کد خبر : 25720 / /
/

 

 

دلایل رایج برای فروپاشی قفسه انبار:

قفسه کارکرده: کارگران ممکن است، در یک انبار با خطرات زیادی مواجه شوند خواه ناشی از آتش سوزی، استفاده نادرست از تجهیزات یا موجودی های خطرناک باشد. اما یکی از حیاتی ‌ترین خطرات ایمنی ناشی ازسیستم‌های قفسه‌ بندی است، که کف انبار را اشغال می‌کنند. هر یک از این سیستم‌ ها می‌توانند باعث آسیب جدی به کارگران وارد کند. سیستم های قفسه های شما می‌توانند به هر طریقی از کار بیفتد، و دانستن دلایل متداول سقوط قفسه انبار به شما این دانش را می‌دهد که از وقوع آن موقعیت ها جلوگیری کنید. از آنچه در تاسیسات شما می‌گذرد آگاه باشید، و اینکه آیا پایداری ساختاری قفسه های شما خطرات فوری دارد یا خیر.

 

آسیب از لیفتراک:

یکی از رایج‌ ترین علل فروریختن قفسه کارکرده، استفاده از لیفتراک و سایر وسایل نقلیه از این قبیل در کف انبار است. این قطعات ماشین آلات می توانند هزاران کیلوگرم وزن داشته باشند. و می توانند تا 28 کیلومتردر ساعت حرکت کنند، و در محیط های بسته خطرناک باشند. وزن و سرعت آنها می تواند به طور ناخواسته آنها را آسیب جدی تبدیل کند. که توسط کارمندان با تجربه کمتر یا افرادی که توجه کافی به محیط اطراف خود ندارند وارد کند.

آسیب ساختاری:

تیرهای نگهدارنده قفسه های پالت می توانند، به شدت در برابر برخورد با لیفتراک حساس باشند. هر نوع آسیبی که به آنها وارد شود، منجربه تضعیف ساختار کلی می شود. طراحی قفسه ها به گونه ای است، که هر نوع نقصی، مانند فرورفتگی در وسیله نقلیه، کل قفسه را در معرض خطر و خرابی قرار می دهد.

 

3

اجرای استراتژی های ایمنی:

ترخیص کالا از گمرک به دلیل خطری که آسیب لیفتراک دارد، باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی انجام دهید، یا حداقل اقداماتی را برای کاهش آسیب انجام دهید. ابتدا، با اطمینان از

وجود فضای کافی برای لیفتراک‌‌ها شروع کنید، تا بتوانید با خیال راحت بدون بریدن لبه های قفسه کارکرده بچرخند. آینه‌هایی را در تقاطع‌ها و گوشه ها نصب کنید. تا رانندگان به آنها نگاه کنند.

 

چراغ ها:

افزایش دید با آینه‌ها یک اقدام ایمنی محبوب است، اما شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید، که رانندگان می‌توانند ببینند، به کجا می روند. ممکن است نقاطی در مرکز شما وجود داشته باشد. که سطح نور در آنها کم است و این می‌تواند موقعیت خطرناکی را ایجاد کند. مناطقی که اپراتور ها لیفتراک در آن رانندگی می‌کنند. را بررسی کنید، و تعیین کنید که آیا سطوح نور به اندازه کافی خوب است؛ تا رانندگان بتوانند موانع سر راه خود را تشخیص دهند.

بارگذاری بیش از حد واحدهای قفسه بندی:

قفسه کارکرده را در حد وزنی که تحمل می‌کند، بارگیری کنید. چون زمانی که از آستانه خاصی عبور کنند، شکست می‌خورند. سازندگان تعیین می‌کنند که یک سیستم قفسه چه وزنی را می‌تواند باخیال راحت تحمل کند.

وزن تصمیم‌گیری شده باید دانش عمومی باشد، نه فقط برای مدیریت، بلکه برای هر کارمندی که در آن مکان کار می کند و موجودی را ذخیره می کند.

فقدان دانش منجر به فاجعه می شود. کارمندانی که وظیفه نگهداری مواد روی طبقات قفسه های کارکرده را بر عهده دارند، باید بدانند که حد توصیه شده وزن برای هر قفسه صدرا چقدر است.

محدودیت های وزنی را پست کنید:

گفتن محدودیت وزن به کارگران‌تان کافی نیست. شما باید آن را در همه جا پست کنید. این علائم به طور مداوم به آنها یادآوری می‌کند، که آنها فقط وزن زیادی برای کار در هر قفسه خاصی دارند. با وجوداین یادآوری‌ها، هیچ‌کس بهانه‌ای برای بارگذار بیش از حد قفسه با مواد نخواهد داشت.

نصب نادرست قفسه کارکرده :

قفسه‌هایی که روی هم چیده شده‌اند آنها با دقت طراحی شده‌اند. و به گونه ای کامل شده‌اند، که محدودیت وزنی خاصی داشته باشند، اما نصب نادرست و معیوب می‌تواند کل ساختار را به خطر بیندازد.

هر جزء در یک سیستم قفسه، از عرشه گرفته تا پایه‌های نگهدارنده تا حتی پیچ‌های جداگانه، با هم کار می‌کنند تا قفسه را ایمن کنند.

4

 

 

تعویض:

اگر تصمیم به جایگزینی برخی از قطعات با تجهیزات مختلف داشته باشید، نصب قفسه می‌تواند ناامن شود. در این موارد، زمانی که قطعات را تعویض می‌کنید، ممکن است مشخصات دقیقی که طراحی آن

را می‌خواهد نداشته باشند. استفاده از پیچی که بتواند فشار 50 کیلویی را تحمل کند، زمانی که طراحی نیاز به پیچی دارد که باید 100کیلویی را تحمل کند، کافی نیست.

5

 

جدول زمانبندی تعمیر و تعویض :

ضروری است که در بخش تعمیر و نگهداری قفسه خود قرار داشته باشید و هر زمان که لازم باشد اجزای قفسه کارکرده را تعویض کنید.

ما مهم است که لزوم تعویض قطعات با قطعاتی که سازنده آن را مناسب می داند را در نظر داشته باشید. همانطور که گفته شد، جایگزینی تجهیزات می‌تواند منجر به فروپاشی شود.

همیشه از محدودیت های قفسه خود آگاه باشید :

قفسه راک شما تخریب‌ناپذیر نیست. باید بپذیرید که اگر فشارهای خاصی به آن وارد کنید، می‌تواند به راحتی فرو بریزد. هنگامی که یک قفسه را سفارش می‌دهید، باید بدانید که چقدروزن می‌تواند تحمل کند و آیا وسایل نقلیه می‌توانند با خیال راحت در اطراف آن مانور دهند. بهتر است به مراقبت طولانی مدت از قفسه های خود نیز فکر کنید. آنها در نهایت خراب می‌شوند.

و وزنی که می توانستند در هنگام نصب برای اولین بار تحمل کنند، ممکن است بعد ازمدت زمان معینی برای آنها خیلی زیاد باشد. عدم مراقبت صحیح از قفسه های خود می‌تواند به تخریب اموال شرکت منجر شود.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.