کد خبر : 21121 / /
/

 

یقیناً سرمایه گذاری توام با ریسک است و هر نوع سرمایه گذاری ریسک خود را دارد. اما در بسیاری از سرمایه گذاری ها ریسک بسیار پایین است. مانند سرمایه گذاری در صندوق های درآمد ثابت، در این نوع سرمایه گذاری علاوه بر سود بالا برای سرمایه گذار میزان ریسک هم بسیار پایین است. اولین نکته ای که هر سرمایه گذار به آن توجه میکند حفظ ارزش دارایی است.

گاهی اوقات برای اینکه سود خوب و قابل قبولی بدست آورید باید ریسک کنید در غیراین صورت شما تنها می توانید پولتان را بدون ریسک در بانک بگذارید و هر ماه یک مقدار خیلی کمی سود به حسابتان واریز شود و در نهایت ارزش پولتان هم در اثر تورم کاهش یابد. در این مقاله قصد دارم تا شما را با صندوق های درآمد ثابت سرمایه گذاری آشنا کنم پس تا آخر این مقاله با من همراه باشید.

 

بدون ریسک سرمایه گذاری کن

صندوق های درآمد ثابت با شعار بدون ریسک سرمایه گذاری کن سالیان سال است که در بین مردم جایگاه پیدا کرده است. این صندوق ها با حفظ ارزش دارایی سرمایه گذار باعث شدند که تعداد افراد زیادی دارایی خود را با خیال راحت در این صندوق ها بگذارند. چرا که علاوه بر امن بودن جایگاه دارایی آنها سودروز شمار هم به سرمایه گذار پرداخت میشود.

چه افرادی با چه ویژگی هایی در صندوق ها سرمایه گذاری میکنند.

افرادی در این صندوق ها سرمایه گذاری میکنند که میخواهند علاوه بر حفظ ارزش دارایی ، روزانه به میزان پولی که در صندوق ها گذاشته اند سود دریافت کنند. به سرمایه گذاری در دلار و طلا اعتماد ندارند چرا که نوسانات بازار در این نوع سرمایه گذاری بالا است. هر زمان که بخواهند میتوانند از صندوق وام بدون ضامن دریافت و از طرفی در صورت نیاز به کل سرمایه میتوانند با گرفتن میزان سود تا همان لحظه پول را از صندوق استخراج کنند.

فرق صندوق با سپرده بانکی

مزیت صندوق‌های درآمد ثابت نسبت به سپرده‌های بانکی، سود نسبتا بالاتر و محاسبه‌ی روزشمار می‌باشد، بدین معنی که برای مثال حتی اگر شخصی نصف یک دوره را هم در صندوق باشد، سود آن مدت را متناسب با روزهای ماندگاری دریافت می‌کند برخلاف سپرده‌های بانکی که شخص برای دریافت سود باید کل ماه را درصندوق باشد تا بتواند سرمایه یخود را از بانک خارج کند.

21

 

 

چند نوع صندوق درآمد ثابت داریم که قابل اعتماد هستند

تعداد صندوق هایی که قابل اعتماد باشند سابقه ی زیادی داشته باشند زیاد نیست. پس حتما برای سرمایه گذاری در این صندوق های درآمد ثابت تحقیقی در پیشینه ی آنها داشته باشید. علاوه بر این حتما سود زیان های هر صندوق را مورد به مورد بررسی کنید. و با آگاهی کامل سرمایه گذاری کنید.

انواع صندوق های درآمد ثابت

در همین سال جاری که سال 1401 است. 5 صندوق در ایران به عنوان 5 صندوق برتر شناخته شدند. این صندوق ها با نام های صندوق درآمد ثابت اندوخته توسعه صادرات آرمانی، صندوق درآمد ثابت گنجینه زرین شهر، صندوق درآمد ثابت لوتوس، صندوق درآمد ثابت پارسیان، صندوق درآمد ثابت کاردان است.

کم ریسک بودن در سرمایه گذاری جزو مهمترین نکاتی است که یک صندوق باید به مردم ارائه دهد. حال اینکه در این مقاله 5 تا صندوق به شما معرفی کردم تا با تحقیق جداگانه روی هر کدام انتخابی متناسب با شرایطتتان را داشته باشید.

شما به عنوان یک سرمایه‌گذار، نمی‌توانید امکان شکست را به طور کامل حذف کنید، اما می‌توانید آن را به نفع خود مدیریت کنید. سرمایه‌ گذاری کم ریسک کار سختی است. سرمایه‌گذاری ذاتاً با میزانی از ریسک همراه است و حذف ریسک یعنی گذشتن از سود و منافع بیشتر.

شما می‌توانید با محاسبه‌ی دقیق ریسک در هنگام سرمایه‌گذاری، به جای آن که سرمایه‌ی خود را ازدست بدهید، از منافع حاصل از سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوید.

میزان ریسک در سرمایه‌گذاری‌های مختلف، متفاوت است. به طور کلی، سرمایه‌گذاری‌هایی که بازده بالقوه‌ بیشتری دارند، ریسک بالاتری هم دارند. برای مثال، سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس در مقایسه با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری ، ریسک بیشتری دارد.

 

درباره صندوق های درآمد ثابت آی بی شاپ

صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت اکثر وجوه خود را صرف خرید اوراق با درآمد ثابت نظیر اوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق بهادار رهنی و یا سپرده های بانکی و گواهی سپرده های بانکی می کنند.

 

 ریسک پایین

صندوق‌های درآمدثابت عمده‌ی دارایی‌های خود را در اوراق با درآمدثابت و سپرده بانکی(حداقل 70 درصد) و مابقی را در سهام سرمایه‌گذاری می‌کنند. با توجه به نوع سرمایه‌گذاری، این صندوق‌ها برای افرادی مناسب هستند که ریسک‌گریز بوده و مایل هستند دریافتی دوره‌ای به عنوان سود داشته باشند.

 

22 سود ثابت

در این صندوق‌ها با توجه به اینکه سود سپرده بانکی و اوراق مشارکت نوسان کمی دارد، حدود سود ثابت می‌باشد، اما در هرماه با توجه به نوسانات سهام صندوق تغییرات محدودی در سود تقسیم شده می‌تواند وجود داشته باشد. سود صندوق در انتهای هردوره، با توجه به بازده‌ی سرمایه‌گذاری‌های صندوق مشخص می‌شود.

 

 مزیت نسبت به سپرده بانکی

مزیت صندوق‌های درآمد ثابت نسبت به سپرده‌های بانکی، سود نسبتا بالاتر و محاسبه‌ی روزشمار می‌باشد، بدین معنی که برای مثال حتی اگر شخصی نصف یک دوره را هم در صندوق باشد، سود آن مدت را متناسب با روزهای ماندگاری دریافت می‌کند برخلاف سپرده‌های بانکی که شخص برای دریافت سود باید کل ماه را درصندوق باشد.

 

 نحوه سود دهی

در صندوق‌های درآمدثابت ارزش اسمی هرواحد 100،000 تومان می‌باشد، با سود سازی صندوق در طول دوره ارزش هرواحد اضافه می‌شود و برای مثال در انتهای ماه به 101،700 تومان می‌رسد. در نتیجه 1،700 تومان به عنوان سود بین سرمایه‌گذاران توزیع شده و مجددا از ابتدای ماه بعدی قیمت هرواحد 100،000 تومان شده و این چرخه به صورت دوره‌ای ادامه پیدا می‌کند.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.