کد خبر : 25463 / /
/

 

شب‌های تاریک‌تر و دمای خنک‌تر به این معنی است که زمستان در راه است، و این زمانی است که ما بیشتر از سیستم‌های گرمایشی خود استفاده می‌کنیم. اما، پس از مدتی خاموش بودن، ممکن است رادیاتورهای شما آنطور که نیاز دارید کار نکنند. فکر قبوض تعمیر ممکن است باعث ناامیدی شود، اما تعمیر مشکلات رایج رادیاتور خانه بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

 

1. مشکلات سیستم گرمایش مرکزی شما

یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا مشکلات مهم تری در پکیج ورادیاتور شما وجود دارد یا خیر. برای سنجش عملکرد آن، هر یک از رادیاتورهای خانه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها به درستی گرم می شوند یا خیر.

 

اگر چندین رادیاتور کار نمی کنند، برای ارزیابی مشکل به کمک تعمیرکار پکیج نیاز دارید. با این حال، اگر یک رادیاتور باشد، ممکن است چیزی جزئی باشد.

 

2. لکه های گرم و سرد روی رادیاتور شما

آیا متوجه شده‌اید که ممکن است رادیاتور شما سرد باشد، اما از پایین آن گرما می‌آید؟ اگر چنین است، به دلیل هوای به دام افتاده است. به جای گردش آب گرم در سراسر رادیاتور، هوا جای آن را می گیرد که منجر به این نقص جزئی می شود.

 

خوشبختانه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که رادیاتور را "هواگیری" کنید. نگران نباشید؛ هیچ بریدگی و آسیبی ایجاد نمی کنید. این فرآیند شامل رهاسازی هوای محبوس شده است تا گرمایش دوباره به درستی کار کند.

2

دریچه تخلیه رادیاتور را در کنار رادیاتور خود قرار دهید (این یک سوراخ گرد است که داخل آن مربع است) و با استفاده از کلید تخلیه رادیاتور آن را کمی باز کنید. اگر کلید تخلیه ندارید، می توانید از یک پیچ گوشتی سر صاف برای جایگزینی استفاده کنید. رادیاتور با خروج هوا صدای "خش خش" ایجاد می کند.

 

همچنین باید سایر رادیاتورهای خانه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها به خونریزی نیاز دارند یا خیر. پس از آن، می توانید سیستم گرمایشی خود را مجددا راه اندازی کنید و لباس خواب راحت خود را بپوشید.

3. خرابی ترموستات

هنگامی که هوای به دام افتاده مشکلی نیست، یک رادیاتور سرد می تواند دریچه رادیاتور ترموستاتیک را درگیر کند. برای عیب‌یابی سریع، بررسی کنید که شخصی به‌طور تصادفی تنظیمات را در موقعیت خاموش قرار نداده باشد. اما اگر رادیاتور روشن باشد، دمای تنظیم شده داشته باشد و همچنان سرد باشد، دریچه مسدود شده است.

 

برای آزاد کردن آن، با باز کردن پیچ آن با دست، بالای شیر را باز کنید. سپس به دنبال یک پین در معرض دید باشید که معمولاً می توانید آن را بالا و پایین ببرید. اگر گیر کرده است، سعی کنید به آرامی روی آن ضربه بزنید تا حرکت فعال شود. باید این کار را انجام دهد، اما اگر کار نکرد، ممکن است نیاز باشد که شیر را به طور کامل تعویض کنید.

اگر ساکن تهران هستید برای تعمیرپکیج در تهران می توانید به سایت روشن تهویه اعتماد کنید.

 

4. رادیاتور نشتی

بسیاری از تعمیرات نشتی رادیاتور قبل از پرداخت هزینه تعمیرات سنگین انجام می شود.

با این حال، همه نشتی های رادیاتور شدید نیستند. اگر نشتی در جایی اتفاق بیفتد که شیر ترموستاتیک به یکی از لوله‌ها وصل می‌شود، ممکن است یک مهره شل باشد. به سادگی آن را با یک آچار میمونی سفت کنید، و باید آماده باشید.

 

5. انسداد در سیستم

همانطور که در بالا ذکر شد، رادیاتورها می توانند در بالا سرد باشند اما در پایین گرم باشند؟ خوب، موارد نادری نیز وجود دارد که رادیاتور شما در بالا گرم و در پایین سرد باشد. این معمولا نشان دهنده تجمع لجن در پایین رادیاتور است که گردش آب را در سراسر رادیاتور محدود می کند.

3

بهترین راه حل برای این کار، استخدام یک متخصص برای انجام فلاشینگ برقی است. این سرویسی است که از مواد شیمیایی برای از بین بردن هرگونه انسداد از پایین رادیاتور استفاده می کند و به گردش موثر گرما در خانه کمک می کند.

 

علائم دیگری که ممکن است برای شستشوی رادیاتورهای خود نیاز داشته باشید عبارتند از:

 

دماهای ناسازگار از اتاقی به اتاق دیگر

 

نیاز مکرر به تخلیه رادیاتور

 

بدون آب گرم

 

زمان انتظار طولانی تر برای گرم شدن گرمایش مرکزی

6. رادیاتور به درستی گرم نمی شود

از سوی دیگر، رادیاتورهای گرم می توانند مشکلات گرمایشی را در صورت گرم بودن واحد شما پیش بینی کنند، اما دمای خانه نیز همین را می گوید. هنگام دست زدن به رادیاتور گرم شده مراقب باشید زیرا ممکن است باعث سوختگی شود. اگر رادیاتور گرم است اما گرم نیست، باید سیستم گرمایش خود را متعادل کنید. انجام این کار عملکرد سیستم شما را افزایش می دهد و شما را در آن شب های سرد زمستانی گرم نگه می دارد.

4

چه زمانی با یک تعمیرکار پکیج تماس بگیرید؟

شما باید با تشخیص برخی از رایج ترین مشکلات رادیاتور خانه احساس راحتی کنید، اما اگر عیب یابی شما خالی بود، برای کمک با یک تعمیرکار پکیج تماس بگیرید.

اغلب مشکلات رادیاتور ناشی از دیگ بخار است نه خود رادیاتور. متخصص شما می تواند مشکل را تشخیص دهد، هزینه های تعمیر را نقل قول کند و بهترین اقدام را پیشنهاد دهد.

 

شرکت روشن تهویه با تاسیس شعبه‌هایی در مناطق تهران توانسته است خدمات خود همراه با تضمین کیفیت، هزینه‌های مقرون به صرفه و دیگر مزایا به تمام ساکنین تهران ارائه کند. مناطق تعمیر پکیج  تهران با وجود ماهرترین و با تجربه‌ترین نیروهای متخصص خدمات ارائه می‌کنند عبارتند از:

 

تعمیر پکیج در غرب تهران

 

تعمیر پکیج در شرق تهران

 

تعمیر پکیج در شمال تهران

 

تعمیر پکیج در جنوب تهران

 

تمامی محله‌های مناطق ذکر شده می‌توانند خدمات مورد نیاز خود را از ما بخواهند.

 

هزینه تعرفات تعمیر پکیج در تهران

 همانطور که می‌دانید نحوه قیمت گذاری برای هر مورد متفاوت است و نمی‌توان به طور قطعی هزینه‌ای را اعلام کرد، اعلام هزینه همیشه بعد از انجام عیب‌یابی صورت می‌گیرد زیرا ممکن است قطعه‌ای نیاز به تعویض داشته باشد و قبل از عیب یابی مشخص نشود و یا تعمیر یک قطعه هزینه زیادی ببرد.

 

 

 

بنابراین بعد از ثبت درخواست شما، و انجام عیب یابی بهترین زمان تعیین هزینه تعمیر پکیج در تهران است. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نرخ تعرفه‌ها با برقراری تماس با مشاورین ما استعلام هزینه‌ها را بگیرید.

نکات افزایش طول عمر پکیج

 در ابتدا این نکته را بدانید که هر دستگاهی یک عمر مفید دارد اما حفظ و یا افزایش عمر مفید آن، بستگی به نوع دستگه، مصرف و نحوه نگهداری از آن است. شما چگونه از پکیج خود نگهداری می‌کنید؟ آیا انتظار دارید همیشه یک پکیج سالم داشته باشید بدون آنکه از آن نگهداری کنید؟ قطعا نمی‌توانید همچنین انتظاری داشته باشید، زیرا هر وسیله‌ای عمر مفیدش تا زمان محدودی است و نگهداری از آن باعث افزایش برای مدتی می‌شود.

 

رعایت نکات زیر به افزایش طول عمر مفید کمک بسیار زیادی می‌کند، ناگفته نماند که برخی از آنها باید توسط متخصص با تجربه انجام شود.

سرویس منظم پکیج

کنترل فشار پکیج

انجام فرآیند رسوب گیری

بررسی دودکش پکیج

بررسی هر دو یا سه ماه یکبار صافی‌ها یا فیلترهای آب

استفاده از محافظ برق استاندارد

ضد یخ زدگی

سیسم ضد گریپاژ پمپ

منبع سایت:

 https://www.roshantamir.ir

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.