کد خبر : 25459 / /
/

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی از نسل دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها هستند که گره های ذهنی دارند این مسئله به ضعف های ما در حوزه جهاد تبیین برمی گردد.


چهارمین برنامه جام انقلاب امروز سه‌شنبه چهارم بهمن ماه با تهیه کنندگی فریدون ماهر، سردبیری مصطفی صادقی و سید مجتبی جلال‌زاده، احسان رستگار، امین صبحی و محمدحسین علی‌اکبری به عنوان اعضای تحریریه از رادیو انقلاب پخش شد. موضوع نخست این برنامه پاسخ به شبهاتی بود که مخالفان و معاندین نظام درباره میزان علقه نسل دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها به نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح می کنند.در همین رابطه ولی اسماعیلی میهمان تلفنی برنامه بود و گفت: وقتی داریم درباره نسل دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها صحبت می کنیم نباید موضوع را سیاه یا سفید ببنیم و بگوییم این نسل از انقلاب سرخورده شدند چون این تحلیل نادرستی است. مصادیق زیادی را می توان برشمرد که نسل جوان زمینه ساز رویش های بزرگی در مسیر انقلاب شدند. وی با اشاره به افتخارآفرینی نسل جوان در حوزه فعالیت های دانش بنیان افزود: معتقدم اگر به ظرفیت های استفاده از نسل جوان توجه می کردیم امروز کشور با مشکل انرژی مواجه نمی شد. البته کسانی از نسل دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها هستند که گره های ذهنی دارند این مسئله به ضعف های ما در حوزه جهاد تبیین برمی گردد.نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: اگر دولت، مجلس و سایر دستگاه های مسئول در ادوار مختلف درست عمل می کردند می توانستیم به بسیاری از سئوالات نسل جوان پاسخ دهیم. امروز باید براساس واقعیت ها با نسل جوان سخن بگوییم، خلاءها و ضعف ها را بپذیریم و همچنین دستاوردهای انقلاب را در طول 44 سال اخیر برای آنها تشریح کنیم. در این صورت قطعا وجدان بیدار جوانان استدلال‌های ما را قبول می کنند.اسماعیلی با اشاره به نقاط ضعف سیستم آموزشی کشور افزود: ما باید براساس توسعه جهانی شرایط را برای فعالیت جوانان در جامعه فراهم کنیم. امروز جوانان ما می گویند 18 سال تحصیل کردند اما کار مرتبط با رشته شان را پیدا نمی کنند. حال آنکه ما در این رابطه برنامه داشتیم اما محقق نشدند. از هم اکنون باید با ارزیابی برنامه های گذشته طوری برای آینده ریل گذاری کنیم که مشخص باشد از کجا به کجا می خواهیم برسیم.
راه‌های ارتباطی با برنامه جام انقلاب به شرح زیر هستند: رادیو انقلاب موج اف ام ردیف 99.5 دهم مگاهرتزسامانه پیامکی 30000955سایت رادیو انقلاب: Radioenghelab.irفضای مجازی: پیامرسان های ایرانی بله و سروش @enghelabradioتلفن ارتباط با مخاطبین 02122044185

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.