کد خبر : 25971 / /
/

 

 

ریزش مو سر امروزه یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد درگیر آن هستند و هر فردی به دنبال راه حلی برای درمان آن میگردد. از همین رو اکثر افراد به دنبال بهترین پزشک برای کاشت مو در شهر خود میگردند تا به توانند پیوند مو فوق العاده ای داشته باشند. انتخاب بهترین متخصص یا کلینیک برای کاشت مو بسیار اهمیت دارد اما بهتر است بدانید که پیوند مو در اکثر کلینیک های زیبایی توسط تکنسین های آموزش دیده و زیر نظر پزشک متخصص انجام می شود.

انتخاب بهترین تکنسین کاشت مو، در کلینیک های مختلف براساس تجربه کاری و مهارت آنان صورت میگیرد و این افراد ملزم به داشتن مدارک معتبر از مراکز آموزشی مورد تایید و دارای مجوز وزارت بهداشت باشند. اما شاید برای شما عزیزان این سوال پیش بیاید که پزشک و تکنسین مو با یکدیگر چه تفاوتی دارند. در ادامه مقاله ما به بررسی کامل این موضوع میپردازیم.

راهنمای خرید و سفارش دوره با تماس با شماره 0915.555.0612 یا کلیک روی لینک روبرو  - مشاهده دوره آموزش کاشت مو حرفه ای ترین در ایران -  https://www.follimu.com/hair-transplant-training-course/

 

تکنسین کاشت مو کیست؟

تکنسین یا دستیار کاشت مو کسی است که بدون داشتن مدارک پزشکی و تنها با گذراندن دوره های تخصصی آموزش کاشت مو و دوره های نظیر آن در مراکز معتبر، اقدام به پیوند مو زیر نظر پزشک متخصص زیبایی می کنند. تعداد تکنسین ها جهت کاشت مو در روش های مختلف کاشت متفاوت است و براساس نظر دکتر متخصص تعداد دستیاران انتخاب می شود.

به طور متوسط هر تکنسین با تجربه توانایی پیوند 400 الی 600 مو را در نوبت دارد. که این عدد برای افراد تازه کار یا کمی با تجربه پایین تر است و پزشکان بر همین اساس تعداد تکنسین های خود را انتخاب می کنند. در ادامه به بررسی ویژگی های یک تکنسین خوب میپردازیم.

یک دستیار کاشت مو چه ویژگی هایی دارد؟

در وهله اول در انتخاب یک تکنسین خوب، این نکته بسیار مهم است که این تکنسین باید دارای صبر و حوصله فراوانی باشد، زیرا عمل کاشت مو بسیار حساس بوده و نداشتن صبر و حوصله در آن موجب نا رضایتی بیمار و عمل نا موفق پیوند مو میشود. در وهله دوم این افراد باید دارای تجربه کافی در خصوص تمامی روش های پیوند مو نظیر روش های FUT، FIT، SUT و سایر روش های مختلف پیوند مو باشند.

در مرحله سوم از انتخاب و ویژگی های یک تکنسین خوب کاشت مو، باید به مدارکی که این افراد از مراکز مختلف آموزشی دریافت کردند پرداخت. چرا که در برخی موارد بسیاری از مراکز آموزشی هستند که بدون داشتن مجوز های لازم و دانش کافی اقدام به آموزش انواع روش های کاشت مو می کنند.

و در مرحله آخر از ویژگی های یک دستیارخوب، آشنایی کامل تکنسین با انواع لوازم و تجهیزات و تکنیک های کاشت مو است. در اکثر مواقع تکنیک کاشت مو توسط پزشک متخصص انتخاب می شود و تکنسین خوب آن کسی است که بتواند با داشتن دانش کافی در مورد تکنیک های مختلف پیوند مو، از ابزار و تجهیزات پزشکی مدرن به نحوه احسنت استفاده کند.

حال که با ویژگی ها یک تکنسین خوب و فرق آن با پزشک متخصص آشنا شدیم . به سوال اصلی این مقاله که چه کسانی می توانند مدرک کاشت مو بگیرند؟ میپردازیم.

مدرک کاشت مو مناسب چه افرادی است؟

در چند سال گذشته یکی از مشاغلی که در بین علاقمندان یادگیری رشته های زیبایی مورد توجه قرارگرفته است، شغل تکنسین کاشت مو است. این حرفه به دلیل داشتن درآمد نسبتا خوب نسبت به سایر رشته های زیبایی از طرفداران و متقاضیان مختلفی جهت آموزش برخوردار است. اما این سوال پیش می آید که این شغل مناسب چه کسانی است؟ در زیر به معرفی این افراد میپردازیم.

 1. دانشجویان

 2. افرادی که علاقمند به افزایش درآمد خود هستند

 3. پیراپزشکان

 4. پرستاران

 5. پزشکان

وظایف دستیار و تکنسین پیوند مو چقدر است؟

تکنسین کاشت مو وظایفی نظیر موارد زیر را دارد:

 1. آماده سازی اتاق جراحی و بررسی دستگاه ها و میکروسکوپ ها برای استفاده در روش های fit و fut

 2. آماده سازی بیمار نظیر تراشیدن نحل کاشت

 3. شمارش گرافت ها و آماده سازی آنها جهت قراردادن بر روی سر بیمار

 4. کمک به پزشک در حین فرآیند کاشت

 5. انجام پانسمان بعد از عمل

 6. بررسی وضعیت بیمار و عکس های آن و نگهداری از سیاهه های مو زیبا جویان

درآمد تکنسین کاشت مو چقدر است؟

درآمد یک تکنسین یا دستیار کاشت مو براساس میزان مهارت و تجربه آن تعیین می شود. پس پیشنهاد ما به شما جهت افزایش درآمد خود از طریق شغل تکنسین مو، ایجاد اعتماد در پزشک متخصص و ایجاد یک رزومه حرفه ای برای خود است. داشتن یک رزومه خوب باعث می شود که اگر تمایل به ترک کلینیک فعلی و استخدام در کلینیک بهتر دارید، موجب شود تا پزشک یا کلینیک جدید، دستمزد بسیار بالایی نسبت به مکان قبلی به شما دهد. به همین منظور برای داشتن یک رزومه حرفه ای و جامع بهتر است تمامی عمل هایی که انجام می دهید عکس تهیه کنید تا دقت و زیبایی کار خود را به بیماران و پزشکان نشان دهید.

یکی از عوامل دیگری که در درآمد یک دستیار کاشت مو بسیار تاثیر گذار است، توانایی تعداد پیوند مو در یک عمل زیبایی است. به طور متوسط همانطور که در بخش های قبل اشاره کردیم یک سوپر تکنسین توانایی آماده کردن 400 تا 600 پیوند دارد. از این رو شما باید مهارت کار تیمی خود را هم بالا ببرید تا عمل کاشت مو با کیفیتی داشته باشید.

اما به طور کلی درآمد و میزان حقوق تکنسین مو، براساس دو روش fit و fut تعیین می شود که براساس هر 1000 گرافت محاسبه می شود که در کلینیک های مختلف این عدد متفاوت است. اگر عمل پیوند مو به صورت fit انجام شود به طور متوسط به ازای هر 1000 گرافت از 800 هزار تومان تا یک میلیون تومان دستمزد داده می شود اما اگر عمل به صورت ترکیبی fit و fut انجام شود این عدد به 1,700,000 تا 1,900,000 تومان می رسد.

اما مهمترین عامل در داشتن یک درآمد خوب در زمینه تکنسین و دستیار کاشت مو، داشتن دانش و مهارت بالا در این حرفه است و این عامل جز دیدن یک دوره جامع آموزش کاشت مو به صورت حضوری یا غیر حضوری با برترین مدرسان آموزش کاشت مو میسر نیست.

بهترین دوره آموزش کاشت مو در ایران

اگر به دنبال بهترین دوره آموزشی کاشت مو به صورت جامع و صفر تا صد هستید ما به شما دوره های آموزشی کلینیک کاشت مو فولیمو را معرفی می کنیم. مرکز آموزشی فولیمو را به دلیل داشتن بهترین پزشکان و متخصصان کاشت مو به عنوان استاد می توان یکی از بهترین مراکز آموزش کاشت مو در ایران دانست. این مجموعه سالیانه بیش از صد ها تکنسین مو با مدرک معتبر و بین المللی را به کلینیک های مختلف در شهر های ایران یا جهان معرفی می کند.

بهترین دوره آموزش کاشت مو در ایران

تفاوت دوره آموزش کاشت مو فولیمو با سایر دوره های آموزشی

اگر شما هم در حال بررسی این هستید که جهت داشتن یک مدرک معتبر آموزش کاشت مو هستید باید به این نکات توجه کنید.

اولین نکته ای که باید بررسی کنید تعداد شرکت کنندگان در کلاس آموزش پیوند مو است. ما در کلاس آموزش کاشت مو فولیمو حداکثر با ظرفیت 4 نفر دوره را برگزار میکنیم تا هنرجویان عزیز بتوانند به تمرکز بیشتری مراحل کاشت مو را آموزش ببینند.

دومین موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که در دوره های آموزشی فولیمو شما 60 ساعت کلاس آموزشی عملی را باید بگذرانید که در آن شما در 6 روز و روزی 10 ساعت به عمل پیوند مو بر روی سر زیبا جویان میپردازید.

آموزش کاشت مو به چه صورت است

دوره از به دو بخش تئوری و عملی تقسیم می شود که هنر جویان در ابتدا به مدت 2 تا 3 هفته عملیات و مراحل کاشت مو را آموزش می بینند. این آموزش های به صورت ویدیویی و در منزل صورت می گیرد که این دوره آموزش تئوری اجباری بوده و افراد پس از پایان دوره و شرکت در آزمون آن امکان دریافت گواهینانه معتبر از وزارت بهداشت را دارند.

اما اگر علاقمند به آموزش عملی دوره باشید باید با کلینیک در تماس باشید تا براساس زمانی که شما مدنظرتون می باشد، وقتی را برای آموزش عملی شما تعیین کنند و در دوره عملی حضوری پیدا کنید. توجه داشته باشید که این دوره اختیاری بوده و در صورتی که تمایل به شرکت در آن دارید باید به مدت یک هفته به صورت مداوم و روزی 10 ساعت در کلینیک حضور داشته باشید.

در دوره کاشت مو چه مهارت هایی آموزش داده میشود؟

در دوره جامع آموزش کاشت مو فولیمو علاقمند سر فصل های اصلی و مراحل مختلف عمل پیوند را فرا میگیرند. در زیر به سرفصل ها و مبانی که آموزش داده میشود میپردازیم.

 • مبانی کاشت مو

 • مهارت های آماده سازی مراجعه کننده کاشت مو

 • مهارت آماده سازی اتاق عمل (اتاق کاشت مو)

 • مهارت آماده سازی تجهیزات اتاق عمل

 • مهارت طراحی و کشیدن خط رویش مو

 • مهارت برداشتن گرافت ها(در روشFit)

 • مهارت نگهداری از گرافت ها

 • مهارت ایجاد برش برای کاشت گراف

 • مهارت کاشت گراف

 • مهارت تعلیم مراقبت های بعد از کاشت به متقاضی

 • توانایی تشخیص عوارض کاشت مو

 

 

معرفی استاد دوره

مدرس دوره های تئوری و عملی فولیمو، خانم اعظم بیانی می باشد. ایشان با داشتن 10 سابقه درخشان در حوزه کاشت ابرو، مو و ... و تربیت بیش از 100 ها تکنسین حاذق و با تجربه توانایی آموزش تمامی علاقمندان را دارند.

هدف از دوره آموزش دستیار کاشت مو چیست؟

هدف از این دوره آموزشی تربیت دستیاران و تکنسین های حاذق در حوزه زیبایی و کاشت مو است علاوه بر آن می توان از مزایای دوره آموزشی کاشت مو به موارد زیر اشاره کرد.

 1. نظارت بهتر بر کیفیت خدمات مراکز کاشت مو

 2. افزایش سطح خدمات مراکز کاشت مو

 3. تربیت دستیارهای حرفه ای کاشت مو

تماس با بهترین دوره کاشت مو در ایران

جمع بندی

در این مقاله به معرفی روش های اخذ مدرک تکنسین مو پرداختیم و به این سوال که چه کسانی می توانند مدرک کاشت مو بگیرند پرداختیم و به شما بهترین دوره های آموزشی معرفی کردیم و گفتیم که اگر علاقمند به افزایش درآمد یا فراگیری حرفه ای هستید که برای شما در آینده درآمدزا باشد، حرفه تکنسین یا دستیار کاشت مو بهترین شغل است.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.