کد خبر : 25602 / /
/

در گفتگو با رادیو انقلاب مطرح شد؛

دبیرکل جمعیت آبادگران انقلاب اسلامی گفت: امروز اگر ملت ها بیدار شدند و مقابل استکبار مطالبه گری می کنند و آمریکا و سایر کشورهای نظام سلطه حاضر شدند به این مطالبات پاسخ بدهند، به علت انقلاب اسلامی ایران است.


یازدهمین برنامه جام انقلاب امروز دهم بهمن ماه با تهیه کنندگی فریدون ماهر، سردبیری مصطفی صادقی و سیدمجتبی جلال‌زاده، امین صبحی و امید کرمانی‌ها به عنوان اعضای تحریریه از رادیو انقلاب پخش شد. از موضوعات برنامه بررسی وضعیت مردم زلزله زده خوی بود. حسن بیادی میهمان تلفنی برنامه درباره این موضوع به نقد صحبت های مخبر معاون اول رئیس جمهور با دبیرکل هلال احمر پرداخت و گفت: با عتاب و خطاب مشکلی حل نمی شود. قضاوت زودهنگام نباید کرد،آقای مخبر بهتر است مدتی در خوی بماند و کار دستگاه‌ها را هماهنگ کند.

 

وی با بیان اینکه نمی شود با موضوعات احساسی برخورد کرد، افزود: قبل از وقوع زلزله باید پیش بینی ها انجام می شد، بهتر بود آقای مخبر از مسئول هلال احمر می پرسید چقدر امکانات داشتند و چقدر آن را عرضه کردند. 300 هزار نفر از زلزله خوی آسیب دیدند اما فقط 20 چادر میان آنها توزیع شد. این نشان می دهد که قبل بحران باید تدبیرهای لازم اندیشیده می شد. وزارت کشور معاون بحران دارد باید از این وزارتخانه پرسید چه پیش بینی هایی برای مواجهه با این نوع حوادث داشته است.

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان درباره چرایی انقلاب مردم ایران در سال 1357 یادآور شد: درست نیست وضعیت سال 1357 را با حال حاضر مقایسه کنیم و بگوییم چرا انقلاب کردیم. اگر اخبار و گزارش های رسانه های خارجی همچون بی بی سی در سال های پیش از انقلاب را مطالعه کنیم کاملا مشخص می شد چرا انقلاب پیروز شد.

وی افزود: قبل از پیروزی انقلاب، رسانه های خارجی متعدد درباره وجود فسادهای گسترده در نظام اداری و مالی پهلوی مطلب می نوشتند، اوضاع کشور و اقتصاد خوب نبود اما حالا این رسانه ها گزارش های خود را در آن سال ها ندید می گیرند و شبهه افکنی می کنند. قطعا قبل انقلاب وضعیت خوبی نبود که مردم حاضر بودند جان خود را برای سرنگونی رژیم پهلوی فدا کنند.

این فعال سیاسی اظهار کرد: یادم هست یک شب حکومت نظامی بود و ما در خیابان علیه رژیم شعار می دادیم، یک دفعه نظامی های شاهنشاهی آمدند و به سمت ما شلیک کردند، ما به داخل خانه رفتیم اما این شلیک ها باعث نشد که ما در خانه بمانیم و چند دقیقه بعد دوباره صدای «مرگ بر شاه» در کوچه و خیابان آمد، این نشان می دهد که مردم تا چه حد از ستمگری و ظلم رژیم پهلوی ذلّه شده بودند و یکپارچه تحت رهبری امام پیش رفتند تا انقلاب پیروز شد.

وی با بیان اینکه قبل انقلاب 75 درصد کشور شکل روستایی داشت همین تهران یک روستای بزرگ بود، ادامه داد: امروز اگر ملت ها بیدار شدند و مقابل استکبار مطالبه گری می کنند و آمریکا و سایر کشورهای نظام سلطه حاضر شدند به این مطالبات پاسخ بدهند، به علت انقلاب اسلامی ایران است چون پیش از آن فقط بر غارتگری متمرکز بودند و بعد از انقلاب ایران سعی می کنند حفظ ظاهر را حفظ کنند.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.