کد خبر : 25430 / /
/

 

در حال حاضر تقاضای بسیار زیادی برای افتتاح حساب در ترکیه وجود دارد. اما کمتر کسی با روش انجام این کار آشنا است. برای مثال، بسیاری از افراد نمی دانند که برای افتتا‌ح حسا‌ب باید چه مدارکی را آماده و ارائه کنند. همچنین برخی تصور می کنند که برای افتتاح حساب تجاری در ترکیه یا حتی افتتا‌ح حسا‌ب معمولی باید حتما مقیم این کشور باشند. این در حالی است که می توانید با کمک روش هایی حتی بدون داشتن اقامت این کشور هم در بانک های ترکیه، برای خود حساب بانکی ایجاد کنید. از جمله بهترین بانک های ترکیه برای افتتاح آسان حساب بانکی می توان به زراعت بانک، ایش بانک و هالک بانک اشاره کرد. برای آشنایی با روش افتتاح حساب بانکی در ترکیه و مدارک مورد نیاز برای باز کردن حساب بانکی در ترکیه، با ما همراه باشید.

افتتا‌ح حسا‌ب بانکی در ترکیه برای ایرانیان

افتتا‌ح حسا‌ب بانکی در یکی از بانک های خارجی مزایای بی شماری دارد که از جمله آن ها می توان به امکان انجام پرداخت های بین المللی و انتقال وجه های بین المللی اشاره کرد. در بسیاری از کشورهای جهان مانند فرانسه، آلمان، آمریکا یا دیگر کشورهای آمریکایی، اروپایی و آسیایی، برای افتتا‌ح حسا‌ب بانکی حتما باید مقیم آن کشور باشید. اما در حال حاضر، در کشور ترکیه می توانید با شرایطی بسیار آسان حساب بانکی مورد نیاز را افتتاح کنید زیرا چند سالی است که کشور ترکیه شرایط افتتا‌ح حسا‌ب بانکی را برای ایرانیان فراهم کرده است.

از جمله مزایای افتتاح حساب در ترکیه می توان به عدم نیاز به اخذ اقامت این کشور برای افتتا‌ح حسا‌ب و همین طور اتصال به سیستم بانکداری جهانی اشاره کرد. اتصال به بانکداری جهانی به این صورت است که شما در هر کشوری که به این سیستم بانکی متصل باشد، می توانید به راحتی به حساب بانکی خود دسترسی داشته باشید.

افتتا‌ح حسا‌ب د‌ر تر‌‌کیه بدون اقامت

یکی از مراحل افتتا‌ح حسا‌ب در ترکیه برای افراد غیر مقیم، خرید یک سیم کارت ترکیه ای است. برای این منظور می توانید یا به ترکیه سفر کنید یا به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهید. مرحله بعدی برای افتتا‌ح حسا‌ب، دریافت کد مالیاتی یا کد ورگی از اداره مالیات ترکیه است. شما می توانید این کد را به صورت حضوری و آنلاین دریافت کنید. با انجام این کارها، می توانید در مدت کمتر از دو الی سه روز، یک حساب بانکی در کشور ترکیه به نام خود ثبت کنید.

2

نحوه افتتا‌ح حسا‌ب د‌ر تر‌کیه

شرایط افتتاح حساب بانکی در ترکیه به صورت حضوری و برای افراد مقیم این کشور، به مراتب ساده تر از افتتاح حساب غیرحضوری و برای افراد غیر مقیم ترکیه است. همچنین هزینه افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای این افراد هم به مراتب کمتر خواهد بود. تمام این موارد دست به دست هم داده اند تا افرادی که قصد افتتاح حساب بانکی در این کشور را دارند، ابتدا تلاش کنند تا اقامت این کشور را (با روش های مختلف مانند خرید خانه در ترکیه) به دست بیاورند و سپس برای افتتاح حساب اقدام کنند.

برای آموزش افتتا‌ح حسا‌ب در ترکیه مخصوص افراد مقیم این کشور، باید محلی برای سکونت داشته باشید و با در اختیار داشتن مدارک اقامت خود، می توانید به یکی از بانک های این کشور برای افتتاح حساب مراجعه کنید. جهت انجام این کار، باید کیملیک ترکیه، برگه نفوس، قبض آب، برق یا گاز را که به نام خودتان است و یک شماره سیم کارت ترکیه ای به نام خود را در اختیار داشته باشید.

سود حساب ارزی در ترکیه چقدر است؟

بانک های کشور تر‌کیه سود ارزی مناسبی را در اختیار مشتریان قرار می دهند که شما هم می توانید با افتتاح حسا‌ب بانکی در این کشور، سود حساب ارزی مناسبی را در این کشور دریافت کنید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که سود بانکی در ترکیه را می توان به سود روزشمار و سپرده های بانکی تقسیم کرد که هر بانک با توجه به شرایط خود، درصد خاصی را به عنوان سود به شما پرداخت می کند. به طور میانگین، سود سپرده های روزشمار در ترکیه برای لیر، حدودا 15 درصد برآورد شده است.

اگر قصد افتتاح حساب غیر حضوری در ترکیه از نوع سپرده را دارید، توصیه می کنیم به سراغ بانک هایی بروید که بیشترین سود بانکی را ارائه می کنند. برای افتتاح حساب ارزی در ترکیه از نوع سپرده، باید در نظر داشته باشید که ایش بانک 13 درصد، هالک بانک 14 درصد، واکیف بانک 12 درصد، زراعت بانک 12 درصد، آک بانک 13 درصد، فیبا بانک 13 درصد و اکونومیک تورک بانک 11 درصد سود ماهیانه به کاربران پرداخت می‌کنند. البته این درصدها برای ارز لیر هستند و این درصدها برای ارزهای دیگر مانند دلار و یورو متفاوت خواهند بود.

3

مدارک لازم برای افتتاح حساب در ترکیه

اگر می خواهید برای افتتا‌ح حسا‌ب در ترکیه اقدام کنید، باید مدارکی را به بانک مورد نظر ارائه دهید تا حساب بانکی برای شما ایجاد شود. لازم به ذکر است که مدارک ارائه شده باید کامل و بدون نقص باشند. در غیر این صورت، حساب بانکی برای شما افتتاح نخواهد شد.

از جمله مهم ترین مدارک برای ایجاد حساب بانکی در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اصل و کپی پاسپورت با اعتبار حداقل چند ماه
  • ارائه کد مالیاتی
  • برگه آخرین ورود متقاضی به تر‌کیه در پاسپورت برای افتتا‌ح حساب
  • برخورداری از سیم‌کارت با پیش‌شماره کشور ترکیه
  • گواهی پرداخت مبلغ تعیین شده به عنوان Deposit

افتتاح حساب در بانک های ترکیه

اگر قصد افتتاح حساب با پاسپورت در ترکیه یا با مدارک اقامتی خود را دارید، باید کمی درباره بانک های مناسب برای افتتا‌ح حسا‌ب در این کشور بدانید. در حال حاضر، ایرانیان می توانند برای افتتا‌ح حسا‌ب بانکی در سه بانک زراعت بانک، ایش بانک و هالک بانک اقدام کنند که در ادامه با شرایط و چگونگی افتتاح حساب در تر‌کیه در هرکدام از این بانک ها آشنا می شویم.

4

شرایط افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک، یکی از بانک های دولتی ترکیه با شرایط بسیار آسان برای افتتاح حساب بانکی است. باید به این نکته اشاره کنیم که برای افتتاح حساب به صورت غیرحضوری هم این بانک گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. شما می توانید با ارائه مدارکی که پیش تر به آن ها اشاره شد، به راحتی در زراعت بانک حساب باز کنید. باید به این نکته هم اشاره کنیم که یکی از شرایط افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه، برخورداری از کد مالیاتی است که می‌توانید به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور در ترکیه آن را دریافت کنید.

افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه

یکی از بهترین بانک های کشور ترکیه، ایش بانک است. یکی از مهم ترین مزایای افتتاح حساب در این بانک این است که شرکت ها هم می توانند در آن حساب بانکی دلخواه خود را ایجاد کنند. همچنین در ایش بانک می توانند انواع کردیت کارت، مسترکارت و ویزاکارت را دریافت کنید.

افتتاح حساب در هالک بانک ترکیه

هالک بانک یکی از معروف ترین بانک های ترکیه با بیش از 1006 شعبه است که در رده 159 امین بانک بزرگ دنیا قرار می گیرد. در حال حاضر، هالک بانک ترکیه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با داشتن مدارک اقامتی خود، به راحتی حساب بانکی دلخواه را ایجاد کنید.

 

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.