کد خبر : 22062 / /
/

شرکت حسابداری سیستم حساب با توجه به نیاز بازار برای مشاوره مالی و مالیاتی شما آماده خدمت گذاری به شما مودیان گرامی می باشد.

شرکت حسابداری

حسابداری یکی از اصلی ترین و بنیادی ترین فرآیند هر کسب و کاری م باشد. به همین موجب مجموعه هایی تحت عنوان شرکت حسابداری به عنوان یک شغل در زمینه مالی و حسابداری تاسیس شده اند و به مردم و نیازمندان در این حوزه خدمات ارائه می کنند. یک شرکت حسابداری با نام های دیگری همچون شرکت های خدمات مالی و مالیاتی نیز شناخته می شوند زیرا امور حسابداری با سایر امور مالی مانند مالیات و بیمه و حسابرسی رابطه مستقیمی دارد و به همین ترتیب آنها برای حفظ کیفیت و تنوع خدمات خود می بایست سایر حوزه های را نیز تا حد امکان پوشش دهند.

شرکت­های حسابداری معمولا از بحش های مختلفی از قبیل حسابداری، حسابرسی، مالیاتی، بیمه و... تشکیل می شوند و برای هرکدام از آنها یک نفر مدیر یا سرپرست مشخص می شود که مسولیت آن بخش را به عهده دارد همچنین این قسمت ها از کارشناسانی مربوط به آن حوزه مورد نظر تشکیل شده اند که بیشتر امور اجرایی مربوط به خود را انجام می دهند و در نهایت تحت نظارت و مدیریت سرپرست یا مدیر خود هستند.

اشخاص حقیقی که خدمات مالی ارائه می دهند به گونه ای هم تراز شرکت های حسابداری هستند اما شرکت های حسابداری به دلیل داشتن مشتریانی با انواع و اقسام کسب و کارهای مختلف و به دلیل بالا بودن تعداد مشتریان، از تجربه بیشتری برخوردار هستند. از جهاتی نیز معمولا شرکت حسابداری و خدمات مالی برای مشتریان خود فاکتور رسمی صادر می کند و کسب و کارها می توانند آن هزینه را در صورت های مالی خود نشان دهند و به عنوان هزینه ثبت کنند اما سایرین شاید نتوانند یا نخواهند فاکتور رسمی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی صادر کنند که این موضوع به نفع کسب و کارها نمی باشد. کسب و کارها و مدیران محترم شرکت ها می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام امور حسابداری و مالیاتی و... با شرکت حسابداری سیستم حساب تماس بگیرند و از خدمات این شرکت بهره­مند شوند.

مشاور مالیاتی

مشاوره مالیاتی

با توجه به اهمیت بالای مالیات و دریافت خدمات مالیاتی از سوی مودیان و کسب و کارها، مشاوره مالیاتی یکی از خدمات مورد نیاز و کاربردی برای استفاده کنندگان خدمات مالی محسوب می شود که توسط کارشناس و مشاور مالیاتی ارائه می شود. برای داشتن یک مشاور مالیاتی خوب و خبره بهتر است که مهارت آن فرد محک زده شود و به نحوی از حسن عملکرد ایشان آگاه شد . مشاوره مالیاتی از روش های گوناگونی قابل انجام است.

سه روش و حالت رایج برای ارتباط با مشاور مالیاتی به صورت زیر است:

مشاوره مالیاتی تلفنی : مشاوره مالیاتی تلفنی یکی از راحت ترین و سریعترین روش ها است. بر این اساس شخص دریافت کننده مشاوره مالیاتی با مشاور مالیاتی مورد نظر با تلفن در ارتباط می شود.

مشاوره مالیاتی آنلاین

مشاوره مالیاتی آنلاین : برای ارتباط با مشاور مالیاتی بدون محدودیت جغرافیایی و به صورت آنلاین، مشاوره مالیاتی آنلاین بهترین گزینه است و می تواند با داشتن اینترنت و یک تبلت یا موبایل یا کامپیوتر به صورت گروهی جلسه مشاوره مالیاتی را برگزار کرد و فایل های مورد نظر نیز در محیط برگزاری جلسه به صورت آنلاین بین طرفین منتقل شود.

مشاوره مالیاتی حضوری : انجام مشاوره مالیاتی به صورت حضوری یکی از رایج ترین و معمول ترین مشاوره مالیاتی است. مشاور مالیاتی و طرف مقابل در یک زمان و مکان خاص همدیگر را ملاقات می کنند و به صورت حضوری و با همراه داشتن اسناد و مدارک می توانند اطلاعات مهم را بین یکدیگر رد و بدل کنند و برای مشکل مالیاتی راه حلی پیدا کنند.

مشاوره مالیاتی یکی از نیازهای مشتریان است برای بهبود عملکرد و سابقه مالیاتی خود، اما یک نکته مهم این است که اجراییات در مباحث حسابداری و انجام تکالیف مالیاتی به نحو صحیح نباید نادیده گرفته شود. مشاوره مالیاتی صرفا رهنمودهای مورد نظر و مسیر را نشان می دهد اما انجام این امور به صورت صحیح و کامل نیز در نقطه مقابل قرار دارد و در صورت مشکل داشتن هریک از این امور واحد اقتصادی می تواند متحمل جرایم مالیاتی شود. معمولا برای انجام امور حسابداری و مالیاتی یک حسابداری مالیاتی استخدام می شود تا در کنار امور حسابداری امور مربوط به مالیات را هم در راستای انجام آن پیگیری کند.

مشاور مالی

مشاوره مالی

یکی از نیازهای کسب و کارها در راستای بهبود امور مالی و با هدف افزایش سودآوری شرکت ها مشاوره مالی است. مشاوره مالی بسیار مبحثی گسترده در نوع خود است و به موضوعات گوناگونی از قبیل امور مالی و مالیاتی و کاسب و کار ورود می کند. مشاوران مالی با توجه به وضعیت و شرایط مالی کسب و کارها اقدام به ارائه رهنمود هایی مناسب و اثر بخش برای سازما­ن­ها می کنند. مشاور مالی یکی از پست های سازمانی رده بالا در کسب و کارها و واحدها اقتصادی محسوب می شود. یک مشاوره مالی برای ارائه مشاوره مالی می بایست از مهارت ها و دانش مالی مطلوبی برخوردار باشد و علاوه بر آن با مباحث روز اقتصادی و مالی، کسب و کارها، بازارهای سرمایه و مالی و... آشنایی مناسبی داشته باشد.

نحوه همکاری و دریافت مشاوره مالی روش های گوناگونی دارد. معمولا کسب و کارهای بزرگ و پر چالش یک مشاور مالی تمام وقت در کنار خود دارند ولی سایر مجموعه ها با توجه به حجم و نوع فعالیتشان به صورت پروژه ای، موضوعی، یا پاره وقت و دورکاری با مشاور مالی در ارتباط هستند.

مشاور مالی نیز مانند سایر خدمات می تواند یک شخصیت حقیقی باشد یا یک شخصی حقوقی مانند شرکت های خدمات مالی و مشاوره ای. این شرکت ها با توجه به شخصیت حقوقی خود به نسبت معتبر هستند و دارای مشتریانی با انواع و اقسام کسب و کارها و فعالیتهای اقتصادی هستند به همین دلیل با کسب و کارهای گوناگونی در ارتباط هستند و به دلیل کسب مهارت و تجربه مناسب در امور مالی و غیره می توانند گزینه ای مناسب برای دریافت مشاوره مالی باشند. مشاوره مالی میتواند با رویکردهای مختلفی ارائه شود مثلا مشاوره در امور حسابداری و مالیاتی، مشاوره در امور درآمدزایی و با هدف کسب سود، مشاوره در امور تامین سرمایه و اخذ تسهیلات بانکی، مشاوره برای سرمایه گذاری و...

به همین دلیل قبل از دریافت مشاوره مالی یا همکاری با یک مشاور مالی توصیه می شود که کسب و کارها نیاز و اهداف خود را بسنجند و با توجه به آن به دنبال خدمات مشاوره ای باشند. امکان دارد مشاوران مالی در همه زمینه ها مهارت نداشته باشند و صرفا در امور خاصی مشاوره مالی ارائه می دهند. پس بهتر است با توجه به احتیاج و اهداف با مشاور مالیاتی مربوطه ارتباط برقرار شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.