کد خبر : 21731 / /
/

 

اگر به دنبال یک گل زیبا و شاد هستید تا باغ یا خانه خود را زیباتر کند، پس حتماً باید گل های زرد را در نظر بگیرید!

این رنگ برای هر موقعیتی عالی است و می توان از آن برای اضافه کردن کمی روشنایی یا شادی به هر اتاقی استفاده کرد.

در این مقاله به بررسی برخی از زیباترین گل های زرد موجود می پردازیم و هر آنچه که لازم است قبل از خرید از گل فروشی در مورد آن ها بدانید را به شما می گوییم. از نام و نماد گل زرد گرفته تا معنی و خاستگاه گل زرد، همه را پوشش خواهیم داد!

معنی و نماد گل زرد

گل های زرد به معنای دوستی و روشنایی است. نماد آنها شامل هیجان، شادی، زندگی و شروع تازه است.

لیست اسامی گلهای زرد رنگ:

 • آفتابگردان
 • بگونیا
 • آلاله ایرانی
 • گل خربق
 • گل کوکب
 • گل میمون
 • روئینه زرین یا آبشار زرد
 • گل صد تومانی
 • زنبق
 • کوکب کوهی
 • گل لیلیوم

گل های زرد پاییزی

پاییز زمان زیبایی از سال میباشد که پر از رنگ و گرما است. یکی از بارزترین جنبه های پاییز، رنگ زرد برگ ها و گل ها است و عبارتند از:

گل آفتابگردان

معنا: گل آفتابگردان، شکوفه نمادینی که شبیه درخشان ترین ستاره است، در فرهنگ باستانی چین با اقبال خوب، عمر طولانی و شادی ابدی همراه بوده است.

 

این گل همچنین یک راه فوق العاده برای نشان دادن عشق، فداکاری، و یک شکل عشق غیر رمانتیک به یک دوست یا عضو خانواده است.

منشا: اگرچه آفتابگردان وحشی بومی آمریکای شمالی است، اما برای اولین بار در روسیه تجاری شد. گیاه آفتابگردان به تازگی به عنوان یک محصول کشاورزی به آمریکای شمالی بازگردانده شده است.

با فرستادن یک دسته گل آفتابگردان و گلهای داوودی و گل رز روز عزیزتان را روشن تر کنید.

کوکب کوهی

معنا: کوکب کوهی نشان دهنده خوش بینی، عدالت و برابری است. همچنین این بهترین گلی است که می توان به کسی که لحظات سختی را پشت سر می گذارد، هدیه داد.

منشا: کوکب کوهی، یک گیاه گلدار در خانواده آستراسه بومی آمریکای شمالی شرقی و مرکزی است و در آمریکای شمالی غربی و همچنین چین طبیعی شده است.

 

گل های زرد زمستانی

یکی از رایج ترین رنگ های گل در زمستان زرد است. برگ ها طلایی می شوند و گل ها به منظره رنگ می بخشند. برخی از آن ها عبارتند از:

آلاله ایرانی

6

معنا: گل های رنگین، صرف نظر از رنگ، معانی بسیار کمی دارند. یک دسته گل یا باکس گل از آلاله ایرانی می تواند نشان دهنده "شما جذاب هستید"، "من توسط شما طلسم شده ام" یا "شما جذاب هستید" باشد.

منشا: این نژاد همانطور که از اسمش پیداست ایرانی و برخی نیز آن را زاده آسیای میانه میدانند. این گل زمانی که به اروپا رسید، نام عجیب و غریبی به آن داده شد.

گل خربق

معنا: گل خربق گل زرد دیگری است که نماد آرامش و نوید یک سال شگفت انگیز پیش رو است.

منشا: سطح ابریشمی گل ها و ریشه های سیاه آن ها غیرقابل تشخیص است. آن ها می توانند تا ارتفاعی بین ۱۰ تا ۳۰ سانتی متر رشد کنند.

آن ها همانطور که از نامشان پیداست به جنس گل سرخ تعلق ندارند، بلکه به خانواده گل سرخ تعلق دارند. زیستگاه طبیعی آن ها از کوه های آلپ شرقی تا بالکان شمالی متغیر است و از آلمان (عمدتا باواریا)، اتریش، سوئیس و ایتالیا می گذرد.

گل کوکب

معنا: شکوفه های گل کوکب زمانی با تعهد طول عمر مشترک دو نفر مانند ازدواج همراه بود. آن ها همچنین نمایانگر زیبایی، ظرافت و قدرت هستند.

منشا: گل کوکب، بومی مکزیک و مناطق کوهستانی آمریکای مرکزی است.

گل های زرد بهاری

گل های زرد اغلب هم از نظر ظاهری و هم از نظر اینکه برخی از انواع گل های زرد، مانند نرگس معمولی، جزو اولین گل هایی هستند که همراه با این موارد هستند:

گل میمون

معنا: گل میمون گل زرد کوچک نوزادان متولد شده در ماه ژانویه است و بیانگر احساسات آزاد اندیشانه و دلسوزانه است. با این حال، شکوفه های گل میمون زرد، به طور خاص، سمبل امید و شادی هستند.

منشا: گیاهانی که اکنون به عنوان گل میمون می شناسیم، در مناطقی از ایور، باکینگهام شایر انگلستان شروع به کار کردند.

زنبق

معنا: زنبق یک گل طلایی است که نماد دانش، ایمان و معصومیت است، به همین دلیل در دسته گل های عروس بسیار رایج است.

منشا: ریشه گل زنبق را می توان به ایالت ویرجینیا باز گرداند، جایی که احتمالا پیازها در دهه ۱۶۰۰ کاشته شده اند.

دسته گل و باکس گل با گل رز زرد را در گل هلند مشاهده کنید

روئینه زرین

معنا: گل های زرد طلایی برای ایجاد شادی، خلاقیت، نوآوری و حمایت از گیرنده در نظر گرفته می شوند.

منشا: روئینه زرین را می توان در سراسر اروپا، آسیا، شمال آفریقا و آمریکای شمالی یافت، اگرچه اکثر این گل دارویی از بلغارستان، مجارستان، لهستان و دیگر کشورهای اروپای شرقی می آید ولی تپه ها، جنگل ها، چمنزارها و زمین های ناهموار از جمله مناطقی هستند که در آن ها رشد می کنند.

گل صدتومنی

معنا: گل صدتومنی دوست داشتنی، نماد بسیاری از چیزها از جمله عشق، ثروت خوب، شفقت، موفقیت و ازدواج شاد است.

منشا: گل های صدتومنی در باغ های چینی مربوط به ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد یافت شده اند و تا قرن هفتم راه خود را به ژاپن که پرورش دهنده اصلی این گل است، باز کرده اند.

 

گل های زرد تابستانی

تابستان بهترین زمان برای دیدن زیباترین گل های زرد است. شکوفه می دهند و شکفته می شوند و جلوه های خارق العاده ای می سازند، از جمله:

گل لیلیوم

معنا: هر گونه و نوعی از لیلیوم معنای مشخصی دارند. با این حال، محبوب ترین و اصلی ترین معنای آنها پاکی و باروری است. این گیاهان که نماد تولد دوباره و زندگی جدید هستند، با زیبایی ظریف و معصومانه گل های زرد الهام بخش بسیاری از شاعران شدند.

منشا: شکوفه لیلیوم توسط مینوسی ها(تمدن مینوسی نخستین تمدن بزرگ اژه‌ای بود که در جزیره کِرِت یونان به شکوفایی رسید. ساکنان اولیه، حدود ۶۳۰۰ پیش از میلاد در آنجا ساکن شدند) مقدس شمرده می شد و نمایش نقاشی شده ای از آن در کرت در حدود سال ۱۵۸۰ قبل از میلاد کشف شد.

بگونیا

معنا: بگونیا طیف گسترده ای از معانی را دارد. در حالی که برخی معانی گل چندان مثبت و خوب نیستند، گل های طلایی و زرد با ثروت، شادی و رضایت همراه هستند.

منشا: گمان می رود که این گیاه از برزیل سرچشمه گرفته باشد، در حالی که برخی از آن ها در مکزیک کشف شده اند و توسط چینی ها در قرن چهاردهم مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

7

فرقی نمی کند که به دنبال چیزی برای اضافه کردن کمی درخشندگی به باغ خود هستید، یا فقط می خواهید راهی منحصر به فرد برای جشن گرفتن یک مناسبت خاص پیدا کنید، گل فروشی اینترنتی گل هلند خواسته شما را برآورده میکند!

ناگفته نماند که این قیمت قابل چشم پوشی نیست! پس منتظر چه چیزی هستید؟ امروز سری به اسنپ باکس بزنید و تمام نیازهای گل خود را با یک تحویل رایگان گل یک روزه برطرف کنید!

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.