کد خبر : 21028 / /
/

 

 

آیا شما هم با سوال بره موم چگونه تهیه میشود مواجه شده اید؟ تولید کنندگان و افراد محلی از زمان های قدیم روش های مختلفی را برای ساخت بره موم طبیعی به کار می گرفتند. برخی از این راه ها پر بازده و برخی از آنها کم بازده بودند. جالب است بدانید که در حال حاضر چند راه مختلف برای تهیه بره موم وجود دارد و هر کدام از این راه ها و روش ها نیز یک سری ویژگی های خاص دارند.

قبل از پاسخ به سوال بره موم چگونه تهیه می شود، شما باید به این مسئله توجه داشته باشید که زنبور عسل به شیره درختان علاقه زیادی نشان می دهد. این حیوان که ضریب هوشی مناسبی دارد، پس از جمع آوری شیره خشک شده یا صمغ درختان، آنها را در قسمتی با نام سبد گرده جمع می کند. داستان ایجاد بره موم هم به همین مسئله باز می گردد. امروز ما به سوال بره موم چگونه تهیه میشود پاسخ می دهیم.

بره موم چیست؟

قبل از پاسخ به سوال بره موم چگونه تهیه می شود، بیایید تا نگاهی به چیستی بره موم بیندازیم. همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله اشاره کردیم، زنبور های عسل حیوانات باهوش هستند و به شیره درختان علاقه نشان می دهند. آنها شیره خشک شده را جمع کرده و بر روی سبد گرده که در پای عقب زنبور قرار دارد، می گذارند. هنگامی که آنها به کندو می رسند، سایر زنبور ها دست به کار می شوند.

 

آنها به طور کامل شیره خشک شده درختان را از پای زنبور اولیه جدا کرده و صمغ را از بدن او جدا می نمایند. زنبور ها با استفاده از آنزیم بدنی خود، مقداری عسل و صمغ درختان بره موم را تولید می کنند. بره موم نقش مهمی را در ساخت کندو و استفاده از آن ایفا می کند. به همین علت هم طراحی این محصول در موقعیت های مختلف اهمیت زیادی دارد.

بره موم چگونه تهیه می شود؟

حال که مقدمات مربوط به بره موم را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا به سوال "بره موم چگونه تهیه میشود" پاسخ دهیم. راه های متداولی وجود دارند که شرکت های تولید کننده با استفاده از آنها می توانند بره موم را به طور کامل استخراج نمایند. از چند قرن قبل و زمانی که استفاده از عسل رایج شد، کندو داران از روش خاصی برای جمع آوری بره موم استفاده کردند.

زنبور عسل هنگامی که در لانه و کندو خود حفره مشاهده کند، خیلی سریع آن را با بره موم پر می کند. در چنین شرایطی، زنبور داران با استفاده از یک سری صفحه های پر از شکاف، بره موم را جدا سازی می نمایند. آنها صفحه شکاف دار را درون کندو قرار داده و زنبور ها شکاف را با بره موم پر می کنند. پس از مدتی صفحه پر شده و زنبور دار می تواند بره موم را به طور کامل استخراج نماید.

البته که استفاده از راه های مختلفی برای انجام این فعالیت وجود دارد. مثلا زنبور دار ها برای برداشت بره مومو از تخته های شیار دار هم استفاده می کنند. استفاده از تخته های شیار دار برای جمع آوری بره موم خیلی رایج نیست ولی، گاهی اوقات زنبور دار ها از این روش هم استفاده می کنند.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید، پاسخ به سوال "بره موم چگونه تهیه می شود" یک پاسخ ساده و سریع است که از چند قرن قبل طراحی شده است. این پاسخ می تواند نیاز کلی و جامع همه زنبور دار ها را رفع کند. چرا که برای استفاده از این راه، آنها از ویژگی غریزی خود زنبور استفاده می کنند تا بره موم را برداشت کنند. این راه برداشت ساده ترین و رایج ترین راه به حساب می آید.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.