کد خبر : 25194 / /
/

یکی از بحث های مهم و ضروری در بازرسی کالا برای جلوگیری از حوادث، انجام بازرسی‌ خودرو به صورت فنی و ایمنی است. این بازرسی‌ها به طور مستمر و براساس اصول علمی صورت می گیرد.  بازرسی خودرو نقش تاثیر گذار و مهمی در کم شدن و یا از بین رفتن حوادث بزرگ و کوچک دارد.

 شرکت بازرسی تایکو با داشتن مجوزهای بازرسی مورد نیاز از سازمان های دارای صلاحیت است، که افراد را در امر بازرسی خودرو کمک می کند. خدمات این شرکت در حوزه بازرسی خودرو به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • طراحی و ایجاد چک لیست‌های بازرسی خودرو
  • بازرسی ایمنی از سازه‌های در حال ساخت و ارائه راهکارهای ایمن سازی
  • بازرسی فنی و ایمنی از خودرو

به طور حتم اگر از جمله افرادی هستید که به سلامت خودرو اهمیت می دهید، به خوبی با واژه بازرسی خودرو آشنا هستید. بازرسی خودرو مجموعه عملیاتی هست که برای حفط ایمنی و جلوگیری از ایجاد خسارات  لازم می باشد. با انجام این بازرسی می توان به میزان زیادی از آسیب‌های وارد شده به خودرو جلوگیری کرده و از سلامت ماشین اطمینان کسب کرد.

اصول اولیه مانند تعویض روغن، چک کردن فشار لاستیک‌ها و انجام کارهای پایه‌ای که بخشی از بازرسی خودرو محسوب می شود، که به افراد کمک می‌کنند تا پیش از این‌که خودرو آسیب جدی ببیند، بتوان از ماشین خود به خوبی مراقبت کرد.

در چرخه عمر خودرو، زمان کافی وجود دارد که به صورت دوره‌ای بتوان وضعیت ماشین را مورد بررسی قرار داد. بازرسی خودرو ، به عنوان یک استراتژی کاربردی است که نیاز به نگهداری از خودرو را تعیین می‌کند. علاوه بر اینکه خودرو تا چه میزان از سلامت لازم برخوردار است، این نوع بازرسی می‌تواند کاری بسیار مفید برای پیشگیری از حوادث باشد.

امروزه برای ارزیابی و بررسی خودرو ها به منظور جلوگیری از ایجاد حوادث شرکت بازرسی ایجاد شده که انجام این فعالیت ها را بر عهده دارد. این شرکت بعد از انجام بازرسی های لازم ،گواهی های مربوط به آن را بعد از تایید بازرسان متخصص صادر می کند.

بازرسی قطعات خودرو

2

شرکت بازرسی تایکو با برخورداری از پرسنلی به عنوان کارشناس و متخصص و دارای صلاحیت ، در حوزه بازرسی خودرو و ارزیابی کیفیت آن اقدام می کند. این شرکت بازرسی کیفی از سازندگان تولید کننده قطعات پلیمری، برقی، مکانیکی و بدنه اعم از ایمنی و فوق ایمنی خودرو ها در نقاط مختلف کشور را انجام می دهد .

یکی از سایت های خارجی معتبر در این مورد سایت | dekra.com میباشد که در کنار سایت تایکو در این زمینه فعالیت میکند.

در حال حاضر کلیه ی خودروها برای گرفتن  مجوز، ثبت سفارش و تولید و شماره‌گذاری، بایستی توسط بازرس شرکت بازرسی مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرند.

شرکت بازرسی تایکو به ‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت های  بازرسی در ایران مشغول فعالیت در حوزه بازرسی کالا و همچنین بازرسی خودرو است .که به دلیل داشتن صلاحیت از مرکز ملی تائید صلاحیت ایران ازجمله فعال‌ترین شرکت‌های بازرسی به شمار می رود.

این شرکت اقدامات زیر را در بازرسی خودرو انجام می دهد:

  • تائیدخودرو نوع و تطابق( (COP
  • بازرسی فیزیکی وسائل نقلیه
  • نظارت بر آزمون‌های مصرف سوخت و آلایندگی
  • تائید نوع و تطابق تولید خودرو ((COP

تولید شرکت تایکو با استفاده از دانش فنی و کارشناسان حرفه ای و،ارزیابی‌های مختلفی در خصوص خودروسازی انجام می دهد و نقش قابل ‌ملاحظه‌ای در راستای شناسایی نقاط قابل ‌بهبود در صنایع خودرو ایفا می کند.

بازرسی کلی خودرو:

3

بازرسی خودرو شامل انجام فرآیند تاییدنوع در دو بخش تولید داخل و خودروهای وارداتی است که در حوزه‌های خودروهای وارداتی مطابق الزامات استانداردهای بین المللی و در حوزه تولید داخل براساس الزامات استاندارد ملی ایران صورت می گیرد. الزامات مرتبط با تطابق تولید هم براساس همین مراجع به انجام میرسد.

بعد از نصب تجهیزات خودرو شرکت بازرسی تایکو افرادی را به عنوان بازرس برای بررسی و ارزیابی به محل ارسال می کنند که پس از انجام بازرسی لازم گزارش خود را به اداره کل صنعت معدن تجارت ارسال می کنند که در صورت تائید مجوز  مربوطه صادر می شود.

استانداردهای مراجع تائید در راستای لزوم نظارت بر کیفیت خودرو های تولیدی و وارداتی و با عنایت به سوابق شرکت بازرسی تایکو در حوزه تائید نوع خودرو است که این شرکت با اخذ تائید صلاحیت درزمینه تائید خودرو، فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و در طول مدت فعالیت‌های بازرسی تائید نوع و تطبیق تولید خودرو  (COP) برای انواع خودرو ها را در کارنامه خود دارد.

در راستای الزامات تائید نوع خودروهای وارداتی و جهت حصول اطمینان از ورود خودروهای منطبق با نوع تائید شده، اخذ گواهینامه انطباق وسیله نقلیه (خودرو، موتورسیکلت) برای ترخیص الزامی است..

شرکت بازرسی تایکو  ،بازرسین آموزش‌دیده در بیشتر  نقاط جهان مستقر کرده اند که  نسبت به انجام بازرسی‌ خودرو تعریف‌شده و صدور گواهینامه در این زمینه انجام فعالیت می کند.

به دنبال  تصمیمات سازمان ملی استاندارد ایران و اجباری شدن اجرای استانداردهای خودرو در حال حاضر تمام خودروهای وارداتی و ساخت داخل به ترتیب برای گرفتن  مجوز ثبت سفارش و تولید و شماره‌گذاری، نیازمند بازرسی خودرو توسط کارشناسان شرکت های بازرسی هستند.

به فرآیند ارزیابی و بازرسی  وسایط نقلیه فوق ، بازرسی تایید نوع گفته می شود. تاییدنوع به گونه ای است که بر اساس آن مرجع تایید، گواهی می‌دهدکه  در وسیله نقلیه، سیستم، قطعه یا مجموعه فنی مجزا، الزامات فنی و مقررات اجرایی و همه ی موارد مربوط به استانداردهای ملی ایران را رعایت نموده است. شرکت بازرسی تایکو  یکی از شرکت های مورد قبول سازمان ملی استاندارد ایران در این زمینه است.

هـدف از تائید خودرو این است که ما از رعایت ویژگی های ایمنی , زیست محیطی و عملکردی در طراحی و ساخت خودرو مطمئن باشیم.و با بازرسی خودرو که توسط شرکت تایکو صورت می گیرد این اعمال انجام میشود.

جمع‌بندی بازرسی خودرو

4

 در صورتی که می‌خواهید خودروی شما بدون ایراد کار کند و در آینده برای تعمیر و نگهداری از آن کمتر هزینه کنید بهتر است تا از بازرسی خودرو  به منظور نگهداری منظم از اتومبیل استفاده کنید تا علاوه بر اینکه به بهینه‌سازی عملکرد خودرو کمک می کند ،همچنین می توان از ایمنی و دوام خودرو اطمینان کسب کرد.

شرکت بازرسی با انجام ارزیابی از خودرو برنامه‌ای ترتیب می دهد تا به‌طور کلی ماشین شما ایمن شود. و به این ترتیب از بوجود آمدن مشکلات و خطرات هنگام استفاده از آن جلوگیری شود. در صورتی که  این کار را انجام ندهید، ممکن است خسارت‌های ناگهانی بوجود آید که باعث از دست رفتن هزینه‌های زیادی شود.

بنابراین لازم است تا برای جلوگیری از این خسارت ها از بازرسی خودرو  استفاده کرد تا به عنوان یک راه پیشگیرانه عمل کرد.پس بهتر است تا از شرکت بازرسی تایکو کمک بگیرد و کارهای بازرسی خودرو را به این شرکت بسپارید.

 تهران بلوار آفریقا (جردن) انتهای ناهید شرقی پلاک 35 طبقه چهارم

تلفن : 02174612

TIE.CO.IR

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.