کد خبر : 22797 / /
/

 

 

 

سیترات سدیم یک نمک غیر سمی است که واکنش‌پذیری پایینی دارد. این ماده به صورت بی‌بو، محلول در آب  و در الکل نامحلول است. سدیم سیترات با خنثی‌سازی اسیدسیتریک با هیدروکسید سدیم با خلوص بالا و یا کربنات تهیه می‌شود و پس از آن تبلور مجدد صورت می‌گیرد.

این ماده به عنوان نمک ترش نیز شناخته می‌شود و به طور گسترده به عنوان یک ماده نگهدارنده غذا و طعم‌دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از آن به عنوان آنتی‌اکسیدان در مواد غذایی هم استفاده می شود. اسیدسیتریک برای مصارف خانگی و صنعتی به کار می‌رود، از جمله کنترل رشد باکتری‌ها، تنظیم pH ، طعم ترشی و تقویت مزه‌ها.

سیترات سدیم دی هیدرات به عنوان عامل بافرینگ، عامل امولسیون کننده و یا جداکننده استفاده می‌شود. این ماده شیمیایی اسیدیته محصولات غذایی را کاهش می‌دهد و طعم و مزه را به نوشیدنی‌ها اضافه می‌کند. این ماده، عمر مفید و ماندگاری روغن را به عنوان امولسیفایر افزایش می‌دهد.

تجزیه و تحلیل تأثیر بیماری کرونا بر روی بازار سیترات سدیم

همه ما می‌دانیم که شیوع بیماری کووید19 در بازار سیترات سدیم تأثیر منفی داشته ‌است. در اثر رکود اقتصادی در سراسر جهان، مردم غذای خانگی را بر روی غذاهای رستوران ترجیح می‌دهند که منجر به کاهش ناگهانی تقاضا برای محصولات غذایی شد. صنعت غذا تنها در مقیاس کوچک عملیاتی برای مواد ضروری است که سیترات سدیم در آن نقش دارد. علاوه بر این، استفاده از سیترات سدیم در صنعت داروسازی در انتظار افزایش رشد بازار جهانی است، چرا که تنها صنعت است که در طول این بحران کاملاً ً فعال بوده است. با این حال، اختلال در زنجیره تأمین و در دسترس نبودن مواد اولیه مانع رشد بازار جهانی شده است.

تحلیل سناریو بازار

عامل اصلی محرک رشد بازار افزایش مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های فراوری شده است. علاوه بر این، انتظار می‌رود که افزایش تقاضا از صنعت داروسازی، رشد بازار را در سال‌های آینده تقویت کند. نیروهای دیگر که میزان مصرف سیترات سدیم را تکمیل می‌کنند عبارت‌اند از شهرنشینی، افزایش تقاضا برای مواد دارویی، آگاهی بهتر مصرف‌کنندگان و روند غذای بسته‌بندی‌شده. با این حال، انتظار می‌رود که نوسانات قیمت مواد خام مانع رشد بازار جهانی سدیم سیترات شود.

محرک‌ها و محدودیت‌های بازار

قیمت سیترات سدیم

تغییرات فصلی برای نوشیدنی‌ها و کاربردهای جدید شوینده محرک‌های رشد بازار جهانی سیترات سدیم هستند ( قیمت ادتا و سیترات سدیم به عنوان سختی گیر مواد شوینده در محصولات شوینده تأثیرگذار است ).

علاوه بر این، افزایش تقاضا از صنعت پزشکی احتمالاً رشد بازار را در طول دوره پیش‌بینی شده افزایش می‌دهد. با این حال، مصرف کنندگان نگهدارنده‌های غذایی ارگانیک را ترجیح می‌دهند که حاوی مواد شیمیایی کمتری هستند.

این تغییر در ترجیح مصرف‌کننده ممکن است تأثیر منفی بر رشد بازار سیترات سدیم داشته باشد. علاوه بر این، افزایش مشکلات بهداشتی با استفاده مداوم از سیترات سدیم و نوسان قیمت مواد خام به عنوان چالش‌های کلیدی برای رشد بازار در آینده نزدیک مورد انتظار است.

گرایش‌های مصرف سیترات سدیم

 • به عنوان یک ماده نگهدارنده یا عامل طعم دهنده در بسیاری از نوشیدنی‌های کربناته و نوشابه‌های انرژی‌زا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • از سدیم سیترات برای بهبود طعم و به عنوان عامل کنترل ph استفاده می‌شود و در نتیجه ماندگاری محصولات غذایی بسته‌بندی‌شده را افزایش می‌دهد.
 • این ماده به عنوان امولسیفایر برای روغن‌ها در فرایند تولید پنیر به کار می‌رود و پنیر را قادر می‌سازد بدون چرب شدن ذوب شود.

دیدگاه منطقه‌ای آسیا - اقیانوسیه

صنعت غذا و نوشیدنی که در کشورهایی مانند چین، هند و اندونزی بر بازار غالب است باعث رشد بازار فروش این ماده شده است. همچنین چین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای دارویی جهان است و شاهد افزایش تقاضا برای سیترات سدیم در کاربردهای دارویی است؛ بنابراین انتظار می‌رود که افزایش جمعیت در کشورهای در حال توسعه مانند چین و هند رشد صنعت داروسازی آسیا - اقیانوسیه را افزایش دهد. علاوه بر این، چین سهم عمده‌ای از بازار سیترات سدیم آسیا - اقیانوسیه را در بر می‌گیرد. مضافاً این که انتظار می‌رود بخش مراقبت شخصی و لوازم آرایشی در هند رشد قابل‌ توجهی را در طول دوره پیش‌بینی ثبت کند.

مزایای کلیدی گزارش

 • این گزارش توصیف تحلیلی صنعت جهانی سیترات سدیم را همراه با روندهای جاری و برآورد آینده برای تعیین فرصت‌های سرمایه‌گذاری قریب‌الوقوع ارائه می‌دهد.
 • این گزارش اطلاعاتی را در ارتباط با گردانندگان کلیدی، محدودیت‌ها و فرصت‌ها همراه با تحلیل دقیق سهم بازار جهانی سدیم سیترات ارائه می‌دهد.
 • بازار فعلی از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۷ به صورت کمی تحلیل می‌شود تا سناریوی رشد بازار را برجسته کند.
 • تحلیل نیروهای پنج‌گانه قدرت خریداران و تأمین کنندگان را در بازار نشان می‌دهد.
 • این گزارش تحلیل دقیق بازار سدیم سیترات جهانی را بر اساس شدت رقابتی و نحوه شکل گرفتن بازار در سال‌های آینده ارائه می‌دهد.

پرسش‌هایی که در گزارش تحقیقات بازار جهانی سدیم سیترات پاسخ داده شدند:

 1. کدام یک از بازیگران اصلی بازار در بازار جهانی سیترات سدیم فعال هستند؟
 2. روندهای فعلی در چند سال آینده چه تأثیری بر بازار خواهند داشت؟
 3. عوامل محرک، محدودیت‌ها و فرصت‌های بازار چیست؟
 4. پیش‌بینی‌های آینده که به اتخاذ گام‌های استراتژیک بیشتر کمک می‌کند چیست؟

در کشور ما نیز ماده شیمیایی سیترات سدیم در برخی شرکتهای بازرگانی به فروش می رسد که یکی از آنها شرکت شیمیایی تصفیه می باشد. کافی است برای اخذ قیمت سیترات سدیم یا سایر مواد شیمیایی مرتبط با شوینده ها با شماره تلفن 02149013000 تماس بگیرید.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.