کد خبر : 22759 / /
/

 

میلگرد سمنان را می توان یکی از محصولات کارخانه نورد گرم سمنان دانست که به دلیل کیفیت بالا و استقبال خوبی که از سمت خریداران به همراه دارد، در بازار آهن به مقدار زیادی خرید و فروش می گردد. این میلگرد توانسته است به خاطر داشتن کیفیت و همچنین استاندارد تعریف شده برای تولید، از لحاظ کارایی در همه پروژه ها به کار گرفته می شود. میلگرد سمنان از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است که همین ویژگی ها به عنوان نقطه عطف این میلگرد شناخته می شود که می تواند بر قیمت میلگرد نورد سمنان اثر گذار باشد.

 

کارخانه فولاد نورد گرم سمنان 

کارخانه فولاد نورد گرم سمنان از جمله کارخانه های تولیدکننده محصولات فولادی است که در استان سمنان واقع شده است. با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی این کارخانه، بسیاری از صنایع ترجیح می دهند با خرید از این کارخانه، هزینه های جانبی همچون هزینه های حمل و نقل را کاهش دهند. این کارخانه به لطف نیروهای حرفه ای و پر تلاش خود توانست فعالیت رسمی خود را از سال 1383 آغاز نماید و تولیدات خود را به بازار عرضه کند. کارخانه فولاد نورد گرم سمنان  با به کار گرفتن پیشرفته ترین تکنولوژی های موجود و دستگاه های به روز و همچنین استفاده از شمش های مناسب، سالانه حجم عظیمی از نیاز کشور به میلگرد را تامین نماید. این شرکت به لحاظ داشتن دستگاه های نورد گرم که مختص تولید میلگردهای خود است، توانسته میلگرد خود را تولید نماید. در این کارخانه برای ساخت مقاطعی همچون میلگرد از یکسری غلتک های پرفشار استفاده می کنند که تحت فشار و دمای بالا قرار داده می شوند. به همین خاطر به آن میلگرد نورد سمنان گفته می شود.

ویژگی های میلگرد نورد سمنان

میلگرد تولیدی این کارخانه به صورت آجدار است و روند تولید آن ها منطبق بر کیفیت های A2,A3,A4  می باشد. بر اساس همین کیفیت ها می توان این گونه نتیجه گرفت که میلگرد نورد سمنان دارای آج هایی به صورت آج مارپیچ (A2 آج جناغی (A3 آج مرکب (A4) است که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد. به عنوان مثال میلگرد آجدار مارپیچ نسبتا ترد است و پیشنهاد می گردد از آن برای جوشکاری استفاده نگردد. میلگرد جناغی ترد و شکننده است و نباید از آن برای مصارفی چون جوشکاری استفاده شود. میلگرد آجدار مرکب نیز سخت و در عین حال شکننده است و می بایست از آن در مصارف صنعتی و ساختمانی بهره برد.

سایزهای میلگرد نورد سمنان از 8 الی 25 است. از این رو می توان نتیجه گرفت که میلگرد نورد سمنان از این نظر که می تواند تمام سایزهای مورد نیاز و پرکاربرد را پوشش دهد، مورد استفاده های متعدد قرار می گیرد.  

کیفیت میلگرد نورد سمنان برای تمام صنایع تضمین شده می باشد، چرا که مورد تائید سازمان های مربوطه قرار گرفته است. همچنین علامت اختصاری مندرج بر روی میلگرد NGS است که این علامت می تواند نشان دهنده کارخانه تولید کننده و نوع میلگرد می باشد. البته لازم به ذکر است استاندارد مورد استفاده برای تولید میلگرد نورد سمنان استاندارد پر کاربرد روسی است که باعث شده میلگردها دارای مقاومت تسلیم 4000 و همچنین مقاومت کششی 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع باشند. همین ویژگی ها سبب شده است این میلگرد در انواع سازه ها به کار گرفته شوند.

15

 

جدول وزنی میلگرد نورد سمنان

 

16


وزن میلگرد نورد سمنان به تناسب سایز میلگرد، از رنج متغیری برخودار است. در جدول زیر جدول وزنی این محصول آورده شده است. در زمان خرید می بایست بر اساس فرمول و قاعده کلی موجود محاسبه وزن میلگرد، وزن بار خود را محاسبه نمایید.

 

 

وزن میلگرد نورد سمنان را می توان از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد دانست که باید در زمان خرید توجه به سزایی به آن داشت.

قیمت میلگرد نورد سمنان

سیاست خرید میلگرد به این صورت است که باید عوامل زیادی را در نظر گرفت و بسته به همین عوامل قیمت را تخمین زد و سپس خرید را انجام داد. از جمله عوامل دخیل بر قیمت میلگرد می توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

  • میزان عرضه و تقاضا موجود در بازار برای میلگرد نورد سمنان در بازار داخلی
  • قیمت محصولات اولیه مورد نیاز برای تولید میلگرد
  • قیمت شمش های لازم برای تولید
  • هزینه های جانبی حمل و نقل
  • سیاست های خرید و فروش حاکم بر بازار

البته این موارد می تواند آنچان بر قیمت میلگرد موثر باشد که در برحه ای از زمان خرید را برای خریداران به صرفه نکند در نتیجه از انجام آن صرفه نظر کنند.

البته شواهد حاکی از آن است که قیمت ها به صورت مستقیم از کارخانه اعلام می گردد. در نتیجه بنابر اعلام خود کارخانه می توان نتیجه گرفت که روزانه قیمت ها به چه صورتی خواهد بود. البته در حال حاضر کارخانه نورد سمنان تنهای به اعلام قیمت چند سایز از میلگردهای خود یعنی از سایز 8 تا 12 اقدام می کند.

در زمان خرید کارشناسان توصیه می کنند بسته به محل پروژه خود اقدام به خرید کنید، چرا که به واسطه آن می توانید هزینه های ناشی از حمل و نقل را کاهش دهید.

خرید میلگرد نورد سمنان به صورت آنلاین

در صورت تمایل به خرید میلگرد در مقادیر زیاد، ترجیحاً سراغ شرکت هایی بروید که به صورت مستقیم از کارخانه های تولید کننده خرید انجام می دهند. این شرکت ها به واسطه ارتباطی تنگاتنگ با کارخانه های تولیدکننده دارند، می توانند میلگرد را با بهترین قیمت به مشتریان ارائه دهند.  شما نیز می توانید برای دریافت قیمت آنلاین آهن و تمام مقاطع فولادی و هچنین خرید غیر حضوری به این شرکت ها و فروشگاه های فروش آهن الات مراجعه نمایید.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.