کد خبر : 22 / /
/

معاون آموزشی وزارت علوم درباره وضعیت آموزشی دانشگاهها از امروز گفت: محدودیت‌های فعلی کرونایی تاثیری در فعالیت‌های دانشگاه‌ها ندارد و دراین هفته نیز به روال سابق فعالیت خواهند کرد.

​علی خاکی صدیق  درباره نحوه برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌ها از ۱۵ آذر ماه اظهار داشت: محدودیت‌های فعلی ناشی از شیوع کرونا در بخش آموزش دانشجویان تاثیری ندارد و فعالیت دانشگاه‌ها در این هفته نیز به همان روند سابق یعنی مجازی ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: با توجه به نامه اخیر وزیر علوم به دانشگاه‌ها، دانشجویانی که در دوره تحصیلات تکمیلی هستند و پروژه‌های عملی دارند، منعی برای ادامه پروژه ندارند و حضور در آزمایشگاه‌ها به صورت حداقلی و با رعایت پروتکل بهداشتی میسر خواهد بود.

ساعت کار بانک‌های خصوصی از شنبه ۱۵ آذرماه مشخص شد

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: تعطیلی سراسری در خوابگاه‌ها نداشته و همچنین دانشجویان نیازمند کار عملی با رعایت پروتکل‌ها می‌توانند به کار خود ادامه دهند و به صلاح نیست در کار آنها خللی ایجاد شود.

دانشگاه

وی در خصوص نحوه حضور کارکنان دانشگاه‌ها نیز گفت: کارمندان مستخدمین دولت هستند آنها هم مطابق مقررات دولت باید سر کار باشند و حداکثر تا یک سوم کارمندان و کارشناسان می‌توانند با اولویت پشتیبانی فعالیت‌های جاری در حوزه آموزش یادگیری الکترونیک و پژوهش‌ها و حفاظت از دانشگاه‌ها و تاسیسات حضور خواهند داشت.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: جلسات دفاع نیز در شرایط فعلی متوقف نخواهد بود دانشجویان می‌توانند پروپوزال دکتری و ارشد را مطابق قبل و به صورت الکترونیکی انجام بدهند.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: همچنین مقررات آموزشی ترم گذشته همچنان برقرار است، با توجه به استمرار وضعیت بیماری کرونا هر آنچه در ترم قبل از مقررات و آیین نامه‌ها داشتیم کماکان به وقت خود باقی است.

خاکی صدیق ادامه داد: کلاس‌های آموزشی دروس عملی حضوری برگزار نمی‌شوند، برای اولین بار در کشور تعدادی از کارگاه‌ها و دروس آزمایشگاهی در برخی از دانشگاه‌ها به صورت الکترونیک انجام گرفت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار