کد خبر : 25452 / /
/

اگر با دنیای ارز دیجیتال (Cryptocurrency) آشنایی داشته باشید حتماْ نام دیفای (Defi) برایتان آشنا خواهد بود. دیفای سیستم مالی غیرمتمرکز است که بستر فعالیت رمزارزها بر روی بلاکچین را فراهم می‌کند. پلتفرم‌های دیفای بر بسترهای مختلف قرار دارند و همین امر ویژگی‌های آنها را متمایز می‌کند. این پلتفرم‌ها برای کسب سود از بازار ارزدیجیتال، یکی از گزینه‌های سرمایه گذاران خواهند بود. حال اینکه پلتفرم بیفی فایننس (Beefy Finance) تعدادی از این بسترها را در کنار هم به کاربران ارائه می‎دهد.

 

 

 

 

بیفی فایننس (Beefy Finance) یک منبع افزایش بازده برای سرمایه گذاران به شمار می‌آید که با هدف بهینه سازی بازده درآمد پلتفرم‎های دیفای ایجاد شده است. این پلتفرم به شکلی طراحی شده که می‌تواند چندین شبکه بلاکچینی را در کنار هم پشتیبانی کند و سود کاربران دیفای را به بالاترین مقدار افزایش می‎دهد.

پلتفرم بیفی فایننس

بیفی فایننس یک پلتفرم غیرمتمرکز و چند زنجیره‌ای‌ست که موظف است بیشترین درصد بازده سالانه (APYs) را به کاربران ارائه دهد. این پلتفرم سود کاربران از استخرهای نقدینگی (Liquidity Pool) مختلف دیفای و بازار سازهای خودکار (AMM) را به طور اتوماتیک افزایش می‌دهد. ویژگی اصلی بیفی خزانه‌های آن است که محل ذخیره (Stake) توکن‌های کاربران به شمار می‎آیند.

این پلتفرم به کمک استراتژی‌های سرمایه گذاری امنی که از طریق قراردادهای هوشمند اجرا می‎شوند، ‌به صورت اتوماتیک پاداش کاربران از استخرهای نقدینگی (LP) و بازارسازهای خودکار (AMM) مختلف و سایر منابع پر بازده در فضای دیفای را به حداکثر می‌رساند. به این صورت که پاداش کاربران از سرمایه گذاری در دیفای را برای آنها استیک کرده و سودشان را افزایش می‌دهد.

نحوه عملکرد پلتفرم بیفی

در حال حاضر،‌ افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری و معامله در بازار کریپتو هستند. در این میان تعدادی ترجیح می‎دهند که دارایی دیجیتال خود را در جایی به امانت بگذارند یا به اصطلاح استیک (stake) کنند و از این طریق درآمدی داشته باشند. بسیاری از استخرهای نقدینگی هستند که در ازای استیک کردن توکن به سرمایه گذاران پاداش می‌دهند. بیفی فایننس بستری فراهم کرده که با استیک کردن خودکار این پاداش برای کاربران،‌ سود آنها را چند برابر می‎کند.

بیفی فایننس، خزانه (vault) یا صندوق‌هایی دارد که به پلتفرم‌های مختلف دیفای متصل هستند و کاربران می‌توانند به انتخاب خود و بدون پرداخت کارمزد در آنها سرمایه گذاری کنند. البته در زمان برداشت کاربران باید یک کارمزد ۰.۱ درصدی بپردازند. از آنجا که این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز عمل می‌کند، کاربران هستند که بر کیف پول خود تسلط کامل دارند.

پلتفرم بیفی فایننس در ازای استیک پاداش کاربران به آنها توکن مون (Moon Token) اعطا می‌کند. مون توکن‌ها در حساب کاربران ذخیره می‎شوند و زمانیکه سرمایه گذاران بخواهند دارایی خود را از این پلتفرم برداشت کنند، آنها را پس داده و دارایی خود را دریافت می‎کنند. در واقع، مون توکن‌ها تنها به عنوان معادلی برای دارایی ذخیره،‌ نزد کاربران پلتفرم بیفی فایننس استفاده می‎شوند.

ویژگی‌های بیفی فایننس

پلتفرم بیفی فایننس با شبکه‌های مختلف بلاکچین همکاری دارد. از این رو کاربران می‌توانند بلاکچین مورد نظر خود را از میان اولانچ (Avelanche)، سلو(Celo)، آربیتروم(Arbitrum)، پلیگان(Polygon)،‌ فانتوم(Fantom)، هکو(Heco)، بایننس اسمارت چین(BSC)،‌ متیس(Metis)، هارمونی(Harmony)، ‌موریور (Mooriver) و ‌کرونوز (Cronos) انتخاب کنند. بعلاوه، می‎توانند از میان استخرهای مختلف،‌ استخرهایی که سود بیشتری می‌دهند را انتخاب کنند.

‌کاربران پلتفرم بیفی فایننس با استیک کردن توکن بیفی (BIFI) قادر خواهند بود در رای گیری‌ها شرکت کنند. این در حالیست که برای مشاهده اطلاعات حساب خود ‌به تمام قسمت‎ها دسترسی دارند. علاوه بر این‌ها، ‌ویژگی Insurance به کاربران امکان بیمه کردن دارایی‌شان را می‎دهد. سرمایه گذاران با پرداخت کارمزد ۲.۹ درصد به طور سالانه می‌توانند دارایی خود را در برابر خطرات احتمالی بیمه کنند.

توکن بیفی BIFI

توکن بیفی BIFI توکن بومی پلتفرم بیفی فایننس به شمار می‌آید که قابلیت حاکمیت بر روی شبکه بیفی فایننس را به دارندگان می‌دهد و در برخی از صرافی‌های بزرگ مانند بایننس Binance،‌ هات بیت HotBit، کوینکس CoinEX و ...‌ عرضه شده است. تعداد کل توکن های بیفی ۸۰ هزار عدد بوده که تا کنون ۷۲ هزار تا از آنها در گردش شده‌ است. حجم محدود توکن‌ها می‎تواند یکی از دلایل قیمت بالای رمزارز Bifi باشد.

برای استفاده از توکن بیفی و شرکت در شبکه بیفی فایننس تنها به یک کیف‎ پول نیاز است. از آن پس، کنترل کامل دارایی در اختیار خود کاربران است. به منظور ذخیره و نگهداری این توکن می‌توانید از کیف‌پول‌های نرم افزاری متامسک Meta، ‌سیف‌پل SafePal،‌ تراست ولت Trust و سخت افزاری لجر Ledgerاستفاده کرد.

در حال حاضر‌ در ژانویه ۲۰۲۳، توکن بیفی BIFI متعلق به بیفی فایننس با قیمت ۴۱۵.۷۸ دلار در بازار رمزارزها خرید و فروش می‌شود. با توجه به رشد قیمت توکن بیفی و قابلیت‌هایی که این توکن و شبکه بیفی فایننس دارند،‌ امکان رشد بیشتر و افزایش قیمت توکن BIFI در آینده وجود دارد. البته توسعه دیفای و افزایش استخرهای بیفی فایننس در این زمینه بی‎تآثیر نخواهد بود.

جمع بندی

در سال‌های اخیر سرمایه گذاران بازارهای کریپتو به کسب درآمد از حوزه‌های دیفای (شبکه مالی غیرمتمرکز) روی آورده‌اند. پلتفرم‌های زیادی بر بسترهای بلاکچین مختلف ساخته شده‌اند که به شکل‌های متنوع زمینه سرمایه گذاری و کسب سود را برای کاربران فراهم می‌کنند. به این صورت که سرمایه گذاران می‌توانند با ذخیره سازی یا استیک کردن توکن‌های خود بر روی شبکه بلاکچین،‌ پاداش دریافت کنند.

پلتفرم بیفی فایننس (Beefy Finance) یکی از پلتفرم‌های غیرمتمرکز است که با هدف بهینه‌سازی سود کاربران دیفای طراحی شده است. افراد علاقه مند به شیوه استیکینگ و سرمایه گذاری در دیفای می‎توانند با استفاده از این پلتفرم،‌ بیشترین سود ممکن را داشته باشند. این پروژه با بهره گیری از استراتژی‌های متنوع که توسط قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شوند، فرصت‌های زیادی برای کسب سود کاربران ایجاد می‌کند. در این مقاله به معرفی پلتفرم بیفی فایننس و توکن BIFIپرداختیم که می‎تواند کمک زیادی به علاقه مندان حوزه رمزارزها و دیفای کند.

آموزش ارز های دیجیتال در بلاگ حسینی فایننس

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.