کد خبر : 22953 / /
/

فروش مستقیم انواع کلید فیوز مینیاتوری با بهترین قیمت | کلید مینیاتوری اشنایدر، زیمنس، هیوندای و...

 

کلید فیوز مینیاتوری اشنایدر

کلید فیوز مینیاتوری یا MCB چیست؟ کلید فیوز مینیاتوری یک کلید الکتریکی است که به طور خودکار کار می‌کند. کلیدهای مدار مینیاتوری برای جلوگیری از آسیب به مدار الکتریکی است. آنها به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام اضافه بار یا اتصال کوتاه به منظور محافظت در برابر خطاهای الکتریکی و خرابی تجهیزات، خاموش شوند.

 

 

 

کلید مینیاتوری سه فاز اشنایدر

کلید فیوز مینیاتوری به طور گسترده ای به عنوان اجزای ایزوله در محیط های خانگی، تجاری و صنعتی استفاده می‌شوند. آنها بخشی از یک خانواده گستردهتر‌از قطعات قدرتمندتر قطع کننده مدار را تشکیل می‌دهند.

کلید اتوماتیک اشنایدر

کلید فیوز مینیاتوری چگونه کار می‌کند؟

قطع کننده های مدار کوچک توسط جریان اضافه، جریان الکتریکی که از جریان ایمن تعیین شده فراتر می‌رود و از یک مکانیسم مکانیکی نسبتا قوی استفاده می‌کند که برای به حداقل رساندن خرابی ها و هشدارهای کاذب طراحی شده است، راه اندازی می‌شود.

جریان بیش از حد باعث می‌شود که نوار دو فلزی درون کلید فیوز مینیاتوری گرم شود، خم شود و از بین برود. این یک کلید را آزاد می‌کند که نقاط تماس الکتریکی را از هم جدا می‌کند تا قوس (تخلیه الکتریکی) را محدود کند. قوس توسط یک نوار فلزی عایق به نام کانال قوس تقسیم شده و خنک می‌شود. پس از رفع عیب و تنظیم مجدد کلید فیوز مینیاتوری ها، مخاطبین دوباره بسته می‌شوند.

یک کلید فیوز مینیاتوری برای محافظت در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه طراحی شده است. این ها با استفاده از فرآیندهای جداگانه شناسایی می‌شوند.

حفاظت اضافه بار توسط نوار دو فلزی با استفاده از عملیات حرارتی ارائه می‌شود، در حالی که حفاظت از اتصال کوتاه توسط سیم پیچ قطع از طریق عملیات الکترومغناطیسی ارائه می‌شود.

اگر تخلیه زیاد باشد، کلید فیوز مینیاتوری خیلی سریع، در یک دهم ثانیه، خاموش می‌شود. هنگا می که جریان اضافه به محدودیت های ایمنی نزدیکتر ‌است، قطعه کندتر پاسخ می‌دهد.

جهت دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت روز انواع کلید فیوز مینیاتوری با شماره های زیر تماس بگیرید.

عملکرد کلید فیوز مینیاتوری

1. عملکرد مغناطیسی

در صورت اتصال کوتاه، نرخ جریان می‌تواند حدود 10 تا 100 برابر جریان متوسط ​​افزایش یابد.

هنگامی که این اتفاق می‌افتد، یک میدان مغناطیسی قوی ایجاد می‌شود. از آنجایی که میدان مغناطیسی به اندازه کافی قوی است، می‌توان آن را توسط عناصر مغناطیسی حس کرد و از بین برد.

علاوه بر این، در طول اتصال کوتاه، ممکن است یک قوس خطرناک وجود داشته باشد. این قوس بسیار مضر است زیرا می‌تواند در هوا جریان یابد.

2. عملکرد حرارتی

اضافه بار به دلیل استفاده گسترده از برق در یک مدار ایجاد می‌شود. یک مثال متداول از اضافه بار مدار زمانی است که تعداد زیادی از وسایل برقی توسط یک سیم داخلی تغذیه شده و به آن متصل می‌شوند.

در زمان اضافه بار مدار، نرخ جریان اضافی 2 تا 5 برابر جریان عملیاتی معمولی است. این جریان اضافی به اندازه اتصال کوتاه نیست، به همین دلیل است که جزء مغناطیسی نمی تواند آن را تشخیص دهد.

این گسل همچنان می‌تواند باعث آسیب شود. در طول اضافه بار مدار، نوار دو فلزی داخل کلید فیوز مینیاتوری، افزایش حرارتی ناگهانی را حس می‌کند و باعث می‌شود که کلید مدار قطع شود.

انواع مختلف کلید فیوز مینیاتوری

چندین نوع مختلف کلید فیوز مینیاتوری موجود است: انواع A، B، C، D، K و Z. با این حال، سه نسخه کلیدی نوع B، نوع C و نوع D هستند. هر کدام به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به قدرت احتمالی الکتریکی پاسخ دهند.

1. کلید فیوز مینیاتوری نوع B

کلید فیوز مینیاتوری نوع B زمانی که جریان به سه تا پنج برابر جریان معمولی برسد، فوراً خاموش می‌شوند.

2. کلید فیوز مینیاتوری نوع C

کلید فیوز مینیاتوری نوع C زمانی که جریان جاری به پنج تا ده برابر جریان عادی خود برسد، به سرعت خاموش می‌شوند. آنها برای بارهای القایی و راه اندازی با نوسانات راه اندازی ک می بالا استفاده می‌شوند.

3. کلید فیوز مینیاتوری نوع D

در مقایسه با دیگر کلید فیوز مینیاتوری ، نوع D کمترین حساسیت را در مورد قطع شدن دارد. تنها زمانی واکنش نشان می‌دهد که جریان به ده تا بیست برابر جریان عادی برسد. مانند سایر انواع کلید فیوز مینیاتوری، نوع D در برابر خطاهای زمین محافظت نمی کند.

کلید فیوز مینیاتوری دارای رتبه D برای دستگاه های تجاری و صنعتی سنگین ساخته شده اند که در آن گاه به گاه موج های جریان بسیار قوی رخ می‌دهد. به عنوان مثال می‌توان به تجهیزات جوشکاری ، دستگاه های اشعه ایکس، موتورهای بزرگ و واحدهای منبع تغذیه بدون وقفه اشاره کرد.

سایر انواع مختلف کلید فیوز مینیاتوری

کلید فیوز مینیاتوری نوع K - وقتی جریان به هشت تا دوازده برابر حداکثر توصیه شده برسد، این ها خاموش می‌شوند. آنها انتخاب خوبی برای موتور هستند

کلید فیوز مینیاتوری نوع Z – این ها کلید فیوز مینیاتوری بسیار حساس هستند و زمانی که جریان دو تا سه برابر بیشتر شود، خاموش می‌شوند. آنها با دستگاه های ظریفتر‌ مستعد اتصال کوتاه مانند نیمه هادی ها استفاده می‌شوند.

 

نحوه انتخاب کلید فیوز مینیاتوری مناسب

نوع کلید فیوز مینیاتوری که باید بخرید به مشخصات دستگاه یا نصب شما بستگی دارد.

ویژگی هایی که هنگام خرید کلید فیوز مینیاتوری باید دقت کرد

ظرفیت شکست - حداکثر جریانی که یک قطع کننده مدار می‌تواند بدون تخریب یا آزاد کردن قوس قطع کند. این باید با قدرت احتمالی هر موج در مجاورت نصب مطابقت داشته باشد. ظرفیت های شکست بر حسب کیلو آمپر (kA) اندازه گیری می‌شود که هر کدام 1000 آمپر واحد استاندارد جریان الکتریکی است.

تعداد قطب ها یا سوئیچ های قابل قطع در محفظه کلید فیوز مینیاتوری. گزینه های قطب شامل تک، دوتایی، سه گانه و خنثی و چهار قطبی است. مدل سه قطبی رایج است. اینها می‌توانند به طور همزمان جریان را در هر سه مدار قطع کنند اگر در هر یک از آنها خطا رخ دهد.

انتخاب کلید فیوز مینیاتوری توسط رتبه آمپر

در زیر تعدادی از ظرفیت‌های باری که اغلب برای کلید فیوز مینیاتوری تجاری با آن مواجه می‌شوند، فهرست شده است:

 • 2 آمپر

 • 6 الف

 • 10 آمپر

 • 16a

 • 20 آمپر

 • 25 a

 • 32 آمپر

بهترین برند های کلید فیوز مینیاتوری

کلید فیوز مینیاتوری اشنایدر

کلید فیوز مینیاتوری اشنایدر یکی از بهترین برندها در تولید تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی به شمار می‌آید.

کلید فیوز مینیاتوری اشنایدر هم محافظی قوی در برابر مدارهای الکتریکی هستند، و هم از انسان در برابر تماس‌های غیرمستقیم با سیستم‌های زمین نیز محافظت می‌کنند. از ویژگی‌های مهم کلید فیوز مینیاتوری اشنایدر بازه وسیع جریان فیوز آن‌ها است. اما برتری کلید مینیاتوری اشنایدر نسبت به سایر کلیدهای مینیاتوری، تشخیص زود هنگام اضافه بار حرارتی و خطای اتصال کوتاه در مدار است.

برای همین کلید فیوز مینیاتوری اشنایدر بهترین گزینه جهت محافظت الکتریکی به شمار می‌آیند. درست است که قیمت کلید فیوز مینیاتوری اشنایدر بالا است، اما با خرید این کلیدها از امنیت دائم سیستم‌های خود اطمینان دارید.

کلید فیوز مینیاتوری زیمنس

کلید فیوز مینیاتوری زیمنس یک نوع قطع کننده اتوماتیک مدار الکتریکی است که قابلیت حفاظت از اضافه بار و حفاظت اتصال کوتاه موجود در مدار را دارد. تمام مدل های کلید فیوز مینیاتوری زیمنس تولید شده دارای جریانی معادل ۰٫۳ آمپر تا ۶۳ آمپر هستند. این فیوز ها به صورت تک پل، دو پل، سه پل و چهار پل (سه پل + نول) در چهار تیپ مختلف در بازار موجود هستند.

 • کلید مینیاتوری زیمنس 5SL

 • کلید مینیاتوری زیمنس 5SY

 • کلید مینیاتوری زیمنس 5SP

 • کلید مینیاتوری زیمنس 5SJ6

کلید فیوز مینیاتوری هیوندای

کلید فیوز مینیاتوری هیوندای جزء یکی از بهترین کلید مینیاتوری ها هستند.

مهمترین گزینه ای که خریداران را به سمت کلید فیوز مینیاتوری هیوندای جذب کرده است استاندارد IEC است. در کنار این استاندارد تست معتبر KEMA نیز بر اعتبار کلیدهای این برند می‌افزاید.

کلیدهای مینیاتوری هیوندای از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه هستند . شما با هزینه معقولی کلیدهایی با ظاهر زیبا و استاندارد در دست خواهید داشت. همین امر نیز بسیاری از خریداران را به سوی کلیدهای هیوندای می‌کشاند.

کلید فیوز مینیاتوری هیوندای در دو نوع صنعتی و خانگی تولید می‌شود. کلیدهای این برند در موارد زیر کاربرد دارند:

 • تابلوهای روشنایی

 • تابلوهای توزیع با جریان‌های پایین و توان کم

 • محافظت از مدارات کنترل و فرمان تجهیزات

 • محافظت از تاسیسات برقی

تا اینجا تلاش کردیم اطلاعات مناسبی در مورد انواع کلید فیوز مینیاتوری و برند های آن به شما ارائه دهیم. در حال حاضر مراکز مختلفی هستند که در این حوزه فعالیت دارند پیشنهاد با به شما مرکز اشنایدر علی است در این مرکز شما می‌توانید انواع کلید فیوز مینیاتوری را با بهترین قیمت طراحی کنید.

جهت ارتباط با واحد فروش و اطلاع از قیمت کلید فیوز مینیاتوری شرکت اشنایدر علی از طریق شماره های زیر اقدام کنید.

 – ۳۳۹۹۱۷۵۴ – ۳۳۹۹۱۷۵۳ – ۰۹۳۵۶۶۸۸۸۷۲

 

برچسب ها : قیمت کلید فیوز مینیاتوری,کلید مینیاتوری,کلید فیوز مینیاتوری,کلید مینیاتوری اشنایدر,کلید مینیاتوری زیمنس,کلید مینیاتوری هیوندای,قیمت کلید مینیاتوری

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.