کد خبر : 25059 / /
/

یونان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مقصد جذابی برای مهاجران ایرانی است. سالیانه دانشجویان، سرمایه‌گذاران و البته مردم عادی زیادی ایران را به مقصد کشورهای اروپایی ترک می‌کنند و یونان، سهم بزرگی از این گروه را به خود اختصاص می‌دهد. در این مقاله، انواع روش‌ها برای اخذ اقامت یونان یا همان ویزای نوع D این کشور را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم.

روش‌های اخذ اقامت بلند مدت یونان

https://elenoora.com/stay-in-greece/

به روش‌های زیر می‌توان اقامت یونان را برای بلند مدت اخذ کرد:

 • اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه‌گذاری
 • اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

https://elenoora.com/greece-investment/

 • اخذ اقامت یونان از طریق کار

اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل

اقامت تحصیلی یونان یا همان ویزای نوع D با هدف و انگیزه اصلی تحصیل، مدرکی است که به دارنده آن اجازه می‌دهد برای ادامه تحصیل در یونان، به این کشور سفر کند. این مدرک یک ساله است و به دارنده خود اجازه می‌دهد که به مدت ۳۶۵ روز در این کشور اقامت داشته باشد.

افراد واجد شرایط، برای اهداف زیر نیز می‌توانند اقامت تحصیلی یونان را اخذ کنند:

 • انجام تحقیق و پژوهش
 • کسب آموزش، چه به صورت عملی و چه تئوری
 • تکمیل یک دوره یا برنامه آموزشی
 • تحصیل در یونان

اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه‌گذاری (ویزای طلایی)

ویزای طلایی یونان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اقامت سرمایه‌گذاری در اتحادیه اروپا است. این ویزا برای شهروندان با ملیت کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا که سهم قابل توجهی در اقتصاد یونان دارند صادر می‌شود. برای اخذ ویزای طلایی یونان، گزینه‌های سرمایه‌گذاری متعددی وجود دارد. اما رایج‌ترین راه خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو است.

ویزای طلایی صادر شده توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند یونان بسیار مورد علاقه است. زیرا ممکن است در نهایت منجر به اخذ شهروندی و در نتیجه، دسترسی به اتحادیه اروپا شود. ویزای طلایی یونان اقامت پنج ساله این کشور و همچنین سفر رایگان در منطقه شینگن را به سرمایه‌گذاران و اعضای نزدیک خانواده آن‌ها ارائه می‌دهد.

اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج

افرادی که در یونان با یک شهروند یا مقیم این کشور ازدواج کنند و همچین به زبان یونانی تسلط داشته باشند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم به اداره مهاجرت، درخواست اقامت بلند مدت این کشور را داشته باشند و اداره مهاجرت نیز موظف است بر اساس قانون اتحاد خانواده اجازه اقامت او را صادر کند.

اقامت یونان از طریق ازدواج برای مدت ۵ سال صادر می‌شود و پس از این مدت، در صورتی که ازدواج پایدار باشد، شخص می‌تواند برای اخذ اقامت ۱۰ ساله اقدام کند.

در این نوع اقامت، شخص حتما باید ۶ ماه در خاک یونان حضور داشته باشد. البته، اگر زوج فرزند دار شوند، شخص می‌تواند پس از ۳ سال درخواست پاسپورت دهد.

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت یونان، خود حمایتی یا تمکن مالی است. برای اخذ این اقامت، لازم است که شخص به سفارت ثابت کند که از قبل، هزینه مورد نیاز برای زندگی در یونان را دارد و برای امرار معاش در این کشور نیازی به کار یا حمایت دولت ندارد.

برای اخذ این اقامت شما باید اسناد ملکی، اسناد کار، اسناد سرمایه‌گذاری و هر چیز دیگری که اثبات کننده تمکن مالی شما خواهد بود را به سفارت ارائه دهید.

از آنجایی که اقامت تمکن مالی یونان برای مدت ۲ سال صادر می‌شود، برای اخذ این اقامت لازم است که هزینه ۲ سال زندگی در این کشور را از قبل داشته باشید. برآورد هزینه هر سال زندگی در این کشور ۲۵۰۰۰ یورو برای هر نفر و ۵۰۰۰ هزار یورو اضافه به ازای هر کدام از اعضای خانواده او است. بنابراین یک خانواده ۴ نفره برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان باید ۸۰۰۰۰ هزار یورو برای ۲ سال زندگی در این کشور را داشته باشد. ۵۰۰۰۰ یورو به ازای سرپرست، ۱۰۰۰۰ یورو به ازای همسر سرپرست و ۲۰۰۰۰ یورو به ازای دو فرزند آن‌ها.

32

در صورتی که از خدمات النورا برای دریافت این اقامت استفاده کنید، مراحل زیر طی خواهد شد:

 1. حضور شما در یونان با استفاده از ویزای شینگن و افتتاح حساب در این کشور و دریافت کد اقتصادی (تمام کارهای لازم توسط النورا انجام خواهد شد)
 2. بازگشت شما به ایران و مراجعه به سفارت یونان برای اخذ اقامت تمکن مالی (تمام کارهای پیش از مراجعه به سفارت، توسط النورا برای شما انجام خواهد شد).
 3. انگشت‌نگاری در سفارت و صدور ویزای یک ماهه برای مراجعه به یونان
 4. سفر به یونان، مراجعه به اداره مهاجرت و انگشت‌نگاری مجدد برای صدور ویزای اصلی و اخذ سندی موسوم به برگه آبی (Blue Paper) و بازگشت به ایران
 5. مراجعه به سفارت یونان پس از حدود ۴۰ روز، تحویل دادن برگه آبی و تحویل گرفتن ویزای اصلی (در صورت تمایل می‌توانید برگه آبی خود را به وکلای النورا بدهید تا آن‌ها برای انجام مرحله پنجم اقدام نمایند.

نکته مهم: پس از اخذ این ویزا، برای اینکه بتوانید آن را مجدداً تمدید کنید لازم است حداقل ۶ ماه در خاک یونان حضور داشته باشید. در دو بار اول، اگر این مهم را رعایت نکرده باشید می‌توانید با پرداخت جریمه نقدی ویزای خود را برای دوره بعد تمدید کنید. اما اگر برای سومین بار تکرار شود، برای تمدید ویزا با مشکل مواجه خواهید شد.

فرزندان شما تا سن ۱۸ سالگی می‌توانند تحت پوشش شما از اقامت تمکن مالی یونان بهره‌مند شده و در این کشور اجازه اقامت داشته باشند.

خدمات النورا برای اخذ اقامت یونان

با توجه به اینکه پرونده‌های مختلف، شرایط مختلف، افراد مختلف، قوانین مختلف و بسیاری از چیزهای مختلف دیگر وجود دارند، خدمات النورا نیز مختلف است. اما روند کلی به شرح زیر است:

 1. با ورود به وبسایت النورا، فرم درخواست مشاوره را پر می‌کنید. این فرم شامل نام و اطلاعات تماس شما خواهد بود.
 2. کارشناسان ما برای انجام مشاوره رایگان با شما تماس برقرار می‌کنند.
 3. لینک فرم اصلی برای شما ارسال می‌شود و شما اطلاعات مورد نیاز را در فرم وارد می‌کنید.
 4. کارشناسان النورا فرم شما را از این نظر بررسی می‌کنند که آیا امکان عملی شدن درخواست شما وجود دارد یا خیر و اگر بله، از چه راهی.
 5. در صورتی که شما واجد شرایط بودید، برای یک جلسه مشاوره حضوری با شما هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود. تا به این مرحله، تمام خدماتی که دریافت می‌کنید رایگان است.
 6. پس از امضاء قرارداد، در صورت لزوم مدارکی باید ترجمه شوند، به دارالترجمه النورا فرستاده می‌شوند.
 7. تمام کارهایی که لازم است برای سفارت انجام شود از جمله پر کردن فرم‌های سفارت، بیمه، تشکیل پرونده، اخذ نوبت و… توسط النورا برای شما انجام می‌شود.
 8. یک کارشناس پرونده را به شما تحویل می‌دهد، تا سفارت شما را همراهی می‌کند، سوالات مصاحبه و پاسخ‌هایی که باید بدهید را به شما می‌گوید و توضیحات لازم را در اختیارتان می‌گذارد.
 9. پس از رسیدن شما به مقصد، شخصی از طرف النورا تا چند روز همراه شما خواهد بود، به سوالات‌تان پاسخ خواهد داد، مهم‌ترین مکان‌های مورد نیاز از جمله درمانگاه و بیمارستان، مدرسه، رستوران و… را به شما نشان خواهد داد و در یک کلمه، تا زمانی که عرق سفر از تن شما خشک شود و به محل جدید زندگی خود عادت کنید، هوای شما را خواهد داشت.
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.