کد خبر : 20722 / /
/

 

ختنه نوزادان از قدیم‌الایام تاکنون، یک عمل بسیار رایج بوده و می‌تواند در سلامتی آن‌ها تأثیرات مثبت زیادی داشته باشد. ختنه نمودن نوزاد موجب می‌شود که پوست اضافه موجود بر روی آلت تناسلی او برداشته شود‌.

ختنه نمودن در بسیاری از ادیان الهی نیز توصیه شده است؛ اما در حالت‌ کلی ازنظر علمی نیز این عمل کاملاً توصیه شده بوده و می‌تواند از بروز ده‌ها بیماری مختلف در ناحیه تناسلی نوزادان جلوگیری کند. حال ختنه امروزه به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد.

پزشکان امروزه به کمک پیشرفت علم و تکنولوژی از جدیدترین روش‌ها برای  انجام ختنه بدون خونریزی استفاده می‌کنند. انتخاب روش‌های انجام ختنه برای نوزادان توسط پزشک صورت می‌گیرد. چرا که ممکن است برای هر نوزاد انجام روش خاصی مناسب باشد.

معرفی بهترین و جدیدترین انواع روش‌های ختنه

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به‌تازگی صاحب فرزند پسر شده‌اید، آشنایی با روش‌های مختلف ختنه می‌تواند نگرانی‌ها و استرس شما در این مورد را بسیار کاهش دهد. به همین دلیل در ادامه به معرفی بهترین و جدیدترین روش‌ها برای انجام ختنه نوزاد پرداخته‌ایم:

·جراحی یا روش سنتی

جراحی تقریباً قدیمی‌ترین و اولین روشی بوده که از آن برای انجام عمل ختنه استفاده می‌شده است؛ اما هم‌اکنون نیز جراحی روشی بسیار رایج بوده و جز بهترین شیوه‌های ختنه نوزادان به شمار می‌رود. در این روش پزشک ابتدا ماده بی‌حسی را در ناحیه آلت تناسلی نوزاد تزریق می‌کند‌. پس از بی‌حس شدن این ناحیه، پزشک به‌واسطه یک تیغ جراحی، پوست اضافه آلت تناسلی او را برش داده و جداسازی می‌کند. سپس بخیه‌های لازم را انجام داده و ‌عمل به پایان می‌رسد. این جراحی حدود بیست دقیقه به طول می‌انجامد. این مورد از روش‌های انجام ختنه معمولاً دوره نقاهت بسیار طولانی‌تری نسبت به سایر روش‌ها دارد؛ اما چون در مدت‌زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود، معمولاً روشی محبوب به‌حساب می‌آید.

·ختنه با حلقه

یکی دیگر از بهترین روش‌های انجام ختنه نوزادان، استفاده از حلقه می‌باشد. ختنه نمودن نوزادان به این روش معمولاً دوره نقاهت کمتری داشته و انتظار می‌رود درد آن نیز کمتر باشد. در این روش پزشک ابتدا در صورت لزوم ماده بی‌حسی را به آلت تناسلی نوزاد تزریق می‌کند. سپس در قسمت آلت او، یک حلقه پلاستیکی را بسیار سفت به دور پوست اضافه می‌بندد. این حلقه به‌مرور زمان جریان خون در پوست اضافه آلت را قطع می‌کند. وقتی این تکه گوشت‌ امکان تغذیه از خون را نداشته باشد، پس از مدتی خشک‌ شده و می‌افتد. در نتیجه ختنه نوزاد به همین واسطه صورت می‌پذیرد. در این روش حدود ده روز طول می‌کشد تا حلقه و پوست اضافه بیفتند. روش حلقه معمولاً بیشتر از جراحی توصیه می‌شود.‌

·دستگاه کلیپس نقره‌ای

استفاده از دستگاه کلیپس نقره‌ای را تقریباً می‌توان از مدرن‌ترین روش‌های انجام ختنه در جهان دانست. در این روش معمولاً برش یا خونریزی خاصی وجود ندارد. عجیب است اگر بگوییم در این شیوه حتی خبری از بخیه زدن نیز نخواهد بود. برای انجام ختنه با این دستگاه، پزشک پس از تزریق بی‌حسی، پوست اضافه را با کمک دستگاه جداسازی می‌کند. سپس پزشک ناحیه تناسلی نوزاد را پانسمان نموده و در نهایت عمل ختنه به پایان می‌رسد. این روش امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیار رایج‌تر شده است.

·لیزر

و حالا می‌رسیم به یکی دیگر از نوین‌ترین روش‌های انجام ختنه یعنی لیزر! شاید در ابتدا این شیوه برایتان‌ کمی ناشناخته به نظر برسد؛ اما در هر حال امروزه از لیزر نیز برای انجام ختنه استفاده می‌شود. برای انجام این روش نیز از بی‌حسی استفاده شده و معمولاً درد خاصی متوجه نوزاد نمی‌شود. پزشک‌ به واسطه اشعه لیزر، پوست اضافه آلت تناسلی نوزاد را می‌سوزاند و به همین ترتیب ختنه صورت می‌پذیرد.

کدام روش ختنه مناسب‌تر است؟

شاید با خواندن اطلاعات بالا در خصوص روش‌های انجام ختنه، برایتان سؤال شود کدام‌ یک روش بهتری است؟ در پاسخ به این سؤال می‌بایست بگوییم، نمی‌توان گفت هیچ یک از این روش‌ها از روش دیگر برتر است.

چرا که بهتر بودن یک روش بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. در درجه اول این تبحر و مهارت پزشک است که تعیین می‌کند، کدام شیوه بهترین باشد. چرا که ممکن است هر پزشکی تنها در انجام یکی از روش‌های انجام ختنه مهارت داشته باشد و میزان تسلط او در روش‌های دیگر نسبتاً کمتر باشد.

علاوه بر این چون هر نوزاد شرایط جسمانی متفاوتی دارد، باید برای ختنه او از روش خاصی استفاده شود.‌ پس ابتدا می‌بایست به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا شرایط نوزاد مورد بررسی قرار گرفته و پزشک بهترین روش را به شما توصیه نماید.

کار را به کاردان بسپارید!

هر یک از روش‌های انجام ختنه جز عمل‌های بسیار حساس محسوب شده و می‌بایست توسط بهترین متخصصین صورت گیرند. فردی که ختنه فرزند شما را انجام می‌دهد، می‌بایست مهارت بسیار بالایی داشته و از تجربه کافی برخوردار باشد. همچنین میزان دانش فرد نیز بسیار اهمیت دارد، چرا که می‌بایست با آناتومی دستگاه تناسلی نوزادان پسر به‌خوبی آشنا باشد. اگر پزشکی که ختنه نوزاد را انجام می‌دهد از تبحر و مهارت کافی برخوردار نباشد، ممکن است این عمل عوارضی بسیار جبران‌ناپذیر را برای فرزند شما به بار بیاورد.

برای مثال عوارض یک ختنه غیر اصولی و اشتباه شامل انسداد مجرای ادراری، تزریق بیش از حد ماده بیهوشی، برداشتن بیش از حد پوست آلت و ...شده که گاها می‌توانند جان نوزاد شما را نیز به خطر بیندازند. پس در یک‌ کلام باید گفت کار را به کاردان بسپارید! برای انجام ختنه اصولی و با کمترین درد می‌توانید به مجموعه معتبر دکتر آویشن محمدی در محدوده تهران_ ونک مراجعه نمایید. دکتر آویشن محمدی فوق تخصص اطفال و نوزادان می‌باشند.

 دکتر آویشن محمدی با انجام ده‌ها جراحی ختنه موفق توانسته‌اند رضایت مراجعه‌کنندگان زیادی را جلب نمایند. برای اعمال هر یک از روش‌های انجام ختنه می‌توانید با خیال راحت فرزند خود را به تیم معتبر دکتر محمدی بسپارید و از سلامت او نهایت اطمینان را داشته باشید. با دریافت خدمات از این مجموعه خوش‌سابقه مزایای زیر شامل حال شما می‌شوند:

·در دسترس بودن پزشک

شما می‌توانید حتی پس از عمل نیز برای دریافت هرگونه راهنمایی به مجموعه دکتر محمدی مراجعه نمایید و پزشک همیشه در دسترس‌تان خواهد بود.

·کیفیت بالای خدمات

دکتر محمدی خدمات خود را با نهایت کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار داده و هدف بیشتر جلب رضایت مراجعه‌کنندگان می‌باشد.

·هزینه مناسب

هزینه هر یک از روش های انجام ختنه تحت نظر دکتر محمدی، بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و می‌توانید با کمترین هزینه بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را دریافت نمایید.

برای انجام ختنه در مطب خود توسط دکتر آویشن محمدی با شماره تلفن‌های 09030791155 یا 02188778097 تماس گرفته و یا به مطب ونک به آدرس اول ملاصدرا، روبروی سازمان بورس، جنب داروخانه، ساختمان پزشکان صدرا، طبقه اول، مطب واقع در شهرک غرب به آدرس تهران، شهرک غرب، خیابان خوردین، جنب آتش‌نشانی، نبش توحید 4، پلاک 4، طبقه 3 و مطب خزانه به آدرس فلکه دوم خزانه، روبه روی نانوایی سنگکی، پلاک ۲۹۹ مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه ختنه نوزاد و انجام ختنه با دو متد می‌توانید وارد سایت دکتر آویشن محمدی به آدرس www.dravishanmohamadi.com شده و مقالات مربوط در این زمینه را مطالعه نمایید.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.