کد خبر : 24523 / /
/

 

 

نحوه ست کردن گوشی های تلفن بیسیم پاناسونیک

نحوه ست کردن گوشی های تلفن بیسیم پاناسونیک

ما در این مطلب سعی داریم اطلاعاتی درباره چگونگی ست کردن گوشی‌های تلفن بیسیم پاناسونیک را در اختیار شما قرار دهیم. برای این امر می‌توانید از نمایندگی تلفن پاناسونیک کمک بگیرید یا با توجه به اطلاعاتی که در این مطلب در اختیارتان قرار می‌دهیم، خودتان این مشکل را برطرف نمایید. اما پیش از آن، به دلایلی که سبب می‌شوند تا این اتفاق برای تلفن‌های پاناسونیک رخ دهد خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

​به چه دلیل تلفن‌های بیسیم پاناسونیک از رجیستر خارج می‌شوند؟

زمانی شما نیاز به مراجعه به نمایندگی تلفن پاناسونیک پیدا می‌کنید که برای گوشی‌های این برند مشکلی پیش آمده و یا از رجیستر خارج شده باشد. در این بخش ما به دلایلی که این مشکل به وجود می‌آید می‌پردازیم و در ادامه راه حل‌های این مشکل را با شما در میان خواهیم گذاشت. موارد مختلفی از قبیل دوربودن گوشی بیسیم از دستگاه، وارد شدن ضربه به دستگاه، وارد شدن شوک الکتریکی به دستگاه مانند قطع و وصل یکباره برق، قرار گرفتن تحت یکسری امواج قوی و یا دستکاری کردن منوی آن همگی می‌توانند در این امر نقش داشته باشند.

​از کجا بفهمیم گوشی تلفن پاناسونیک از ست یا رجیستر خارج شده است؟

ممکن است شما این پیام No link to base. Move closer to base, try again به معنی (ارتباط با بیس قطع می‌باشد به بیس نزدیک‌تر شوید و دوباره تلاش کنید) را از تلفن خود شنیده باشید. هنگامی که بیسیم شما نزدیک بیس هست ولی هنگام استفاده پیام فوق را می‌شنوید، بی‌شک گوشی بیسیم شما از ست خارج شده است. در این حالت است که به کمک گرفتن از نمایندگی تعمیرات تلفن پاناسونیک نیاز پیدا خواهید کرد؛ البته ما در ادامه به بیان راه حل‌های ست کردن گوشی‌های تلفن بیسیم خواهیم پرداخت که با انجام آن‌ها می‌توانید این مشکل را در تلفن‌های مختلف پاناسونیک بدون نیاز به مراجعه به نمایندگی تلفن پاناسونیک برطرف نمایید.

​روش‌های ست کردن گوشی‌های تلفن پاناسونیک

همان طور که پیشتر اشاره کردیم بسیاری از افراد برای رفع این مشکل از نمایندگی تلفن پاناسونیک درخواست راهنمایی و کمک می‌کنند، اما در ادامه ما به دو راه حل اشاره می‌کنیم که با پیروی از آن‌ها می‌توانید این مشکل را در تلفن‌های بیسیم پاناسونیک رفع نمایید.

  • روش یک:

این روش برای زمانی مناسب است که تلفن در حال استفاده نباشد. برای این امر باید به روش زیر عمل نمایید.

ابتدا وارد MENU گوشی تلفن شوید و سپس از بخش فلش‌های گوشی Initial Setting را بیابید و روی آن کلیک کنید. در مرحله بعدی از روی بیس دستگاه کلید Registration را پیدا کرده و سپس کلید OK را فشار داده و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید و در پایان روی گوشی تلفن بیسیم خود Locator را فشار دهید. در این زمان یک صدای بوق به گوش شما می‌رسد که این صدا نشان می‌دهد تلفن شما با دستگاه اصلی ست شده است.

تعمیر تلفن پاناسونیک

  • روش دو:

این روش برای زمانی مناسب است که تلفن در حال کار و استفاده باشد. در این زمان لازم است وارد بخش منوی دستگاه شده و سپس با همان گوشی تلفن مربع و ۱۳۰ را شماره گیری کنید. پس از این کار از روی بیس دستگاه کلید Registration را پیدا کرده و سپس کلید OK را فشار داده و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید و در پایان از روی گوشی تلفن بیسیم خود Locator را فشار دهید. در این جا نیز پس از اتمام کار و ست شدن دستگاه، صدای بوقی به گوش می‌رسد و پیغامی با این مضمون Base in registering mode نمایش داده می‌شود که نشان می‌دهد تلفن بیسیم شما ست شده است.

اما گاهی برخی از مدل‌های تلفن پاناسونیک دارای منو و کلیدهایی است که ممکن است خودتان نتوانید با استفاده از این روش‌هایی که بیان کردیم اقدام به ست کردن آن‌ها نمایید و انجام کارهای دیگری نیاز باشد. در ادامه قصد داریم به عنوان نمایندگی پاناسونیک، به تفکیک، این روش‌ها را برای هر یک از مدل‌های تلفن بیسیم پاناسونیک برشمرده و به شما جهت ست کردن این دسته از تلفن‌ها کمک کنیم.

​تلفن بیسیم پاناسونیک مدل KX-TG2360JX و TG2360JX

برای ست کردن این نوع تلفن پاناسونیک بهتر است زمانی این کار را انجام دهید که تلفن مشغول نباشد.

گوشی را در کنار بیس یا پایه نگهدارید و سپس دکمه LOCATOR/INTERCOM روی بیس را نگه داشته تا صدای بیپ به گوش شما برسد. پس از این دکمه FLASH/CALL WAIT را روی گوشی بیسیم مورد نظر فشار دهید و نگه دارید تا پیغام Handset Registering روی صفحه بیسیم نمایش داده شود، پس از این صدای بوق ست شدن را خواهید شنید.

همچنین در نهایت شما می‌توانید با فشار دادن دکمه OFF روی گوشی بیسیم و یا دکمه LOCATOR/INTERCOM روی بیس از حالت ست کردن گوشی خارج شوید.

​تلفن بیسیم پاناسونیک مدل‌های KX-TG3531BX ,KX-TG3521BX ,KX-TG3532BX KX-TG3522BX

برای ست کردن این دسته از تلفن‌ها نیز لازم است مانند مدل قبلی زمانی که تلفن اشغال نیست و نزدیک به پایه است این امر انجام شود. یادگیری و انجام این روش‌ها به دست خودتان سبب می‌شود از مراجعه و یا تماس با نمایندگی تلفن پاناسونیک بی‌نیاز شوید.

برای این امر لازم است روی گوشی بیسیم دکمه MENU را فشرده و سپس 001 را شماره گیری کنید، روی صفحه نمایش پیغام …..press locator ظاهر خواهد شد.

پس از این لازم است دکمه LOCATOR را به مدت 5 ثانیه روی بیس فشار داده و سپس کلید OK روی گوشی بیسیم را فشار دهید. در این حالت بیس و بیسیم پس از شنیدن صدای بوق با هم ست می‌شوند.

نمایندگی تلفن پاناسونیک

​تلفن بیسیم پاناسونیک مدل KX-TG2361JX و KX-TG2361JX

در بین انواع تلفن‌های بیسیم پاناسونیک که می‌توانید از نمایندگی تلفن پاناسونیک آن‌ها را خریداری نمایید. مدل‌هایی که نام بردیم از پرطرفدارترین مدل‌ها به شمار می‌آید. در این مرحله به چگونگی روش ست کردن این مدل از تلفن بیسیم پاناسونیک اشاره خواهیم کرد.

در این مدل نیز هنگامی که متوجه شدید گوشی‌های بی‌سیم مشغول نیستند، مراحل زیر را آغاز کنید.

برای ست کردن لازم است در کنار پایه یا بیس قرار بگیرید و دکمه LOCATOR/INTERCOM روی بیس را نگه داشته تا یک صدای بیپ به گوش شما برسد.

پس از این، دکمه 1 را برای ست کردن گوشی شماره 1 و کلید 2 را برای ست کردن گوشی شماره 2 که در بالا نام بردیم، فشار دهید. سپس کلید FLASH/CALL WAIT را روی گوشی بیسیم مورد نظر فشار داده و نگهدارید تا پیغام Handset Registering روی صفحه تلفن بیسیم پاناسونیک نمایش داده شود، پس از این صدای بوقی به گوش شما می‌رسد که نشان می‌دهد تلفن با پایه ست شده است. پس از این با فشردن کلید OFF که روی گوشی بیسیم قرار دارد و یا دکمه LOCATOR/INTERCOM روی بیس می‌توانید از حالت ست کردن گوشی خارج شوید.

اما راه حلی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، برای بیشتر تلفن‌های پاناسونیک مناسب خواهد بود. این روش راهی است که اغلب تکنسین‌های نمایندگی تلفن پاناسونیک نیز از آن استفاده می‌کنند. هنگامی که از اشغال نبودن گوشی‌ها مطمئن هستید، آن را نزدیک بیس برده و مراحل زیر را انجام دهید.

کلید منو MENU را از روی گوشی بیسیم فشرده و پس از آن کلید # و بعد 130 را شماره گیری نمایید. پس از آن لازم است دکمه Locator را به مدت 5 ثانیه نگه داشته تا صدای بوق به گوش شما برسد. البته لازم به ذکر است در برخی از تلفن‌های بی‌سیم پاناسونیک امکان شنیدن صدای بوق وجود ندارد.

پس از این لازم است کلید OK را از روی گوشی تلفن فشار دهید. پس از این متوجه خواهید شد که ست شدن گوشی بیسیم انجام شده است. البته لازم به ذکر است که در طی این مراحل پیغام ”Base in registering mode” بر روی صفحه گوشی نمایش داده خواهد شد.

لازم به ذکر است در برخی از انواع تلفن‌های بیسیم پاناسونیک، پس از فشردن کلید OK تلفن از شما درخواست Pin code خواهد کرد که می‌توانید با وارد کردن 0000 پین کد را وارد کنید.

​تلفن بیسیم پاناسونیک مدل‌های KX-TG4221 و 4222

برای ست کردن این مدل از گوشی‌های بیسیم پاناسونیک نیز لازم است مانند روش‌های قبلی عمل کنید. یعنی گوشی‌ها اشغال نبوده و در نزدیکی بیس قرار داشته باشند. در این روش نیز لازم است دکمه MENU را روی بیسیم فشار داده سپس با دکمه‌های بالا و پایین گزین هInitial Setting را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. دوباره با استفاده از کلید بالا و پایین کننده تلفن، گزینه Registration را پیدا کرده و روی آن کلیک نمایید. در مرحله بعد می‌توانید باز با استفاده از دکمه‌های بالا و پایین گزینه HS Registration را پیدا کرده و روی آن کلیک نمایید. سپس روی بیس دستگاه تلفن خود دکمه Locator را به مدت 5 ثانیه نگه داشته و کلید OK را بفشارید. در این حالت با شنیدن صدای بوق می‌توانید از ست گوشی تلفن خود مطمئن شوید.

​تلفن بی سیم پاناسونیک مدل‌های KX-TG 1311 ,3411 ,KX-TG 1311

برای ست کردن این مدل از گوشی‌های پاناسونیک نیز لازم است مراحل زیر را انجام دهید. مراحل اولیه طبیعتا مانند سایر تلفن‌هایی که پیشتر روش ست کردن آن‌ها را آموزش دادیم انجام می‌شود.

اما پس از آن باید دکمه OK را روی بیسیم فشار داده سپس با دکمه‌های بالا و پایین‌بر گزینه SETTING HS را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

سپس با استفاده از دکمه‌های بالا و پایین‌بر گزینه REGISTRATION را پیدا و انتخاب کرده و سپس روی گزینه REGISTER HS کلیک کنید.

در مرحله بعد لازم است کلید Locator را به مدت 5 ثانیه از روی بیس یا پایه نگهدارید و کلید OK را بفشارید. شنیدن صدای بوق روشن خواهد کرد که دستگاه شما به پایه ست شده است.

​تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل 2 خط KX-TG2480BX

برای این مدل گوشی پاناسونیک نیز مانند روش‌های قبلی عمل کنید و سپس دکمه MENU را روی تلفن بیسیم فشرده و سپس با استفاده از دکمه‌های بالا و پایین‌بر گزینه Initial Setting را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. سپس دوباره گزینه Registration را مانند سایر گوشی‌های تلفن پاناسونیک پیدا کرده و آن را بفشارید، اکنون می‌توانید روی بیس دستگاه تلفن خود دکمه Locator را به مدت 5 ثانیه نگه داشته و سپس کلید OK را از روی تلفن بی‌سیم فشار دهید تا صدای بوق ست کردن گوشی بیسیم به گوش شما برسد.

​تلفن بیسیم پاناسونیک مدل‌های KX-TG 2521 ,2511 ,1611 ,1711 ,6451.6461

اگر برای ست کردن تلفن‌های پاناسونیکی که در این بخش به آن اشاره کردیم، از نمایندگی تلفن پاناسونیک کمک بگیرید، از روش زیر برای ست کردن تلفن مورد نظر شما استفاده خواهند کرد. بر این اساس پس از اطمینان از مشغول نبودن تلفن، مراحل زیر را انجام دهید.

کلید OK را از روی تلفن بیسیم بفشارید و سپس با استفاده از دکمه‌های بالا و پایین‌بر گزینه Handset Setup را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. پس از این مرحله باز با استفاده از دکمه‌های بالا و پایین، گزینه Register H.SET را پیدا کرده و روی آن کلیک نمایید. پس از این لازم است تا کلید Locator را به مدت 5 ثانیه از روی بیس نگه دارید.

همان طور که پیشتر اشاره کردیم در بعضی مدل‌های تلفن بیسیم پاناسونیک بعد از زدن OK از شما درخواست Pin code می‌کند که شما می‌توانید با وارد کردن 0000 پین کد را وارد کنید. پس از این لازم است دکمه‌ OK را فشار دهید. صدای بوقی که شنیده می‌شود نشان از ست شدن گوشی بیسیم خواهد داشت.

​جمع‌بندی

از آن جا که محصولات پاناسونیک از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و در کشور ایران نیز مشتریان بسیار فراوانی دارد، دستگاه تلفن بیسیمی که خریداری می‌کنید، نیاز به ست کردن یا رجیستر شدن خواهد داشت. برای این منظور لازم است از نمایندگی تلفن پاناسونیک که این محصول را از آن‌ها خریداری کرده‌اید بخواهید تا نسبت به رجیستر شدن آن اقدام نمایند. حتی اگر در اثر اتفاقاتی که در مطالب بالاتر به آن‌ها اشاره کردیم، گوشی تلفن بیسیم شما از حالت ست شدن خارج شده است، می‌توانید با استفاده از روش‌هایی که ذکر کردیم، مشکل آن را برطرف نمایید. در غیر این صورت بهتر است با نمایندگی تلفن پاناسونیک تماس برقرار کرده و از تکنسین‌های این مرکز بخواهید به شما در این امر کمک نمایند.

در حال حاضر اگر قصد خرید تلفن پاناسونیک و یا تعمیر این دسته از تلفن‌ها را دارید، نمایندگی تلفن پاناسونیک که در شهرهای مختلف دارای شعباتی است، می‌تواند خدماتی که نیاز دارید را به شما ارائه نماید. کارشناسان باتجربه و توانمند نمایندگی پاناسونیک می‌توانند ضمن ارائه جدیدترین مدل‌های تلفن پاناسونیک، در امر تعمیرات آن نیز به مشتریان کمک نمایند.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.