کد خبر : 25550 / /
/

گوگل، یکی از بزرگ‌ترین موتورهای جستجو در جهان است که سرویس‌های بیشماری را به کاربران ارائه می‌دهد. یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین سرویس‌های مورد استفاده گوگل توسط کاربران، سرویس تبلیغاتی گوگل به نام گوگل ادز است که ابتدا با نام گوگل ادوردز Google AdWords به کاربران، معرفی شد. سرویس تبلیغاتی گوگل ادز، دارای انواع مختلفی است که کسب‌وکارها می‌توانند، برای معرفی خود از آن‌ها استفاده کنند. در این مقاله ۹ مزایای استفاده از تبلیغات گوگل در سال 2023 را توضیح می‌دهیم. 

 

گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز، سرویس تبلیغاتی شرکت گوگل است که توسط شرکت گوگل طراحی شده تا کسب‌وکارها وب‌سایت خود را در صفحات نتایج گوگل به کاربران معرفی و تبلیغ کنند. 

با گوگل ادز شما می‌توانید، وب‌سایت کسب‌وکار خود را به بالای صفحه نتایج جستجوی گوگل برسانید. 

سیستم پرداخت هزینه‌های تبلیغات گوگل ادز، به ازای هر کلیک کاربران است که از اعتبار حساب گوگل شما کم می‌شود. سیستم تبلیغ در گوگل، به صورت مزایده‌ای است و تبلیغ‌کنندگان برای به دست آوردن جایگاه خوب تبلیغاتی در گوگل با یکدیگر رقابت می‌کنند. 

شما با ارائه محتوای مناسب، دسترسی راحت به بخش‌های مختلف وب‌سایت و پرداخت و خرید آسان از وب‌سایت می‌توانید، رضایت مشتریان خود را جلب کنید. 

تبلیغات در گوگل انواع مختلفی دارد مانند تبلیغات بنری، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات نمایشی و تبلیغ در اپلیکیشن‌ها که کاربران با توجه به نیاز خود می‌توانند، هرکدام از آن‌ها انتخاب کنند. 

۹ مزایای استفاده از تبلیغات گوگل در سال ۲۰۲۳

گوگل، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا است که در بین کاربران محبوبیت بسیاری دارد. تبلیغ کسب‌وکار شما در گوگل، موجب رشد و پیشرفت وب‌سایت شما می‌شود.  تبلیغات گوگل در سال ۲۰۲۳ طبق گفته Shopify دارای ۹ مزیت است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

1.نتایج فوری

گوگل ادز، نتایج فوری را برای کاربران ایجاد می‌کند؛ در صورتی که استراتژی‌های دیگر برای افزایش بازدید وب‌سایت، مانند تولید محتوا، وبلاگ نویسی و فعالیت در شبکه‌های مجازی ممکن است، ماه‌ها طول بکشد تا شما نتایج آن را مشاهده کنید. 

هنگامی که کاربران در صفحات جستجوی گوگل، محصول یا خدمات مورد نظر خود را جستجو می‌کنند، تبلیغات گوگل به آن‌ها در بالا، پایین و کنار صفحات نتایج، نمایش داده می‌شود. 

تبلیغات گوگل ادز، معمولا با چیزی که شما آن را جستجو کرده‌اید، مرتبط است. به همین علت، توجه کاربران را جلب می‌کند و آن‌ها وارد وب‌سایت شما می‌شوند. 

2.آزمایش و تست

با گوگل ادز شما می‌توانید، آزمایش کنید که چه موضوعی در چند روز یا چند هفته گذشته، نتیجه خوبی داشته و یا نتیجه بخش نبوده است. تست و آزمایش تبلیغات، یکی دیگر از مزیت‌های تبلیغ در گوگل است که به شما کمک می‌کند تا تبلیغات موفقی داشته باشید. بطور مثال اگر شما یک کمپین تبلیغاتی را برای مجموعه خاصی از کلمات کلیدی در بازه زمانی یک ماهه اجرا کنید؛ می‌توانید نتیجه تبلیغات را بررسی کنید تا اگر کمپین نتیجه بخش نبوده است، دیگر آن را اجرا نکنید. 

گوگل ادز برای آزمایش کمپین‌ها و تبلیغات به شما امکان دسترسی به ابزارهای تست مانند Google Optimize را می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود شما، اشتباهاتی که ماه‌ها و یا سال‌ها انجام می‌داده‌اید را دیگر تکرار نکنید. 

تبلیغات در گوگل

3.اندازه‌گیری نتایج

با گوگل ادز شما می‌توانید، نتایج خود را انداز‌ه‌گیری کنید تا بررسی دقیقی داشته باشید. پس از برگزاری کمپین تبلیغاتی، می‌توانید از داشبورد مدیریتی گوگل ادز، برای تعیین دقیق عملکرد تبلیغات خود استفاده کنید. با بررسی عملکرد، متوجه می‌شوید چه کلمات کلیدی نتایج بهتری دارند و در چه زمان‌هایی بیش‌ترین تعداد کلیک را دریافت می‌کنند.  

4.بود‌جه‌های تبلیغاتی منعطف

با استفاده از تبلیغ در گوگل، شما دیگر نیاز ندارید تا هزینه‌های هنگفتی برای کمپین‌های تبلیغاتی خود بپردازید. 

از آنجایی که هزینه‌های تبلیغات گوگل، به ازای هر کلیک پرداخت می‌شود، شما قیمت مشخصی را تعیین می‌کنید و هنگامی که هزینه‌ها به قیمت تعیین شده رسید، به صورت خودکار اجرای تبلیغات متوقف می‌شود. 

5.بازگشت سرمایه

ROAS یا برگشت هزینه تبلیغات،‌ در حقیقت اندازه‌گیری است که نشان می‌دهد، نسبت به هزینه‌ای که برای تبلیغات پرداختید، چه میزان بازگشت هزینه خواهید داشت. 

 ROAS بسیار شبیه به یکی دیگر از شاخص‌های مهم بازاریابی با عنوان بازده سرمایه‌گذاری (ROI) است، اما ROI معمولا برای ارزیابی اثربخشی کلی بازاریابی و مارکتینگ شما استفاده می‌شود. در صورتی که از  ROAS برای ارزیابی اثربخشی یک کمپین خاص، گروه تبلیغاتی، یک آگهی یا حتی کلمه کلیدی استفاده می‌شود.

6.تبلیغات هدفمند

در گذشته هدف‌گذاری تبلیغات شما دشوار بود و تنها شما می‌توانستید، آگهی خود را برای یک برنامه رادیویی یا تلویزیونی مشخص ارسال کنید. پلتفرم‌های تبلیغاتی گوگل به شما امکان هدف‌گذاری براساس مکان، علایق، کلمات کلیدی، زمان روز، سن، نوع دستگاه و موارد دیگر را می‌دهد.

تبلیغات هدفمند به شما این امکان را می‌دهد که هزینه‌ها را کاهش دهید و فقط به مخاطبانی دسترسی پیدا کنید که به محصولات یا خدمات شما علاقه‌مند هستند.

گوگل ادز

7.دسترسی جغرافیایی

با انتخاب مناطق، شهرها یا کشورهای مورد نظر خود، تبلیغات را محدود کنید. بطور مثال اگر قصد داشته باشید، تبلیغ شما فقط در ایالات متحده آمریکا نمایش داده شود، می‌توانید منطقه تبلیغات را انتخاب کنید. 

8.هزینه به ازای هر کلیک (CPC)

یکی دیگر از مزیت‌های تبلیغات گوگل، پرداخت هزینه به ازای هر کلیک است که سیستمی بسیار سودمند برای کسب‌کارهای بزرگ و کوچک است. با پرداخت‌های CPC، فقط هنگامی هزینه تبلیغات را پرداخت می‌کنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کرده و به صفحه شما منتقل شده باشد.

9.بازاریابی مجدد

با استفاده از گوگل ادز، شما می‌توانید تبلیغات خود را به افرادی که قبلا از وب‌سایت شما بازدید کرده‌اند اما، اقدامی انجام نداده‌اند، نشان دهید که به آن بازاریابی مجدد گفته می‌شود. بازاریابی مجدد، راهی عالی برای یادآوری همه محصولات یا خدماتی است که قصد دارید دوباره به مشتریان خود بفروشید. 

افزونه‌های گوگل ادز 

طبق گفته گوگل، شما می‌توانید با استفاده از افزونه‌های تبلیغاتی میزان کلیک‌های وب‌سایت خود را تا ۳۰ درصد افزایش دهید. انواع مختلف افزونه‌های گوگل ادز عبارت‌اند از:

  • افزونه‌ اپلیکیشن (App extensions)
  • افزونه‌ تماس (Call extensions)
  • افزونه‌ مکان (Location extensions)
  • افزونه‌ مرور (review extensions)
  • افزونه‌های لینک سایت (Sitelink extensions)

افزونه‌های گوگل ادز به شما کمک می‌کنند که اطلاعات لازم مانند آدرس، شماره تماس و موقعیت جغرافیایی را در کنار تبلیغات خود نمایش دهید که همین موضوع، باعث افزایش نرخ کلیک شما می‌شود. 

جمع‌بندی

سیستم تبلیغاتی گوگل، فرصت مناسبی برای معرفی و شناخت کسب‌وکارها توسط کاربران است. با استفاده از گوگل ادز شما می‌توانید، حجم ترافیک به وب‌سایت خود را افزایش دهید. شما می‌توانید برای تبلیغات در گوگل به برتینا مراجعه کنید تا با مشاوره کارشناسان مجموعه، بهترین کمپین متناسب با کسب‌وکار خود را خریداری کنید. همچنین، می‌توانید برای تماس با مشاوران از طریق شماره تماس ۶۱۰۶۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. 

Source:

https://www.bertina.ir/google-ads

https://www.shopify.com/blog/google-ads-types

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.