کد خبر : 25232 / /
/

 

 

 پروژه عمرانی ساخت ساختمان‌های مسکونی – تجاری شهرک چیتگر یکی از معدود پروژه‌های بزرگی است که در حال حاضر فرصت‌ مناسب سرمایه گذاری و خرید واحد مسکونی یا تجاری را برای متقاضیان حقیقی فراهم کرده است. ساخت مجموعه پروژه‌های شهرک چیتگر تهران که از سال ۱۳۹۸ کلید خورده و آغاز شده است، توسط متصدیان با پشتوانه‌ای از جمله سازمان صنایع هوا و فضا و دفاعی کشور، سازمان حفاظت اطلاعات و ارتش در دست احداث قرار گرفته است.

شهرک چیتگر کجاست؟

محل احداث این مجموعه پروژه‌های انبوه ساختمانی در شهرک چیتگر تهران است. شهرک چیتگر واقع در منطقه ۲۲ تهران و در غرب این کلانشهر بوده که اماکن و سازه‌های تفریحی رفاهی بزرگی در این منطقه پدید آمده و به بهره‌برداری رسیده است؛ بنابراین می‌توان از این منطقه به عنوان یکی از مناطق نوساز، مدرن و جالب جمعیت شهر تهران نام برد که پتانسیل اسکان تراکم بالای جمعیت را داراست. دریاچه مصنوعی چیتگر (شهدای خلیج فارس)، بازار بزرگ ایرانمان و دیگر پروژه‌های تجاری، تفریحی و رفاهی از جمله جاذبه‌های این منطقه شهرکی در پایتخت به شمار می‌روند.

بهترین پروژه‌های آپارتمانی شهرک چیتگر

سازه‌های آپارتمانی عمده‌ترین و مهم‌ترین بخش پروژه‌های در حال ساخت شهرک چیتگر را تشکیل می‌دهند. نقشه شهرک چیتگر نشان می‌دهد که این منطقه از شرایط مناسبی برای ساخت و احداث انبوه آپارتمان‌ با کاربری مسکونی و تجاری برخوردار است. از همین رو با مشاهده نقشه شهرک چیتگر می‌توان متوجه شد که چند مجموعه ساخت آپارتمان‌های مسکونی – تجاری در این منطقه اجراست. مجموعه‌های بزرگ نیکان و سروستان معروف‌ترین این پروژه‌ها هستند که در پهنه‌های ارضی اختصاصی خود واقع شده‌اند.

آشنایی با پروژه نیکان

پروژه نیکان که مجموعه بزرگی از آپارتمان‌های در حال ساخت شهرک چیتگر را شامل می‌شود، در زمین زیر بنایی به مساحت ۱۹۳۰۰ متر مربع طرح‌ریزی و وارد مرحله شده است. ساخت این پروژه را تعاونی مسکن ثمین اجرای دقیق بر عهده دارد که زیر مجموعه سازمان صنایع دفاعی کشور به حساب می‌آید.

پلن پروژه نیکان در حوزه‌ای با تراکم مفید مسکونی معادل ۳۴۸۰۰ متر مربع و ۱۰۰۰۰ متر مربع تراکم تجاری برنامه‌ریزی شده است. این مجموعه در بلوک‌های (۶ بلوک) مرتفع ۱۴ طبقه ساخته می‌شود که در هر طبقه از آن ۱۲ واحد قرار خواهد گرفت و در مجموع شامل حدود ۷۰۰ واحد خواهد بود.

واحدهای این مجموعه انواع مسکونی و تجاری را در بر می‌گیرد؛ حدودا ۷۰ درصد آن‌ها مسکونی است. میانگین متراژ واحدهای مسکونی ۹۰ تا ۱۲۰ متر مربع بوده که متراژ هر واحد مسکونی نسبت به نوع تجاری آن با میانگین ۲۵ متر مربع بیشتر خواهد بود. تعدادی از طبقات بلوک‌های این ساختمان‌ها طبقات منفی و شامل پارکینگ هستند. همچنین به طور پیش فرض یک طبقه لابی در هر بلوک طرح‌ریزی شده است.

اطلاعات کامل درباره پروژه نیکان :  https://sadaf22.com/property/nikan-project

شاخصه‌ها و امکانات پروژه نیکان

مهم‌ترین شاخص‌های مثبت و امکانات برنامه‌ریزی شده در نقشه ساخت پروژه نیکان شامل موارد زیر می‌شوند:

  • برخورداری از ۶ لاین آسانسور باربر و نفربر جهت جابه‌جایی در طبقات هر بلوک ساختمان
  • دسترسی به استگاه خط مترو، اتوبوس درون شهری و ایستگاه تاکسی در نزدیکی و کمترین فاصله از محل ساختمان‌ها
  • فضای سبز در محوطه درون شهرک و اطراف بلوک‌های ساختمانی
  • چشم‌انداز و ویو مطلوب به دریاچه چیتگر

پروژه‌های پهنه b شهرک چیتگر

پروژه‌های ساختمانی و آپارتمانی در پهنه b شهرک چیتگر یکی دیگر از بخش‌های مهم انبوه‌سازی این شهرک هستند که فرصت خرید و سرمایه‌گذاری را در مجموعه‌های عمرانی این شهرک فراهم نموده است. ساختمان‌های مورد احداث در این پهنه نیز با کاربری‌های مسکونی و تجاری هستند. این ساختمان‌ها در بلوک‌های متقارن و دو سویه ساخته می‌شوند که به هر قسمت از آن‌ها سرو گفته می‌شود. مجموعا پروژه‌های ساختمانی پهنه b با نام سروستان معرفی می‌شوند.

پهنه b شهرک چیتگر تهران

 با بررسی نقشه پهنه b شهرک چیتگر تهران می‌توان دریافت که ساختمان‌های این ناحیه در مجموعه‌های B، D، N و G در حالت اجرا قرار گرفته‌اند. این نقشه پس از تکمیل و ساخت کامل از نمای بالا شبیه به یک پروانه است که مهندسی دقیق و خوش جلوه آن را به نمایش می‌گذارد. به لحاظ لوکیشن این پروژه در غرب و فاصله یک و نیم کیلومتری دریاچه چیتگر و در ضلع غربی مجموعه تجاری ایران مال واقع شده است که یک موقعیت مکانی متراکم و ایده‌آل را دارد.

مجموعه سروستان در حاشیه جنوبی بزرگراه خوارزمی واقع شده است؛ بنابراین دسترسی ساکنان برج‌های مسکونی این مجموعه به یک بزرگراه اصلی شهر به خوبی تضمین شده است. همچنین محل قرار احداث برج‌های سروستان در ناحیه شمالی پارک جنگلی چیتگر واقع شده که پتانسیل‌های یک ناحیه مسکونی و تجاری مطلوب را در آینده نزدیک دارد.

به این ویژگی‌ها، امکان دسترسی‌ به سایر پروژه‌های کامل شده و در حال ساخت منطقه ۲۲ چیتگر تهران را نیز اضافه کنید که تراکم خوبی را هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ گردشگری ایجاد می‌کند. قیمت پروژه سروستان در یک مقایسه کلی نسبت به سایر پروژه‌های در حال اجرا در منطقه شهرک چیتگر با کمترین اختلاف، اندکی بالاست؛ اما با توجه به مزایای آن باعث انگیزه متقاضیان به خرید و فروش واحدهای آن از طریق بورس خواهد شد.

امکانات و مزایای پروژه نیکان

  • همسایگی با مجموعه ایرانمال (یکی از بزرگترین پروژه‌های تجاری خاور میانه)
  • همسایگی به پارک جنگلی چیتگر و ویوی مناسب رو به این فضای سبز بزرگ
  • نقشه عمرانی مبتکرانه و مهندسی عالی فضای شهرسازی پیرامون مجموعه
  • امکانات مدرن و کامل نظیر پارکینگ اختصاصی و میهمان واحدها، آسانسور و ...
  • فاصله اندک یک و نیم کیلومتری از دریاچه بزرگ چیتگر
  • دسترسی‌ به تمام امکانات رفت و آمد شهری و مسیرهای به سمت مرکز شهر

یک سرمایه‌گذاری ایده‌آل

بدون‌شک می‌توان گفت پروژه‌های عمرانی و ساختمانی شهرک چیتگر واقع در املاک منطقه ۲۲ یکی از بزرگترین پروژه‌های مسکونی و تجاری پایتخت است. این پروژه‌های در حال اجرا با توجه به نقشه و برنامه تحویل نه چندان بلندمدت و همچنین متصدیان سازنده معتبری که دارند، یک قطب ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که با توجه به امکانات شهری و فضای نو و مدرنی که در حال ساخت و اجرا در این پروژه‌هاست، می‌توان به دید فرصت‌های مطلوب به آن‌ها برای گردشگری، تجاری و جذب جمعیت ساکن به آن‌ها نگاه کرد.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.