کد خبر : 21986 / /
/

موسسه حسابداری تضمین حساب افتخار دارید با ارائه خدمات مالی به مشتریان خود روشی نوین در حسابداری کسب و کار های ایران راه اندازی کند.

کسب و کارها برای انجام امور حسابداری خود می توانند به شرکت یا موسسه حسابداری به عنوان یک شخصیت حقوقی مراجعه کنند و با شرح دادن شرایط و وضعیت حسابداری سازمان خود و با در نظر گرفتن نیازهای مالی و حسابداری کسب و کار مخصوص به خود، امور حسابداری و مالی خود را به آن موسسه واگذار کنند. از سمتی دیگر اشخاصی نیز هستند که به شکل معمول و به عنوان شخص حقیقی حسابداری می کنند و با کسب و کارها در ارتباط می باشند اما از اعتبار و اعتماد، موسسه خدمات مالی و حسابداری دارای یک مجموعه ثبت شده و رسمی محسوب می شود و اعتبار بیشتری دارد. موسسه حسابداری از کارشناسان و مدیران خبره در حوزه های مالی و مالیاتی و سایر بخش های مربوطه تشکیل شده است که یک ویژگی و امتیاز مناسب به حساب می آید.

خدمات مالیاتی

خدمات مالیاتی

مالیات یکی از مباحث خیلی مهم در عرصه کسب و کارها می باشد و به عنوان یکی از عوامل موثر در اقتصاد کشورها به حساب می آید. مالیات سهم دولت ها از درآمد و سود واحدهای اقتصادی محسوب می شود و یکی از ابزارهای درآمدی دولت ها است. در کل مالیات از مردم به دلیل فعالیت ها اقتصادی آنها در کشور اخذ می شود و طی مراحلی دوباره به چرخه اقتصادی بازگشت داده می شود و به گونه ای برای توسعه و آبادانی کشور به مصرف می رسد. امروزه کسب و کارها چه اشخاص حقیقی و چه اشخاص حقوقی زیر ذره بین سازمان امور مالیاتی بابت محاسبه و پرداخت مالیات می باشند و به همین خاطر دریافت خدمات مالیاتی از طرف مردم و مودیان بسیار بازار داغی دارد.

قوانین مالیاتی و تکالیف مشخص شده از سوی قوانین می بایست به وسیله کسب و کارها انجام شود و در صورت انجام ندادن و رعایت نکردن قوانین مشمول جریمه مالیاتی علاوه بر اصل مالیات می شوند. مبحث مالیات در حدی با اهمیت است که برخی از کسب و کارها به خاطر جرایم مالیاتی هنگفت ورشکست شدند و عواقب غیر قابل جبرانی برایشان رقم خورده است. اشخاص حقوقی و حقیقی در راستای اجرای قوانین مالیاتی و رعایت آن خدمات مالی و مالیاتی از متخصصین این امر دریافت می کنند. کارشناسن این امر می توانند افراد معمولی یا همان اشخاص حقیقی باشند و یا برای دریافت خدمات مالیاتی می توان به شرکتهای خدمات مالیاتی که به صورت تخصصی و سازماندهی شده خدمات مالیاتی ارائه می دهند مراجعه نمود. این شرکت ها به خاطر داشتن شخصیت حقوقی از اعتبار مناسبی برخوردار هستند.

خدمات مالیاتی در نوع خود تقسیم بندی هایی از لحاظ نوع فعالیت دارد و ممکن است اشخاص در موضوعات خاص یا تمام آن مهارت داشته باشد. برای انجام دادن خدمات مالیاتی معمولا شرکتها نیاز به یک حسابدار مالیاتی دارند که امور حسابداری و مالیاتی مجموعه را از جمله ثبت اسناد و تکالیف روزمره انجام دهد. خدمات مالیاتی می تواند در موضوعات مختلفی در طول سال مالی بابت امور جاری باشد مانند ارسال اظهارنامه مالیات بر درآمد، اظهارنامه مالیت بر ارزش افزوده، گزارش صورت معاملات فصلی، مالیات حقوق و دستمزد و... باشد و یا به طور موردی برای نوشتن لایحه دفاعیه مالیاتی و یا وکالت مالیاتی و همچنین مشاوره مالیاتی و... باشد.

شما نیز اگر به مالیات کسب و کار خود اهمیت می دهید و نیاز به خدمات مالیاتی دارید با مشاوران مالیاتی و کارشناسان تضمین حساب تماس برقرار کنید.

خدمات حسابداری

خدمات حسابداری

واحدهای اقتصادی و سازمان ها برای انجام امور مالی و حسابداری خود نیاز به دریافت خدمات حسابداری دارند. خدمات حسابداری گستره بزرگی از امور حسابداری و مالی را مد نظر دارد و همانطور که می دانید به دلیل سطح اهمیت و ارتباط آن با امور مالیاتی و گزارشاتی که استفاده کنندگان داخلی و خارجی به آن احتیاج دارند مورد توجه کارفرمایان است. برای حسابداری و انجام آن از حسابدارانی با سطوح مختلف می توان کمک گرفت مانند کمک حسابدار، حسابدار، حسابدار ارشد، سرپرست حسابداری و رییس حسابداری و در آخر مدیر مالی.

خدمات حسابداری می تواند با توجه به نوع کسب و کارها طبقه بندی گردد مثلا حسابداری و فرآیند آن در یک مجموعه تولیدی با یک شرکت خدماتی یا بازرگانی در موضوعاتی حسابداری و مالیاتی با هم متفاوت هستند. در شرکت تولیدی بهای تمام شده و بهایابی و... از موضوعات مهم محسوب می شود و از طرف دیگر حسابداری بازرگانی و واردات و صادرات فرآیند مربوط به خود را در حسابداری دارد. در کل امور حسابداری طبق استانداردهای حسابداری جلو می رود و حسابدارانی که با استانداردهای حسابداری آشنا و مسلط هستند معمولا در حسابداری مشکل خاصی ندارند و یا مشکل بزرگی جلو روی آنها قرار ندارد.

کسب و کارهای نیز برای دریافت خدمات حسابدار بهتر است اول نیاز خود را شناسایی کنند و مطلع باشند که حسابدار آنها قرار است به چه کارهایی بپردازد. به عبارتی از نوع و حجم فعالیت خود آگاه باشد و با توجه به نیازهای خود حسابدار را انتخاب کند. کسب و کارها می توانند به صورت حضوری و دورکاری خدمات حسابداری دریافت نمایند و تمام اینها مربوط به شرایط کسب و کار و تصمیم مدیریت برای انتخاب شیوه ها می باشد. انجام امور حسابداری به شکل حضوری هزینه بیشتری برای کسب و کار دارد، میزان هزینه حقوق و دستمزد یک حسابدار تمام وقت بیش از پاره وقت یا دورکاری می باشد و هزینه های راه اندازی و استقرار حسابدار یکی از هزینه های این موضوع است که به صورتی هزینه پنهان برای مجموعه ها محسوب می شود. ولی یک حسابدار دورکار یا پاره وقت معمولا هزینه حقوق و دستمزد پایینتری دارد و معمولا هزینه بیمه و عیدی و سنوات نیز ندارند.

خدمات موسسه حسابداری تضمین حساب

برای خدمات حسابداری می توان با اشخاص حقیقی و فریلنسرها کار کرد و یا با موسسه حسابداری همکاری نمود. یک موسسه حسابداری و خدمات مالی به دلیل داشتن شناسه ملی ، شماره ثبت و ثبت شدن در اداره ثبت شرکت ها معمولا از اعتبار بیشتری نسبت به افراد حقیقی برخوردار می باشند و از انسجام و یکپارچگی برخوردار هستند . این شرکت ها یا موسسه ها از لحاظ هزینه ای هم برای مشتریان نسبتا به صرفه تر هستند و می توانند به طور جامع خدمات امور مالی و مالیاتی ارائه نمایند. خدمات حسابداری در موسسه ها می تواند از استقرار و تشکیل کارد مالی شروع شود و تا بستن حساب ها و سند اختتامیه دوره مالی پیش برود. کارهایی مانند ثبت و نگهداری اسناد ، تهیه صورت های مالی، ارائه گزارشات حسابداری مدیریت و... بعضی از خدمات حسابداری مد نظر کارفرمایان می باشد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.