کد خبر : 25118 / /
/

با فرا رسیدن فصل زمستان برخی  از مسافران مقاصد گردشگری جدیدی را برا ی خود انتخاب می کنند که اکثر آنها مربوط به نواحی جنوبی  کشور است. از آنجاییکه بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است و زیبایی های منحصر به فردی دارد در نظر گردشگران جایگاه ویژه ایی دارد  برخی ترجیح می دهند مسیر رسیدن به چابهار را با ماشین شخصی سپری کنند. در ادامه به نزدکترین مسیر برای رسیدن به شهر زیبای چابهار با ماشین  شخصی  اشاره خواهیم کرد.

 

سریع‌ترین مسیر سفر به چابهار با ماشین شخصی

اگر بخواهید نزدیک‌ترین راه سفر به چابهار با ماشین شخصی را انتخاب کنید، چیزی در حدود  19 تا 20 ساعت در مسیر خواهید بود. البته این زمان کاملاً بستگی به ترافیک جاده‌ها دارد. 

فاصله تهران تا چابهار با ماشین شخصی در حالتی که نزدیک‌ترین راه و مسافت را انتخاب کنید، به چیزی حدود 1810 کیلومتر می‌رسد. طی این مسیر از شهرها و استان‌های مختلفی عبور می‌کنید. اولین شهری که باید پس از خروج از تهران از آن عبور کنید، شهر قم است.

ایستگاه اول؛ کاشان

بعد از قم به کاشان می‌رسید. تا اینجا (عوارضی قم کاشان) حدود دو ساعت و نیم رانندگی کرده‌اید و تقریباً 240 کیلومتر را طی نموده‌اید. پس اگر نیاز به بازیابی انرژی دارید، کاشان شهر مناسبی برای استراحت است. در ضمن جاهای دیدنی کاشان فراوان هستند. برخی از دیدنی‌های کاشان عبارت‌اند از باغ فین، خانه طباطبایی‌ها، خانه بروجردی‌ها، تپه سیلک و بسیاری از جاهای دیدنی دیگر.

ایستگاه دوم؛ اردستان و اصفهان

از عوارضی قم‌-کاشان، باید آزادراه کاشان‌نطنز را تا شهر اردستان طی کنید. این مسیر هم حدود 2 ساعت و 15 دقیقه از شما زمان می‌گیرد و مسافت آن به حدود 220 کیلومتر می‌رسد. در اردستان قنات، مسجد جامع اردستان و چند جای دیدنی دیگر وجود دارد که اگر تمایل داشتید، می‌توانید از آنها نیز  دیدن کنید .

اما اگر دوست دارید اصفهان را ببینید، باید قبل از اینکه به سمت اردستان بروید، مسیر خود را به اصفهان تغییر دهید. پس از بازدید از  زیبایی های اصفهان، خود را به نایین و سپس پلیس‌راه نایین-یزد برسانید؛ اما در این صورت راه شما بسیار طولانی‌تر می‌شود. در حالی که اگر به اردستان بروید و از آنجا خود را به پلیس‌راه نایین-یزد برسانید، مسافت  کمتری را تا مقصد نهایی طی خواهید کرد. اگر قصد اقامت در اصفهان را داشتید می توانید از طریق هتل متل بهترین اقامتگاه را برای خود رزو کنید.

فراموش نکنید که این مسیر، نزدیکترین راه از تهران به چابهار است. از اردستان تا پلیس‌راه نایین-یزد حدوداً 100 کیلومتر مسافت پیش رو داریدکه می‌توانید یک ساعته آن را طی کنید،البته این زمان کاملاً بستگی به سرعت شما و ترافیک پیش‌رویتان دارد. اگر علاقه داشته باشید تا از اماکن دیدنی  نایین نیز دیدن کنید باید بگوییم که  قلعه نایین، خانه تاریخی پیرنیا، خانه تاریخی امامی، بازار تاریخی، کارونسرا و... از جمله اماکن دیدنی نایین است.

در حالت کلی، نزدیک‌ترین فاصله اصفهان به چابهار حدود 1500 کیلومتر است که تقریباً 17 ساعته طی می‌شود. در این مسیر هم می‌توانید از راه‌های متفاوتی بروید و مقاصد مختلفی را طی کنید.

ایستگاه سوم؛ یزد

2

از پلیس‌راه نایین-یزد وارد آزادراه نایین-اردکان شوید. در مسیر خود از اردکان، میبد و زارچ عبور خواهید کرد تا به یزد برسید. شما می‌توانید در اردکان یا میبد هم توقف کنید و مدتی را به گردش در خانه‌های تاریخی، مسجد جامع،‌ قلعه‌ها، بازار، برج کبوترخانه، کاروانسرا و چند جای دیگر سپری کنید.

اگر می‌خواهید اکثر این اماکن گردشگری را ببینید، بهتر است یک شب را در یزد بگذرانید . هتل متل برای رزو هتل با قیمت مناسب در کنار شماست. در این صورت شما، هم می‌توانید دیدنی‌های میبد و اردکان را تا حدودی ببینید  و از این شهرها سوغاتی هم تهیه کنید. باقلوا، ارده، ظروف سفالی، کیک یزدی و...، از انواع مختلف سوغاتی‌های این سه شهر هستند.

از پلیس راه نایین-یزد تا انتهای آزادراه یزد-میبد حدود یک ساعت و نیم در راه خواهید بود و مسافتی تقریباً 150 کیلومتری را طی خواهید کرد. 

ایستگاه چهارم؛ کرمان

اگر تصمیم  ندارید در یزد بمانید از بزرگراه کنارگذر یزد (نرسیده به پل الغدیر) خارج شوید و مسیر خود را در بزرگراه یزد-بافق ادامه دهید تا به انتهای بزرگراه رفسنجان-انار  وبه شهر رفسنجان برسید. تقریباً 2 ساعت و 37 دقیقه را حرکت کرده‌اید و مسافتی 251 کیلومتری را پشت سر گذاشته‌اید.  حتما می دانید که رفسنجان به پسته‌هایش معروف است و می‌توانید علاوه‌بر کمی استراحت، بهترین انواع پسته‌ها را تهیه کنید.

 البته دیدنی های کرمان هم کم نیستند . باغ شاهزاده ماهان، بازار کرمان، آتشکده زرتشتیان، کاروانسرا، حمام وکیل، باغ فتح آباد، موزه‌ها و کلی جاذبه‌های دیگر، در انتظار شما هستند. برای تماشای این اماکن یا تنها بخشی از آن‌ها، بهتر است که یک برنامه‌ریزی زمانی درست و دقیق داشته باشید. اگر به اماکن گردشگری طبیعی علاقه دارید، کلوت شهداد را از دست ندهید.

 برای رزو هتل در شهر کرمان نیز، هتل متل در کنار شماست.

از یزد تا رفسنجان حدود 2 ساعت و 40 دقیقه در مسیر هستید و مسافت پیش روی شما هم تقریباً 250 کیلومتر است.

پس از رفسنجان، باید خود را به بم برسانید که در این بین حدود 280 کیلومتر راه خواهید داشت و زمان تقریبی بودن در این مسیر به حدوداً 2 ساعت و 50 دقیقه می‌رسد. این ساعت‌ها و مسافت‌ها در صورتی است که خود را به مسجد قبل از ورودی شهر بم برسانید، در غیر این صورت طول مسافت و زمان‌بندی کمی بیشتر می‌شوند.

بعد از کمی استراحت در بم، آزادراه بم_نرماشیر را ادامه دهید تا به ابتدای جاده بم_نیک‌شهر_چابهار برسید. از اینجا شهرهای کمتری پیش روی شما خواهند بود، پس بهتر است سوخت خود را چک کنید تا در ادامه مسیر بدون بنزین نمانید. شما در این جاده تا مسجد مرکزی شهر بزمان حدود 2 ساعت و نیم فاصله دارید و از نظر مسافتی هم 215 کیلومتر در راه هستید. بزمان یکی از شهرهایی است که می‌توانید در آن کمی استراحت داشته باشید.

ایستگاه آخر؛ سیستان و بلوچستان

3

مسیر را ادامه دهید تا به ایرانشهر برسید. می‌توانید کمی در این شهر گشت‌وگذار کنید ، اما با توجه به مسافت 80 کیلومتری احتمالا آنقدرها هم خسته نیستید که نیاز به استراحت داشته باشید.  هرچند  ایرانشهر نیز جاهای دیدنی مختلفی مثل قلعه ناصری را در خود جای داده که در صورت تمایل می‌توانید  بازدی از آن را نیز در برنامه یخود قرار دهید.  اما اگر چنین قصدی ندارید باید در جاده بم_نیک‌شهر_چابهار بمانید و تقاطع جاده بمپور را رد کنید و به رانندگی در همین جاده ادامه دهید.

جاده را تا پلیس‌راه نیک‌شهر چابهار ادامه دهید؛ مسافتی تقریباً 170 کیلومتری که طی کردن آن حدود یک ساعت و 50 دقیقه زمان می‌برد. به نیک شهر که رسیدید می‌توانید استراحت کنید. نیک شهر هم دیدنی هایی از جمله قلعه نیکشهر ، آبشارهای مختلف و منطقه محافظت شده کوه پوزک، را دارد.

از پلیس راه نیک‌شهر تا بندر چابهار حدود یک ساعت و 50 دقیقه و تقریبا 142 کیلومتر مسافت باقی مانده. با کامل کردن این مسیر  به مقصد خودمی رسید. فراموش نکنید که این نزدیکترین راه سفر از تهران به چابهار با ماشین شخصی بود. اما شما می توانید  در صورت تمایل مسیرهای دیگری را نیز انتخاب کنید. 

 فراموش نکنید هتل متل در تمام مراحل سفر در کنار شماست و به شما کمک می کند تا سفر ازارنی داشته باشید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.