کد خبر : 24922 / /
/

صنعت زیبایی به سرعت در حال گسترش است. از این رو، به‌‌روز بودن و منطبق شدن با متدهای نوین برای برخی از فعالان این عرصه، دشوار است. با این سرعت رشد و به‌وجود آمدن شاخه‌های گسترده، متخصصان زیبایی باید تحت آموزش‌های مناسب قرار بگیرند تا بتوانند انواع خدمات زیبایی را ارائه دهند. بسیاری از سالن‌های زیبایی، در طیف محدوی از خدمات تخصص دارند. برای مثال، فقط به کاشت ناخن یا خدماتی نظیر برنزه کردن پوست، می‌پردازند. در این مطلب، قصد داریم به نحوه راه اندازی آرایشگاه زنانه و مراحل و شرایط آن بپردازیم:

شرایط و مراحل راه ‌اندازی آرایشگاه و سالن زیبایی

اکر قصد تاسیس سالن زیبایی در تهران را دارید، باید از یک‌سری حداقل‌ها برخوردار باشید، تا بتوانید سالن خود را تاسیس کنید. برخی از این موارد برای شروع کار الزامی هستند و برخی دیگر بر موفقیت شما در جذب مشتری تاثیر دارند. در ادامه، به برخی از این موارد می‌پردازیم.

کسب مدرک معتبر

یکی از الزامات افتتاح آرایشگاه، برخوردای از گواهینامه آرایشگری است، این مدرک هم بر روند اخذ مجوز و هم بر پروسه مشتری یابی، تاثیر می‌گذارد. یکی از مدارکی که هم در ایران و هم در خارج از ایران، اعتبار دارد، مدرک فنی و حرفه‌ای آرایشگری است. این مدرک در رده بین‌المللی نیز معتبر است و اخذ آن، از مهم‌ترین مراحل برای افتتاح یک آرایشگاه زنانه است.

ایده تاسیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های وزارت کار و امور اجتماعی، ابتدا در سال 1339، توسط شورای عالی، تصویب شد. سرانجام این سازمان با هدف ادغام چند سازمان وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی در سال 1359، رسما شکل گرفت. این سازمان در پی مهارت آموزی به کارجویان و افرادی که قصد ارتقاء توانایی‌های خود را دارند، تاسیس شد

شرایط اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای آرایشگری

اولین گام برای دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای آرایشگری، ثبت نام در یک آموزشگاه آرایشگری زنانه است. اغلب آموزشگاه‌های آرایشگری، آموزش اکستنشن مژه در تهران ، دوره‌هایی برای افراد مبتدی، نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای ارائه می‌دهند. شما باید با در نظر گرفتن شرایط خود، در یکی از این دوره‌ها ثبت‌نام کرده و مدرکتان را کسب کنید. البته شرکت در آزمون‌های سازمان فنی و حرفه‌ای، زمانی میسر می‌شود که شما از حداقل سن 16 سال برخوردار باشید و آموزه‌های تئوریک و عملی مربوط به حرفه آرایشگری را فرا گرفته باشید.

آزمون‌ اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای آرایشگری نیز دو بخش تئوری و عملی دارد. پس از قبولی در این بخش‌ها، مدرک آرایشگری شما، به شکل الکترونیکی صادر می‌شود. روند صدور مدرک نیز بین 90 روز تا 6 ماه، به طول می‌انجامد.

محاسبه هزینه های همه جانبه ی تأسیس آرایشگاه زنانه

محاسبه هزینه‌ ها و داشتن پیش زمینه ی مالی در تمام امور جزو مهم‌ ترین فاکتور هایی است که باید در نظر داشت. در صورت محاسبه ی اشتباه ممکن است تبعات بدی را برای شما به همراه داشته باشد. ازاین‌ جهت شما باید تمام هزینه‌ هایی که قرار است برای سالن زیبایی خود صرف کنید را به ‌درستی محاسبه و در برنامه خود وارد نمایید

در این رابطه شما نباید از هیچ هزینه‌ ای هرقدر هم که کوچک و بی اهمیت جلوه کند، چشم‌ پوشی کرده و آن را بی ‌اهمیت بشمارید. محاسبه هزینه فقط بدان معنی نیست که شما هزینه ‌هایی که قرار است خرج نمایید را محاسبه کنید بلکه باید برنامه‌ ای هم برای نرخ‌ هایی که قرار است به مشتریان خود ارائه دهید داشته باشیدقطعاً شما باید تمام عواملی که ممکن است بر روی خدمات شما تأثیر گذار باشد را به ‌درستی و کاملا دقیق حساب کرده و با میزان سود خود مقایسه کنید سپس هزینه نهایی را اعلام کنید

تجهیزات مورد نیاز برای تأسیس آرایشگاه زنانه

یک لیست از تجهیزاتی که حتما باید خریداری کنید، آماده کنید. در این مرحله نیازی به نگرانی در مورد محل قرار دادن لوازم نیست و تنها لیست وسایل ضروری را تهیه کنید. پس از تهیه لیست نیز به مراکز خرید رفته و بار دیگر لیست خود را چک کنید تا چیزی از قلم نیفتاده باشد. در صورتی که یک وسیله خاص ضروری نبوده و مناسب بودجه شما نبود می توانید از آن عکس گرفته و مدتی پس از راه اندازی سالن زیبایی آن را خریداری کنید.

برای راه اندازی سالن زیبایی در رشت معمولا وسایل زیر مورد نیاز است

 • صندلی میکاپ
 • آینه
 • صندلی اصلاح
 • مبل انتظار
 • صندلی پدیکور
 • کابین دوش
 • تخت ماساژ
 • میز ناخن
 • سرشور
 • کمد و قفسه
 • جالباسی و یا کمد لباس برای مشتریان
 • کامپیوتر
 • نرم افزار حسابداری
 • دستگاه کارتخوان
 • تلویزیون
 • آب سرد کن

اسم سالن زیبایی

شاید ازنظر شما انتخاب اسم مناسب برای سالن زیبایی‌ تان امری بی ‌اهمیت باشد و یا در حد یک انتخاب ساده به آن بنگرید. ولی شما باید دور اندیش باشید و همیشه بازه ی زمانی 5 سال آینده ی خود را ببینید و به این نکته فکر کنید که قرار است در آن زمان کجا باشید.از این جهت نام سالن زیبایی در برند شدن شما تأثیر بسزایی دارد و در موفقیت شما نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

23

استخدام پرسنل

شغل آرایشگری در دسته فعالیت های خدماتی قرار میگیرد .پس موفقیت سالن زیبایی شما خیلی بستگی به کیفیت خدمات شما دارد و کیفیت خدمات بستگی به پرسنل سالن زیبایی شما دارد.بسیاری از سالن های زیبایی تازه تاسیس تا مدت زیادی درگیر استخدام آرایشگران حرفه ای و تکمیل کادر سالن زیبایی خود می باشند.

اگر استخدام دقیق و برنامه ریزی شده پیش نرود مدیر سالن زیبایی تا مدت زیادی در چرخه باطل بین پیدا کردن پرسنل حرفه ای و جذب مشتری گرفتار می شود.چرا که اکثر آرایشگران حرفه ای به صورت درصدی کار می کنند و تا زمانی که سالن زیبایی شما شناخته شود و مشتریان شما افزایش یابند چند ماهی زمان می برد در این مدت درآمد پرسنل نظرشان را جلب نمی کند و ممکن است همکاری خود را با شما قطع کنند و شما تا پیدا کردن پرسنل حرفه ای دیگر ممکن است مشتریانی که از خدمات نفر قبلی راضی بوده اند را از دست بدهید.

پس از مدت زمانی که سالن شما مشغول دکور شدن است تبلیغات خود را برای استخدام شروع کنید.می توانید با عضویت در شبکه اجتماعی مخصوص آرایشگران،تبلیغ استخدام خود را به گوش آرایشگران حرفه ای برسانید

24

از معجزه ی تبلیغات اینترنتی غافل نشوید

یکی از دلایل موفقیت کسب و کارها در دنیای امروزی استفاده از اینترنت در جهت شناساندن برند به سایرین می باشد. با توضیح یک مثال مساله را بهتر توضیح می دهیم.خودتان را در نظر بگیرید که چه رسانه‌ ای را برای یاد گیری و تحقیق انتخاب کرده‌اید. آیا وارد محل اطراف کار یک سالن زیبایی شده‌ اید تا در مورد آن تحقیق کنید یا در اینترنت به دنبال محل مورد نظر خود هستید؟ قطعاً جواب اکثر شما استفاده از شبکه های مجازی است.

پس شما از اهمیت اینترنت باخبر هستید و نه ‌تنها برای پیدا کردن سالن زیبایی بلکه برای هر چیز دیگری به این فضا مراجعه می‌کنید.پس فعالیت شما در اینترنت برای موفقیت کسب و کارتان الزامی است و باید در این فضا حضوری فعال داشته باشید. به‌ علاوه رقبای شما از قبل داخل این فضا هستند و در حال جذب مشتریان به سمت خود هستند پس چرا شما از این مزیت بی ‌بهره بمانید! از بستر اینترنت به بهترین شکل در جهت تحقق اهداف خود استفاده کنید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.