نباید از بین برود، به همین دلیل بهتر است پرستار بچه مراقبت را طبق قوانین و اصول والدین انجام دهد.

پرستار بچه سپید گستر کاملا حرفه ای با تجربه می باشد و می توانید به آن اعتماد کنید و کودک خود را به این شرکت معتبر و پرستار با تجربه بسپارید.

وظایف پرستار بچه به طور خلاصه موارد زیر را شامل می شود:

بازی با بچه

تعویض پوشک و پوشاک بچه

ارائه دادن گزارش روزانه به والدین بچه

نگهداری ایمن و مواظبت در خانه از بچه

تربیت بچه با قوانین و روش های والدین

آماده کردن غدای کودک

آموزش به بچه و رسیدگی به امور درسی مثل دیکته گفتن

ویژگی پرستار بچه خوب

پرستار بچه مناسب باید ویژگی هایی داشته باشد تا از پس کارهای بچه بر آید که شامل مواردی مانند مهارت های لازم برای پرستاری، دانش فنی ، مهارت های ضروری خانه، آشنایی با مسائل فنی  پرستاری از بچه داری، آشنایی با مراحل رشد و مهارت های شخصی، آشنایی اولیه اصول خانه داری و ویژگی های شخصیتی کودک در سنین مختلف می شود.

2222222222222222

ارتباط مناسب پرستار بچه و والدین

برای ارتباط درست پرستار بچه با والدین توصیه میشود که پرستار برای حریم خصوصی خانواده حرمت قائل شود و همینطور از والدین  چیزی را پنهان نکند، تغذیه کودک بر اساس سلیقه شخصی اش نباشد و در زمان حضور نداشتن والدین جلوی بچه از آنها بد گویی نکند که بی حرمتی تلقی شود.

از دیگر ویژگی های پرستار بچه خوب

مسئول و قابل اعتماد، وقت شناس، مهربان، صبور، با تجربه، خلاق، انعطاف پذیر، با اعتماد به نفس، مودب و خوش برخورد، دارای توانایی جسمی.

مسئول و قابل اعتماد

هر والدینی یک پرستار بچه قابل اعتماد میخواهد تا بتواند به شما اعتماد کند که می توانید به خوبی از فرزند او مواظبت کنید.

پرستار کودک مناسب باید متوجه خطر های احتمالی و انواع فعالیت های بی خطر را بداند.

وقت شناس

زندگی والدین به حد کافی شلوغ و پرتنش است برای همین آیا پرستار فرزندشان به موقع میرسند یا نه موردی است که نباید مشغله والدین باشد.

البته که موارد اضطراری ممکن است اتفاق بیوفتند اما پرستار خوب همیشه در صورت مشکل با والدین هماهنگ میکند.

مهربانی

مهربانی به معنای ملاحظه کار بودن، سخاوتمندی، همدل بودن است، پرستار کودک برای بچه ها مهم ترین الگو هستند پس خیلی مهم است که با آنها رفتاری مهربان و مناسب داشته باشد.

هنگام ارتباط با کودکان، مهربانی ارزش بالایی دارد زیرا آنها با دیگر کودکان و بزرگسالان نیز مهربان خواهند بود و همچنین باعث احساس راحتی و آزادی بیان در کودکان نیز می شود.

صبور بودن

پرستاری که با صبر و حوصله برای کودکان وقت می گذراد و تذکرات آن با ملایمت می باشد در خلق و خو و سلامت روانی کودک تاثیر چشم گیری دارد.

پرستاران بی حوصله و عجول کودکی بد خلق و پرتنش تربیت میکنند.

خلاق

بچه ها پرستارانی را دوست دارند که خلاق است و می تواند به آن ها در فعالیت های خلاقانه، بازی ها و کار دستی ها کمک کند و برای آن ها تجربه های سرگرم کننده ایجاد کنند.

پرستار خلاق سبب تحریک خلاقیت در بچه ها شده و باعث می شود آنها کودکانی شاداب باشند.

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری به معنای سازگاری با شرایط و نیاز های خانوادگی می باشد.

پرستار خوب در برابر شرایط کودک و والدین انعطاف پذیر است تا بهترین مراقبت را برای کودک انجام دهد.

با اعتماد به نفس

پرستاران با اعتماد به نفس تاثیر مهمی در اعتماد به نفس بچه ها دارند و بهترین ارتباط را با آنها می گیرند.

آنها رفتاری دوستانه و خونگرمی دارند که باعث می شود کودکان احساس راحتی با پرستار خود داشته باشند.

مودب و خوش برخورد

همانطور که قبلا گفته شد پرستار کودک الگوی کودک هستند پس خیلی مهم است که مودب و خوش برخورد باشند زیرا در تربیت بچه تاثیر مهمی دارند.

خوش بر خوردی پرستار بچه در کودکان تاثیری متقابل دارد و رعایت موارد ساده مثل تشکر کردن و آداب های ساده از بچه ها یک کودک مودب می سازد.

توانایی جسمی

یک پرستار مناسب باید از توانایی جسمی بر خوردار باشد زیرا لازم است که از خود کودک نیز از انرژی بیشتری برخوردار باشد.

4444444444444444

پرستاری از بچه هایی با شرایط خاص

بچه هایی که دارای بیماری های خاصی مانند هپاتیت، تالاسمی، دیابت، بیش فعالی و یا اوتیسم هستند لازم است که پرستار تخصص نگهداری و مراقبت از چنین بچه هایی را داشته باشد تا بتواند درک درستی از نیاز های جسمی و روانی کودک داشته باشد و آن ها را بر آورده کند.

موسسه خدمات پرستاری سپید گستر

امیدوارم که از این مطلب لذت کافی برده باشید، ما در موسسه خدماتی سپید گستر به ارائه خدماتی از جمله نگهداری کودک در منزل، نگه داری سالمند در منزل، خدمات تزریقات، نگه داری بیمار در منزل می پردازیم.

برای استخدام پرستار کودک و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت سپید گستر تماس بگیرید.

Source sepidgostar.com

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.