کد خبر : 21324 / /
/

 

پس از تحقیق و پرس­وجو در مورد اینکه چه روشی برای از بین بردن موهای زائد بهترین راه است و با توجه به عوامل متعدد می‌توان  در نهایت لیزر را به عنوان بهترین راه برای رهایی از موهای زائد انتخاب کنیم . ممکن است سوالی برای ما به وجود بیاید که چگونه بهترین لیزر را برای از بین بردن موهای زائد خود پیدا کنیم. در این مقاله به تفاوت‌ دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت می پردازیم.

اثرگذاری لیزرها به موارد زیادی از جمله رعایت موارد پیش از لیزر موهای زائد، مهارت اپراتور، تنظیمات مناسب انرژی و... وابسته است که در مقایسه­ای که در ادامه انجام میدهیم این عوامل تاثیرگذار را حذف میکنیم و فرض میکنیم که در هر دو لیزر هم نکات پیش و پس از لیزر رعایت می­شود هم مهارت اپراتور به یک اندازه و مقدار بالایی است.

البته پیش از بررسی مقایسه بد نیست توجه داشته باشید که بهتر است کلینیکی را برای لیزر موهای خود انتخاب کنید که اپراتور آن از مهارت بالایی برخوردار باشد و اگر کلینیک هربار یک اپراتور جدید به شما معرفی می­کند شاید بهتر باشد مرکز لیزر موهای زائد خود را عوض کنید چرا که هربار ریسک آسیب به پوست خود را به خاطر عدم شناخت پوست توسط اپراتور جدید بالا می­برید.

نظر تجربی یک پزشک متخصص در این امر که بیش از 50 لیزر دارد برای از بین بردن موهای زائد ،لیزر الکساندرایت است اما از لیزر تماسی دایود و nd:YAG نیز برای پوست­های تیره­تر استفاده می­کند چرا که احتمال سوختگی پایین می­آید.

در مطالعات انجام شده لیزرهای الکساندرایت و دایود لیزرهای تماسی نتایج تقریبا مشابهی را در کارآزمایی بالینی نشان داده­اند این درحالی است که لیزر nd:YAG بیشتر روی پوست­های تیره تاثیر دارد و با پوست روشن تاثیر گذاری چندانی ندارد.

 حقیقت این است که مطالعات طولانی مدتی که بیشتر از دوسال بخواهد نتایج لیزر موهای زائد را پیگیری کند وجود ندارد اما پیگیری­های بیشتر از یکسال نشان از تاثیرگذاری تقریبا هم اندازه را در هر دو لیزر الکساندرایت و دایود لیزر داشت.

تفاوت بین لیزر دایود و الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد چیست؟

تفاوت درد بین لیزر دایود و لیزر الکساندرایت

حساسیت به درد در هر فرد بسته به آستانه تحمل هر فرد متفاوت است. به علاوه امکان استفاده از کرم­های بی­حس کننده نیز در حس درد تاثیر گذار است. به عنوان مثال در استفاده از لیزر دایود اگر ژل مورد استفاده حاوی مواد بی­حس کننده باشد درد کمتری احساس می­شود. این در حالی است که Cosmetic Surgery Times گزارش می­کند که لیزر دایود در هر پالس از لیزر الکساندرایت درد بیشتری دارد. البته اخیرا لیزرهای الکساندرایت با فناوری Smart puls که پرتوی لیزر را به 8 قسمت تقسیم می­کند در کمتر شدن درد ناشی از لیزر پیشرفت چشم­گیری داشته­اند

اثرگذاری لیزرهای الکساندرایت و دایود لیزر چگونه است.

لیزرهای تماسی دایود با طول موج طولانی­تر حدود 810nm باعث نفوذ عمیق­تر به پوست می­شوند. طول موج طولانی و به تبع آن عمق نفوذ بیشتر باعث جلوگیری از آسیب سطحی پوست در بیماران با پوست تیره­تر می­شود.

امروزه دیده شده که که این لیزرها برای موهای درشت در نواحی که فولیکول در قسمت عمیق­تری وجود دارد مثل موهای ناحیه بیکینی تاثیرگذارتر است.

در طرف دیگر لیزر الکسانداریت طول موج کوتاه­تری 755nm دارد و در ناحیه نورهای مرئی (قرمز) است.

این لیزر برای افرادی که پوست­های روشن­تری دارند (خصوصا کسانی که هنگام برنز کردن به راحتی پوستشان می­سوزد) مناسب­تر است.

بررسی تفاوت عوارض لیزر الکساندرایت و  لیزر دایود

مطالعات ریسک به وجود آمدن عارضه را در هر دو لیزر بسیار پایین گزارش داده­اند ولی تفاوت­هایی وجود دارد.به عنوان مثال یک مطالعه در سال 2006  ریسک عوارض جانبی را بررسی کرد که نتایج آن نشان می­داد که لیزرهای دایود با ریسک 28.9% در مقایسه به لیزرهای الکساندرایت با ریسک 9.5% ریسک عوارضشان بیشتر است که البته عوارض هردو این لیزرها در طی حدود 1-6 ماه برطرف شد.

در یک مطالعه دیگر نیز عوارض جانبی با لیزر دایود را مقداری بیشتر نشان داده بود.

مورد بعدی تفاوت در تاثیرگذاری لیزر الکساندرایت و دایود لیزر است. در مطالعاتی که در سال­های قبل انجام شد نتایج 12ماه در هردو لیزر بیشتر از 80% گزارش شده که الکساندرایت 85% و دایود لیزر 84% تاثیر در کاهش رشد موها داشته.

 در یک مطالعه دیگر پس از 4 جلسه لیزر درمانی هر دو لیزر بیش از 90% تاثیرگذاری در کاهش رشد موها داشته اند.

تفاوت­های دیگری بین این دو لیزر وجود دارد مثل تفاوت در طول موج یا سرعت لیزر کردن بدن یا اساس کار لیزر الکساندرایت و دایود لیزر که بیشتر به جنبه­های فیزیکی دستگاه مربوط می­شود و ما تصمیم داریم خیلی وارد آن نشویم.

شرکت پرنیان به عنوان برترین تولید کننده تجهیزات پزشکی در کشور ایران با بهترین قیمت دستگاه لیزر دایود لومینا  و دستگاه الکساندرایت گرویتی را روانه بازار کرده است .اگر در انتخاب خرید لیزر الکساندرایت یا دایود برای کلینیک خود مردد هستید می‌توانید به سایت پرنیان گستر پرتو سنج مراجعه بفرمایید تا از قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت مطلع شوید .

خدمات پس از فروش محصولات شامل تمام سرویس‌هایی است که شرکت تولید کننده پس از فروش یک محصول در اختیار خریداران لیزر دایود قرار میدهد. ارائه انواع خدمات پس از فروش بر شهرت بلند مدت شرکت تأثیر می‌گذارد و می‌تواند بر آینده شرکت موثر باشد. وجود خدمات پس از فروش توسط یک شرکت می‌تواند توجیهی برای بالاتر بودن قیمت محصول تولید شده باشد. شرکت پرنیان گستر پرتو سنج به عنوان تولید کننده برتر دستگاه لیزر دایود و دستگاه لیزر الکساندرایت حذف موهای زائد مجموعه گسترده ای از خدمات را پس از ثبت خرید لیزر دایود  مصرف کنندگان و مشتریان خود ارائه می‌دهد. این خدمات شامل آموزش، پشتیبانی فنی، خدمات فنی و سنجش رضایت مشتری می شود. شرکت پرنیان گستر با ارائه تجهیزات و دستگاه‌های باکیفیت، بالاترین سطح خدمات پس از فروش را برای مشریان خود فراهم کرده است و لوازم جانبی و قطعات مصرفی مورد نیاز آنها را در حداقل زمان ممکن تأمین می نماید. خدمات فنی مجموعه پرنیان گستر پرتو سنج متناسب با شرایط از سه طریق مختلف در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.