کد خبر : 24161 / /
/

عینک ایمنی بخش مهمی از تجهیزات حفاظت فردی است. تاثیر استفاده از عینک ایمنی در کار، در بسیاری از محیط های کاری کاملا مشهود است، برای انجام کارهای خاصی مانند مشاغلی که شامل ذرات ریز، خطرات ضربه، دود و خطرات مشابه هستند، استفاده از عینک ایمنی از ملزومات است چرا که محافظت از سلامتی افراد در اولویت قرار دارد و میدانیم که چشم عضوی بسیار حساس و آسیب پذیر است با استفاده از عینک ایمنی می توانید از خطرات احتمالی که ممکن است برایتان پیش بیایید جلوگیری کنید.

اهمیت عینک ایمنی در مشاغل

صرف نظر از نیازهای بینایی شما، عینک ایمنی که انتخاب می کنید باید با نوع شغلی که انجام می دهید و خطراتی که ممکن است با آن مواجه شوید مطابقت داشته باشد. برخی از مشاغل، کارگران را در معرض خطر بالای صدمات چشمی قرار می دهند.

مشاغل خطرناک عبارتند از :

 • تولید
 • ساخت و ساز
 • نجاری
 • جوشکاری
 • معدن
 • کارهای لوله کشی
 • کارهای برقی و تعمیر خودرو نیز خطرات آسیب دیدگی چشمی بالاتر از حد معمول دارند

انتخاب انواع عینک ایمنی

انواعی از عینک های ایمنی در فروشگاه تجهیزات ایمنی ایمن شهروند موجود است که مناسب با زمینه شغلی که مد نظر دارید می توانید آن ها را انتخاب کنید.

انواع مختلفی از عینک ایمنی موجود است که هر مدلی برای طراحی و محیط های کاری متفاوت است.

هنگام انتخاب عینک ایمنی، زمینه های اصلی خطر را در نظر بگیرید:

 •  اشعه ماوراء بنفش، اشعه مادون قرمز، منابع نور روشن (به عنوان مثال، مشعل های جوشکاری)
 •  مواد شیمیایی خطرناک، مایعات، گاز یا گرد و غبار
 •  دمای بالا و اجسام یا مواد داغ
 •  ضایعات و ترکش های چوب، فلز یا پلاستیک (به عنوان مثال، ماشین های سنگ زنی)
 •  الکتریکی (قوس) ناشی از اتصال کوتاه و خطاهای الکتریکی

عینک محافظ برای اینکه بهترین کاربری را از عینک ایمنی داشته باشید، باید بدانید چه نوع محافظتی را از عینک ایمنی انتظار دارید.عینک های ایمنی با محافظ های جانبی از کناره های چشم شما محافظت می کنند و در مواقعی که خطرات اشیاء پرنده وجود دارد استفاده می شود. این نوع عینک از چشمان شما در برابر ذراتی که از جلو یا از کنار شما پرتاب می شوند، می توانند محافظت کنند.

2

سپرهای صورت که با سایر محافظ های چشمی استفاده می شوند از کل صورت شما محافظت می کنند. آنها شما را از پاشش، گرما، تابش خیره کننده و ذرات در حال پرواز محافظت می کنند. آنها به تنهایی از چشم شما محافظت نمی کنند. روی سایر عینک های محافظ مانند عینک ایمنی یا عینک استفاده می شوند.

عینک هایی با تهویه عینی معمولی (مستقیم) به خوبی در اطراف چشم شما قرار می گیرند. آنها را باید در مکان های پر گرد و غبار یا زمانی که خطری ممکن است از یکی از زوایای مختلف به شما ضربه بزند پوشیده شود. آنها شما را از گرد و غبار، جرقه ها و ذرات پرنده که از زوایای مختلف می توانند به چشم آسیب برسانند، محافظت کنند.

عینک های با تهویه سرپوش دار (غیر مستقیم) دارای دهانه های غیر مستقیم برای جلوگیری از پاشش گرد و غبار و مواد شیمیایی هستند. آنها شما را از پاشش شیمیایی، گرد و غبار، جرقه و ذرات در حال پرواز محافظت می کنند. آنها ممکن است در محیط آزمایشگاهی، برای کار با مواد مذاب، یا برای سایر خطرات پاشش چشم استفاده می شوند.

لازم به ذکر است که کلاه های جوشکاری روی عینک ایمنی قرار می گیرند. این عینک ها ممکن است دارای لنزهای شفاف یا رنگی باشند. کلاه های جوشکاری شما را در برابر نور شدید جوش، جرقه و پاشش فلز مذاب محافظت می کند.

انواع عینک ایمنی در فروشگاه تجهیزات ایمنی ایمن شهروند

 • عینک ایمنی توتاص مدل AT 116
 • عینک ایمنی توتاص ATBB 
 • عینک ایمنی توتاص مدل AT117
 • عینک توتاص سفید مدل ATSR

چرا استفاده از عینک ایمنی مهم است؟

عینک ایمنی می تواند در مواردی از قبیل آنچه در ادامه می آید کمک کننده باشد:

 • عینک ایمنی می تواند از ورود ذرات ریز به چشم شما جلوگیری کند
 • عینک ایمنی در برابر حرارت مقاوم بوده و از چشم در برابر جرقه و شعله محافظت می کند
 • عینک ایمنی از چشمان شما در برابر پاشش مواد شیمیایی محافظت می کند

ساختار استخوانی اطراف چشم شما، برای محافظت از چشمان شما در برابر آسیب ناشی از برخورد اجسام کوثر است و مژه ها به محافظت در برابر آسیب اشیاء کوچک کمک می کنند. با این حال می دانیم که چشم ها مستعد آسیب هستند، آسیب های چشمی یک موضوع جدی است. آسیب چشم نه تنها می تواند دردناک باشد، بلکه اگر به اندازه کافی شدید باشد می تواند باعث از دست دادن بینایی شود. هنگام کار با هر نوع تجهیزاتی که ممکن است برای ایمنی چشم شما خطرناک باشد، عینک ایمنی خود را فراموش نکنید.

3

فروشگاه ایمن شهروند

فروشگاه ایمن شهروند با سابقه ای درخشان و معتبر در زمینه فروش انواع تجهیزات ایمنی، تجهیزات آتش نشانی ، لباس کار و دستکش ایمنی همچنین تهجیزات و علائم ترافیکی ، تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع ، تجهیزات جوشکاری و برش کاری و تمامی تجهیزات و ابزار کار و ایمنی در انواع زمینه های شغلی با ارایه محصولاتی دارای بالاترین سطح استاندارد روز دنیا با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات و محصولات به همشهریان عزیز می باشد.

شما می توانید به منظور خرید انواع تجهیزات ایمنی کار در تمامی زمینه های شغلی وارد سایت فروشگاهی ایمن شهروند شده و متناسب با زمینه شغلی خود تجهیزات مورد نظرتان را با بهترین کیفیت تهیه کنید ایمنی کار در تمامی زمینه های شغلی وارد سایت فروشگاهی ایمن شهروند شده و متناسب با زمینه شغلی خود تجهیزات مورد نظرتان را با بهترین کیفیت تهیه کنید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.