کد خبر : 25775 / /
/

 

به دنبال روشی هستید که با استفاده از آن کف خانه یا محلی که در آن مشغول به کار هستید را تمیز کنید و نمی‌دانید چه روشی بهتر و ارزان‌تر از بقیه است؟ اینکه بخواهید از دستگاهی استفاده کنید که به شما در روند تمیز‌کردن کمک کرده و کار‌تان را تسهیل بخشد، می‌تواند برایتان بهترین روشی باشد که انتخاب می‌کنید.

استفاده از زمین شوی صنعتی در مکان‌هایی که وسعت زیادی داشته و بسیار گسترده هستند، به شما پیشنهاد می‌شود. این دستگاه دارای مدل‌های مختلفی است که می‌توانید از آن برای تمیز‌کردن کف منزل خود هم بهره ببرید.

نظافت صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است. فرض کنید وارد یک رستوران بسیار شیک، مجلل و بزرگ شده‌اید که کف آن چندان تمیز نیست؛ در چنین مواقعی واکنش‌تان چه خواهد بود؟ مسئله پاکیزگی سطح زمین برای برخی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است.

ممکن است بعضی از افراد در‌صورت مواجهه با چنین مکان‌هایی، آنجا را ترک کرده و دیگر نخواهند وارد آن شوند. اگر قرار باشد چنین مکان‌هایی را با دست و مواد شوینده تمیز کنید، ممکن است مجبور شوید زمان زیادی را صرف آن کنید؛ زمین شوی صنعتی به کمک‌تان آمده است.

 

 

etehadsanat.com

۰۲۱-۴۵۹۴۷۰۰۰

 

 

طرز کار اسکرابر یا کف شوی صنعتی

اسکرابر یکی از دستگاه‌هایی است که اغلب در نوع صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسکرابر صنعتی دارای 2 مخزن است که در یکی از آن‌ها، آب تمیز و در دیگری آب کثیف و مواد شوینده قرار می‌گیرند.

فرچه‌ای که در این وسیله تعبیه شده، کف را به‌خوبی شست‌و‌شو می‌دهد. برای اینکه از دستگاه استفاده کنید، لازم است که مواد شوینده مورد‌نظر خود را درون مخزن آب تمیز بریزید تا با آن مخلوط شود. وقتی اسکرابر صنعتی را روشن کنید، سیستم آن شروع به کار کرده و آب و مواد شوینده را به سمت برس آن می‌فرستد.

زمین شوی صنعتی با برس چرخانی که دارد می‌تواند بسیاری از سطوح را به‌خوبی تمیز کند. این برس چرخان، با استفاده از آب و مواد شوینده، سطح کف را تمیز کرده و تمامی آلودگی‌ها را از‌بین می‌برد. اگر قرار باشد کار در همین بخش تمام شود، هنوز سطح مورد‌نظر کثیف بوده و لغزنده است؛ با این اوصاف، باید زمین را تمیز کرده و سپس خشک کرد.

اسکرابر یا همان کف‌شوی، دارای موتور مکنده‌ای است که با مکش خود، آب و مواد آلوده را از سطح به داخل مخزن می‌کشد. همین کار باعث می‌شود تا کل سطح تمیز و خشک شود. سیستم برس چرخان در جلوی دستگاه و سیستم مکشی آن در قسمت پشت قرار دارد.

2

انواع مختلف کف شوی صنعتی

زمین شوی صنعتی دارای انواع مختلفی است که هر‌کدام از آن‌ها برای مکان خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. محیطی که قرار است کف آن را تمیز کنید، مشخص می‌کند از کدام نوع بهره ببرید.

  • اسکرابر با راننده یا مدل سرنشین‌دار

چنانچه قصد دارید زمینی با مساحت بسیار بالا را تمیز کنید، نمی‌توانید از دستگاه‌هایی بهره ببرید که لازم باشد با دست، آن‌ها را کنترل کنید. اگر مدت زیادی سرپا بایستید می‌تواند شما را اذیت کرده و خسته‌تان کند؛ به همین دلیل زمین شوی سرنشین دار، اینجا است که به کمک شما بیاید.

طرز کار اسکرابر خودرویی همانند انواع دیگر است؛ تنها تفاوت آن را می‌توان در جایگاهی برای سرنشین دانست. برای استفاده از آن، کافی است در جایگاه خود بنشینید و دستگاه را با استفاده از فرمانی که دارد، کنترل کنید.

  • کف شوی دستی

این مدل با دست و فشار آن حرکت کرده و کنترل می‌شود. اگر قرار باشد کف زمین محیطی را تمیز کنید که چندان وسیع نیست، می‌توانید از این زمین شوی صنعتی بهره ببرید. همان‌گونه که این نوع چندان بزرگ نیست، قدرت مدل سرنشین‌دار را هم نداشته و مخازن آن از حجم کمتری برخوردار هستند.

بهتر است پیش از تهیه این وسیله، مشخص کنید که نوع برقی آن را می‌خواهید یا نوع باتری‌دار؛ اسکرابر برقی، ممکن است شما را از لحاظ سیم برق و همچنین مکان پریز، محدود کند.

البته ممکن است در‌صورت لزوم استفاده از مدل باتری‌دار که حالت شارژی دارد، شارژ آن تمام شده باشد. باید پیش از استفاده، شارژ زمین شوی صنعتی را پر کنید.

3

چرا باید از این دستگاه استفاده کرد؟

فکر می‌کنید اگر بخواهید به‌صورت دستی یا با استفاده از طی، کف را تمیز کنید، به پاکیزگی نسبی یا خوبی دست پیدا می‌کنید؟ یا اینکه آیا به این فکر کرده‌اید اگر چنین کاری را انجام دهید، چندین ساعت از زمان‌تان را از‌دست می‌دهید؟

لزوم استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی را می‌توان در پاسخ چنین سوالاتی جست‌و‌جو کرد. شیوه دستی نمی‌تواند آن‌گونه که باید، کف را تمیز کرده و حتی زمین را خشک کند. با بهره‌بردن از زمین شوی صنعتی می‌توانید به مزایای زیادی دست‌پیدا کنید.

  • یکی از مسائلی که ممکن است پس از طی‌کشیدن به‌وجود بیاید، مسئله لغزندگی است. با توجه به اینکه این وسیله دستی تنها زمین را خیس کرده و به‌نوعی تمیز می‌کند، توانایی این را ندارد که پس از اتمام کار، سطح را خشک کند.

همین موضوع می‌تواند دلیل محکمی برای ایمنی پایین آن باشد. ممکن است در این شرایط لغزنده، سر بخورید و بدن‌تان زخمی شده یا آسیب جدی ببینید.

  • اگر دقت کنید، آبی که برای طی‌کشیدن استفاده می‌کنید در همان دفعه اول تمیز است. از دفعه‌های بعدی، آب کثیف است که دوباره به چرخه بازگشته و آب را بیش از پیش کثیف‌تر می‌کند.

در حالی که زمین شوی صنعتی آب تمیز را از یک مخزن، روی کف ریخته و آب کثیف را وارد مخزن دیگر می‌کند.

  • طی‌زدن، آلودگی‌ها را از‌بین نبرده و فقط از جایی به جای دیگر منتقل می‌کند. این کار در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی، چندان موثر نیست.

بهتر است برای تمیز‌کردن چنین سطوحی، از اسکرابر بهره ببرید تا آلودگی‌ها را به‌صورت کامل، از سطح زمین پاک کنید و تنها روند پخش‌کردن آن‌ها را به‌عهده نداشته باشید.

4

اطلاع از قیمت وسایل نظافتی و خرید آن ها

اگر می‌خواهید قیمت زمین شوی را پیش از خرید محاسبه کرده و آن را با مدل‌های دیگر مقایسه کنید، می‌توانید به مجموعه اتحاد صنعت صدرا مراجعه فرمایید.

این مجموعه دارای وسایل نظافتی بوده و آن‌ها را به‌فروش می‌رساند. برای اینکه از کیفیت زمین شوی صنعتی که تهیه می‌کنید مطمئن باشید، کافی است این مجموعه را برگزینید. در سایت این شرکت می‌توانید مدل‌های مختلف اسکرابر صنعتی را مشاهده و خریداری کنید.

 

etehadsanat.com

۰۲۱-۴۵۹۴۷۰۰۰

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.