کد خبر : 20422 / /
/

 

برای داشتن سایتی با بازدهی بالا باید بی‌وقفه تلاش کرده و زمان زیادی را صرف اولویت‌های سایتتان کنید. یکی از این اولویت‌ها کلمه کلیدی است که در محتوای هر صفحه از سایت قرار داده می‌شود. جست‌وجو و یافتن کلمه کلیدی متناسب با محتوای سایت بسیار حائز اهمیت است؛ شما می‌توانید از انواع ابزار انتخاب کلمه کلیدی استفاده کرده و کار خود را به‌درستی به پایان برساند. با این‌که گفته شد با یافتن کلمه کلیدی مناسب کار‌تان به پایان می‌رسد، اما در‌واقع این اول ماجرا است.

اولین گام برای داشتن سایتی با سئو بالا و درحال‌رشد، انتخاب کلمه کلیدی است که بتواند نیاز سایت و مخاطب را ارضا کند؛ با برداشتن اولین قدم در این مسیر می‌توانید انتهای کار خود را هم مشاهده کنید. بهره‌بردن از ابزار انتخاب کلمات کلیدی می‌تواند برای شما حکم یک چراغ‌قوه در شبی تاریک و بدون نور مهتاب را داشته باشد. چرا وقتی راهکارهای ساده‌ای پیشروی‌تان قرار دارد، به سمت مسیرهای طولانی و پر پیچ‌وخم بروید؟ شاید کلمه کلیدی که تنها خود‌تان با آن آشنایی دارید را سایت دیگری پیش از شما استفاده کرده باشد!

 

9

 معرفی ابزار انتخاب کلمات کلیدی

ابزارهای مختلفی وجود دارند که می‌تواند در حیطه‌های گوناگون کلمه کلیدی کار شما را راه بیندازند. مهم‌ترین عامل در انتخاب یک ابزار انتخاب کلمه کلیدی این است که بتوانید آن را طبق نیاز خود پیدا کنید. برخورداری از بهترین ابزار انتخاب کلمات کلیدی نمی‌تواند شما را در روند بالا‌بردن سایتتان بیش‌ازپیش سوق دهد. شاید بگویید هدف که یکی است، چه فرقی بین بهترین ابزار و ابزار معمولی است؟ فرض کنید قرار است فرق میان یک مسواک عالی را با یک مسواک معمولی مشخص کنید.

با این‌که با استفاده از مسواک معمولی می‌توانید دندان‌های خود را تمیز کنید، اما احتمال اینکه از لثه‌هایتان خون بیاید زیاد است؛ با ابزار معمولی به هدف و نتیجه نهایی خود می‌رسید، اما در شرایط سخت. برای این‌که با برخی از ابزار انتخاب کلمه کلیدی آشنا شوید بهتر است ما را در ادامه دنبال کنید:

SEMrush؛ بسیار متنوع و سودمند

بسیاری از ابزار یافتن کلمه کلیدی به‌صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرند؛ این سایت هم جزو این ابزارها است اما با یک تفاوت؛ کاربران می‌توانند به‌صورت روزانه تا حد خاصی را به شکل رایگان از این ابزار استفاده کنند. این میزان محدودیت روزانه به‌اندازه جست‌وجو برای 10 کلمه کلیدی است. یکی از چیزهایی که باید در نظر بگیرید این است که زبان ایرانی در قسمت زبان‌های موجود، وجود ندارد و باید برای استفاده از سایت از دیگر زبان‌ها بهره ببرید.

Spyfu ابزاری رایگان

یکی از ابزار تحقیق کلمه کلیدی که به‌صورت رایگان در دسترس عموم افراد قرار دارد، این سایت است. با استفاده از این ابزار می‌توانید علاوه بر کلمه کلیدی، میزان رقابت بر سر آن را هم مشاهده کنید. سایت Spyfu با در اختیار گذاشتن اطلاعات رقیبان می‌تواند به شما کمک شایانی کند.

Answer The Public؛ یکی از ابزار گوگل

برای انجام کار با این وب‌سایت لازم است ابتدا کلمه یا کلماتی را به‌عنوان کلمه کلیدی در اختیار آن قرار دهید. این سایت با طرح سؤال از این کلمه و فرستادن آن برای گوگل، سؤال‌های زیادی را به شما پیشنهاد می‌دهد که بسیاری از مخاطبان به دنبال یافتن جوابی برای آن‌ها هستند.

بهترین ابزار برای انتخاب کلمه کلیدی

برگزیدن بهترین ابزار انتخاب کلمه کلیدی در میان هزاران ابزار، کار بسیاری دشواری است؛ با درنظرگرفتن ویژگی‌های برخی از این ابزارها می‌توانید از نظر خود، بهترین را انتخاب کنید.  باید بدانید که بهترین ابزار منتخب شما باید در میان ابزارهای معرفی‌شده از سمت گوگل باشد؛ زمانی که ربات‌های گوگل، سایت شما را آنالیز می‌کنند، این مسئله را هم موضوع مهمی طلقی کرده و حتماً آن را در نظر می‌گیرند.

Google Keyword Planner و ویژگی‌های آن

اطلاعات جمع‌آوری‌شده در این سایت به طور دقیق از سمت دیتا باکس بوده که می‌توان آن را یکی از پوینت‌های مثبت این سایت دانست. برای این‌که بتوانید از این ابزار تحقیق کلمه کلیدی استفاده کامل را ببرید، لازم است که ابتدا یک اکانت گوگل ساخته و وارد سایت شوید. کافی است پس از ورود کلمه کلیدی مد‌نظر خود را وارد کرده و پس از چند ثانیه با کلمات کلیدی فراوانی روبه‌رو شوید. به‌محض ورود به سایت می‌توانید از خدمات دیگر آن هم بهره ببرید. می‌توان از موارد زیر به‌عنوان برخی از این خدمات نام برد:

  • می‌توانید لیست کلمات کلیدی را در قالب نرم‌افزار موردنظر خود دانلود کنید.
  • می‌توانید کلمه کلیدی خود را به‌صورت عبارت یا آدرس سایت دریافت کنید.
  • قرار‌دادن فیلتر روی لیست کلمات
  • پیش‌بینی نتایج و عملکرد کلمه کلیدی

 

10

بررسی و آنالیز سایت رقیب با ابزار Alexa Pro

 با استفاده از این ابزار انتخاب کلمه کلیدی می‌توانید میزان رقابت بر سر کلمه کلیدی موردنظر خود را مشاهده کنید. وقتی بدانید که رقیب شما قرار است برای بالا آمدن سایت خود از چه کلمات کلیدی استفاده کند، شما می‌توانید به‌نوعی آن‌ها را دزدیده و از او جلو بزنید. با بهره‌گیری از این سایت برای انتخاب کلمه کلیدی می‌توانید محتوایی جذاب را در سایت خود قرار داده و شاهد فرایند رشد سئو آن باشید. وقتی بدانید که مخاطبتان به دنبال چه چیزی است و بتوانید آن نیاز را رفع کنید، در‌واقع توانسته‌اید 10 گام به جلو بردارید.

زمانی که این کارها را با استفاده از ابزار انتخاب کلمات کلیدی انجام دهید، می‌بینید که ترافیک سایتتان بالا رفته و مخاطبان زیادی جذب سایت شما شده‌اند. یک محتوای مفید و ارزشمند بهتر از چندین محتوای کم‌ارزش است؛ در اینجا می‌توان گفت کیفیت مهم‌تر از کمیت است.

انتخاب کلمات کلیدی از پیشنهادهای گوگل

با این‌که گوگل به شما ابزارهای بسیار متنوع و کارآمدی را پیشنهاد می‌دهد، اما خود گوگل به‌تنهایی قوی‌ترین ابزار انتخاب کلمه کلیدی است که می‌توانید بهترین بهره را از آن ببرید. وقتی کلمه کلیدی مرتبط با کار خود را در گوگل سرچ کنید، اطلاعات زیادی از آن را برایتان به نمایش می‌گذارد؛ مهم‌ترین آن هم سؤالاتی است که مخاطبان زیادی آن‌ها را سرچ کرده و به دنبالشان بوده‌اند. درنظر‌گرفتن علاقه‌مندی‌های مخاطب می‌تواند برایتان بسیار سودمند باشد.

می‌توانید این پرسش‌ها را در کادر کوچکی که پس از اولین سایت یا در انتهای صفحه اول قرار گرفته بیابید.

منبع: نبض مارکتینگ

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.