کد خبر : 21602 / /
/

آیا تا به حال فرش 1500 شانه را از نزدیک دیده اید؟ طرح‌های برجسته همراه با نقوشی که الهام گرفته از قالی های دستباف است؛ در واقع خلاقیت و سلیقه در فرش 1500 شانه گل برجسته به درجه ای از کمال رسیده و جزو برترین محصولات ماشینی از نظر کیفیت و زیبایی است.

فرش 1500 شانه حاصل تلفیقی از هنر ایرانی و پیشرفت صنعت فرش است. نقوش متعدد، پیچیده و به هم پیوسته ای که استفاده از آن ها اصالت و شکوه را به منزل هدیه می‌‍دهد.

تولید فرش های 1500 شانه گل برجسته سبب شد که هنر صنعت فرش ایرانی بیشتر بدرخشد و طرح‌های اصیل ایرانی همچنان حفظ شود و زنده بماند.

اصالت و هنر ایرانی با تولید فرش 1500 شانه کاشان به رخ جهانیان کشیده شد و استفاده از آن‌ها، حس و حال ایرانی به فضا می‌بخشد و فضا را به محیطی مجلل، کلاسیک و فاخر تبدیل می‌کند.

فرش 1500 شانه گل برجسته با زیبایی و ظرافتی که دارند، به رقیبی جدی برای قالی‌های دستباف تبدیل شده‌اند و طرح‌ها و نگاره‌های این بافته‌های ماشینی نظر ایرانیان را به خود جلب کرده است.

فرش ۱۵۰۰ شانه شکوه و جلوه بی نظیری به دکوراسیون و فضا می‌بخشد که هر بیننده ای را محو تماشای خود می‌سازد. رقص و پایکوبی گل‌های رنگارنگ همراه با شاخ و برگ‌های پیچ در پیچ در دل تار و پود این بافته‌ها، ذوق و هنر ایرانی را نشان می‌دهد.

فرش 1500 شانه گل برجسته

فرش 1500 شانه گل برجسته نقش و نگاری فراتر از قالی دستباف

درست است که قالی‌های دستباف یک سرمایه هستند؛ ولی قیمت فرش 1500 شانه، مخصوصا قیمت فرش ماشینی 12 متری 1500 شانه که بسیار گزاف است و همچنین تولید طرح‌های جدید فرش های 1500 شانه سبب شد که تقاضای این محصولات ظریف بیشتر از قالی‌های دستباف شود.

ظرافت و زیبایی نگاره فرش 1500 شانه گل برجسته سبب برتری آن‌ها نسبت به دیگر فرش‌های ماشینی شده است. تجمعی از گل‌های ریز و تو در تو از ویژگی نقشه این بافته‌های ماشینی است.

ظرافت به کار رفته در این بافته‌ها و نقش و نگار بسیار ظریف آن‌ها، هرکسی را مات و مبهوت ساخته است و دنیایی از اصالت ایرانی در آن به کار رفته که با تولید فرش 1500 شانه گل برجسته، کمتر کسی است که به سراغ قالی‌های دستباف برود.

طرح‌های پیچیده و جذاب این فرش های ماشینی در عین زیبایی و ظرافت بالا، مملو از اصالت ایرانی است و نگاره‌های آن توانسته است تاریخ قومی و فرهنگی کشورمان را حفظ کند؛ در حقیقت طرح های فرش ماشینی 1500 شانه همان طرح‌های قدیمی و سنتی قالی‌های دستباف هستند که این نقشه‌ها، دستخوش تغییر طراحان خوش ذوق و با سلیقه قرار گرفته اند و سیر تکاملی خود را پیموده و این طرح‌های سنتی و کلاسیک در فرش ماشینی 1500 شانه به رشد و شکوفایی خود رسیده‌اند.

ظرافت بیش از حد الیاف مصنوعی که در بافت فرش 1500 شانه به کار رفته است و تعداد گره‌های بالا در یک متر از عرض و طول، سبب زیبایی بیش از حد آن شده است.

غوغای زیبایی در طرح های فرش ماشینی 1500 شانه

 

فرش ماشینی 1500 شانه

طرح های فرش ماشینی 1500 شانه، کلاسیک و سنتی هستند که در طراحی شان از قوانین خاصی پیروی می‌شود و با نقش مایه ختایی، اسلیمی و فرنگ طراحی می‌شوند.

آنچه که سبب زیبایی بسیار در طرح های فرش 1500 شانه جدید شده است این است که تلفیق رنگ‌های گرم و سرد به خوبی در آن‌ها رعایت شده و طرح‌ها و نقشه‌های این بافته‌ها، تکامل یافته طرح‌های معروف و مشهور ایرانی است. در حقیقت همان طرح‌های اصیل ایرانی، زیباتر و شکیل تر به صورت فرش 1500 شانه گل برجسته با طرح‌ها و نقوش برجسته نمایان می‌شوند.

از معروف ترین و مشهورترین طرح‌ها و نقشه های بهترین فرش 1500 شانه، طرح ترنج دار و لچک است که اولین بار این طرح روی قالی‌های دستباف پیاده شد و طرح‌های ترنج دار 1500 شانه در حقیقت الهام گرفته از همان طرح‌های ترنج دار قالی‌های دستباف است.

لچک و ترنج جزو مشهورترین طرح‌های ایرانی است که فضای مشخصی از قالی مربوط به ترنج است که در مرکز طرح به صورت مدالی درخشان جلوه و زیبایی دارد. طرح و نگاره داخل ترنج با طرح و نگاره متن قالی متفاوت است و استفاده از فرش 1500 شانه طرح ترنج دار لچک در دکوراسیون حس و حال ایرانی به فضا می‌دهد و فضا را به محیطی لوکس، فاخر و با شکوه جلوه می‌دهد.

تقارن در این طرح و نقشه حفظ شده است و این تقارن می‌تواند هارمونی و تعادل در فضا ایجاد کند. نقش و نگار داخل ترنج از نقوش اسلیمی، ختایی و فرنگ است که این نقشه ترنج از نظر طرح و رنگ با لچک‌های اطراف هماهنگی دارد.

طرح‌های سنتی و کلاسیک فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته مربوط به ترنج و لچک نیست. این طرح‌‌ها پا را فراتر نهاده و به صورت افشان و خشتی، شکارگاه، گلدانی و... نیز ارائه می‌شوند که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند.

مدل‌های افشان، طرح‌هایی هستند که بیننده شاهد یکپارچگی و یکدستی است و تمامی طرح با گل‌های شاه عباسی، گل فرنگ، گل‌های انتزاعی و... همراه با شاخه و اسیپرال‌های دورانی و قوس‌های منحنی شکل مزین شده است و گلستانی زیبا از طرح‌های ایرانی را خلق کرده اند.

پیچ‌های منظم و یکدست همراه با گل‌های زیبا و تکرار آن، زیبایی وصف ناپذیری را ایجاد کرده است. تفاوت در گل‌هایی که در متن قالی طراحی شده اند سبب دسته بندی این طرح و نقشه به افشان شاه عباسی، افشان گل فرنگ، افشان اسلیمی و... شده است؛ البته برخی از طرح‌های افشان به صورت تلفیقی است و به صورت افشان ترنج دار و افشان خشتی نیز ارائه می‌شود.

فرش های 1500 شانه گل برجسته به صورت طرح و نقشه خشتی نیز ارائه می شوند. بدین صورت که قاب‌هایی منظم به صورت مستطیل و مربع در کنار هم چیده شده که هر کدام از این خشت‌ها دارای نقش و نگار زیبایی است که طرح و نقشه هر خشت با خشت بعدی متفاوت است.

استفاده از این طرح‌های سنتی زیبا در دکوراسیون می‌تواند نشانه احترام به فرهنگ اصیل و زیبای ایرانی باشد و این فرصتی است برای دوستداران طرح‌های قالی‌های دستباف که با قیمت کمتر بتوانند انتخابی محشر از میان طرح‌های اصیل ایرانی داشته باشند.

خرید فرش 1500 شانه

فرش 1500 شانه کاشان کیفیت بی نظیری دارد

تا اسم فرش 1500 شانه کاشان به میان می‌آید، همه از ظرافت آن که بسان قالی‌های دستباف است و از ظاهر زیبا و فریبنده ای که دارد سخن می‌گویند؛ در صورتی که این فرش‌های دستباف گونه کیفیت بی نظیری دارند.

همه می‌دانند که با زیاد شدن شانه و تراکم، تعداد گره‌های فرش زیادتر شده و وضوح نقش و طرح و انسجام بین ریشه‌ها و گره‌ها بیشتر می‌شود. تعداد 1500 گره در یک متر از عرض و تعداد 4500 گره در یک متر از طول این بافته‌ها، سبب ضخامت کم، ظرافت بالا و انسجام بین ریشه‌های آن شده است. این بافته‌های ظریف از نظر تراکم گره همانند با قالی دستباف 105 رج است.

خرید فرش 1500 شانه یعنی دسترسی به ظریف ترین بافت با بالاترین کیفیت چون این بافته‌ها با نازک ترین نخ آکریلیک هیت ست شده و هایبالک بافته می‌شوند. فرش ساویز بافت توانسته است این محصولات را به قیمت درب کارخانه به فروش برساند.

بهترین فرش 1500 شانه در فروشگاه فرش ساویز بافت به صورت اینترنتی و حضوری از کارخانه به فروش می‌رسد. از آنجایی که مشتری مداری و رضایت خریداران همواره هدف اصلی کارخانه فرش ساویز بافت (https://www.savizbaft.com/) است؛ از این رو این کارخانه، فروش مستقیم را سرلوحه خدمات خود قرار داده است تا قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 به صورت عمده و تولیدی به مشتری ارائه داده شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.