کد خبر : 26044 / /
/

در این مقاله، نگاهی به پنج نمونه موشن‌گرافیک‌های تجاری عالی خواهیم انداخت که تطبیق‌پذیری، قدرت و خلاقیت این رسانه را نشان می‌دهد. موشن‌گرافیک تجاری نمایش تصویری اطلاعات، داده‌ها و ایده‌ها هستند که برای برقراری ارتباط به شیوه‌ای جذاب و به‌یادماندنی استفاده می‌شوند.

موشن‌گرافیک تجاری ابزار قدرتمندی برای کسب‌وکارها هستند تا اطلاعات پیچیده را در قالبی قابل‌فهم منتقل کنند و توجه مخاطبان را به خود جلب کنند. اگر شما هم علاقه‌مند به ساخت موشن‌گرافیک هستید کافی است از همین امروز آموزش افتر افکت) نرم‌افزار تخصصی موشن‌گرافیک) و آموزش موشن گرافیک را به‌صورت جامع شروع کنید.

اولین نمونه موشن‌گرافیک تجاری کمپین تبلیغاتی "متفاوت فکر کن" اپل

15

نمونه موشن‌گرافیک اول ما کمپین تبلیغاتی «متفاوت فکر کن» اپل است که در سال 1997 راه‌اندازی شد، کمپین تبلیغاتی «متفاوت فکر کن» اپل نمونه موشن‌گرافیک کلاسیکی است که نشان می‌دهد چگونه می‌توان از موشن‌گرافیک برای بیان یک داستان قدرتمند و انتقال ارزش‌ها و دیدگاه‌های یک برند استفاده کرد. در این کمپین نمادین، خلاقیت و نوآوری محصولات اپل به نمایش گذاشته‌شده است.

در این آگهی تصاویر سیاه‌وسفید از چهره‌های نمادینی مانند آلبرت انیشتین، باب دیلن و مارتین لوتر، کینگ جونیور، همراه با صدای ریچارد دریفوس در حال خواندن شعری در تجلیل از "دیوانه‌هایی" که جهان را تغییر می‌دهند، ارائه می‌شود. این آگهی ادای احترامی به رویکرد منحصربه‌فرد این شرکت به فناوری و طراحی بود و به دلیل سادگی و اثربخشی آن مورد تحسین گسترده قرارگرفته است.

این نمونه موشن‌گرافیک از چند جهت استادانه است. اول، فیلم سیاه‌وسفید و طراحی مینیمالیستی به تبلیغ، کیفیتی بی‌انتها می‌بخشد و باآنکه این ویدیو برای بیش از 20 سال گذشته است ولی کاملاً امروزی به نظر می‌رسد. دوم، ترکیب تصاویر قدرتمند و کلمات الهام‌بخش، یک ارتباط عاطفی با بیننده ایجاد می‌کند که به‌سختی فراموش می‌شود.

درنهایت، استفاده از موشن‌گرافیک برای متحرک کردن متن، برجسته کردن لحظات کلیدی در فیلم و زنده کردن تبلیغ به آن حس حرکت و انرژی می‌دهد که توجه بیننده را به خود جلب می‌کند و او را درگیر می‌کند.

دومین نمونه موشن‌گرافیک تجاری "ایده‌هایی که ارزش گسترش دارند TED "

16

نمونه موشن‌گرافیک دوم ما "TED" (تکنولوژی، سرگرمی، طراحی) است که یک سازمان غیرانتفاعی است و میزبان کنفرانس‌هایی در سراسر جهان است تا مردم را گرد هم می‌آورد تا ایده‌های خود را در مورد طیف گسترده‌ای از موضوعات به اشتراک بگذارند.

یکی از ویژگی‌های کلیدی موشن‌گرافیک‌های "TED" سادگی و ظرافت آن‌هاست. استفاده از خطوط تمیز، اشکال ساده و رنگ‌های روشن، سبک بصری را ایجاد می‌کند که هم‌چشم نواز است و هم به‌راحتی قابل‌درک است. گرافیک‌ها همچنین بسیار انعطاف‌پذیر هستند و به "TED" اجازه می‌دهند انیمیشن‌های متنوعی بسازند که می‌توانند درزمینه‌های مختلف، از تبلیغ گفتگوهای فردی گرفته تا نمایش مأموریت کلی سازمان، مورداستفاده قرار گیرند.

یکی دیگر از نقاط قوت موشن‌گرافیک "TED" توانایی آن‌ها در انتقال ایده‌های پیچیده به روشی سرگرم‌کننده و جذاب است. به‌عنوان‌مثال، انیمیشن «ایده‌هایی که ارزش گسترش دارند» "TED" از تصاویر بازیگوش و انیمیشن‌های جذاب برای توضیح مأموریت سازمان به‌گونه‌ای استفاده می‌کند که درک آن برای همه آسان باشد. با سرگرم‌کننده کردن یادگیری، گرافیک‌های متحرک "TED" به سازمان کمک می‌کند تا با طیف گسترده‌ای از افراد ارتباط برقرار کند و آن‌ها را برای تعامل با محتوای آن ترغیب کند.

سومین نمونه موشن‌گرافیک تجاری "Solving for X" در "Dropbox"

17

نمونه موشن‌گرافیک سوم ما، "Dropbox" یک بستر ذخیره‌سازی فایل و همکاری مبتنی بر ابر است که توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان استفاده می‌شود. به‌منظور توضیح مزایای پلتفرم و نحوه عملکرد آن، "Dropbox" سری موشن‌گرافیک «Solving for X» را ایجاد کرد.

مجموعه «Solving for X» از انواع سبک‌ها و تکنیک‌های انیمیشن برای تجزیه مفاهیم پیچیده و توضیح نحوه عملکرد "Dropbox" به شیوه‌ای سرگرم‌کننده و جذاب استفاده می‌کند. به‌عنوان‌مثال، یکی از انیمیشن‌ها از تصاویر دستی و انیمیشن ساده استفاده می‌کند تا مفهوم ذخیره‌سازی ابری را به‌گونه‌ای توضیح دهد که به‌راحتی قابل‌درک باشد. انیمیشن دیگری از گرافیک سه‌بعدی و انیمیشن‌های جذاب استفاده می‌کند تا نشان دهد "Dropbox" چگونه اشتراک‌گذاری و همکاری روی فایل‌ها را با دیگران آسان می‌کند.

چیزی که موشن‌گرافیک "Dropbox" را متمایز می‌کند، روشی است که از آن‌ها برای ایجاد هویت برند استفاده می‌کند. با استفاده از یک سبک بصری ثابت، "Dropbox" ارتباط قوی بین برند خود و مفاهیمی که سعی در توضیح آن دارد ایجاد می‌کند.

چهارمین نمونه موشن‌گرافیک تجاری شرکت کوکاکولا"سفری در طول زمان"

نمونه موشن‌گرافیک چهارم ما، کوکاکولا است که همان‌طور که میدانید یک برند جهانی است که فعالیت آن به بیش از 130 سال می‌رسد. این شرکت برای بزرگداشت تاریخ غنی خود، یک موشن‌گرافیک ایجاد کرد که بینندگان را به سفری در زمان می‌برد و لحظات کلیدی و نقاط عطفی که برند را شکل داده‌اند به نمایش می‌گذاشت. این انیمیشن سرشار از جزئیات است، با طیفی از رنگ‌ها، تصاویر و موسیقی که با دقت انتخاب‌شده‌اند تا احساسات مختلف را برانگیزند.

یکی از نقاط قوت کلیدی این موشن‌گرافیک استفاده از داستان‌سرایی و بصری سازی داده‌ها است. این انیمیشن شامل طیف وسیعی از نمودارها و نقشه‌ها است که به انتقال اطلاعات پیچیده در قالبی آسان و قابل‌فهم کمک می‌کند.

به‌طورکلی، «شرکت کوکاکولا: سفری در طول زمان» نمونه‌ای عالی از این است که چگونه می‌توان از موشن‌گرافیک برای روایت داستان، تعامل بینندگان و انتقال اطلاعات پیچیده به شیوه‌ای مؤثر و به‌یادماندنی استفاده کرد.

پنجمین نمونه موشن‌گرافیک تجاری "وضعیت بازاریابی دیجیتال"

پنجمین و آخرین نمونه موشن‌گرافیک ما، "وضعیت بازاریابی دیجیتال" است که توسط آژانس بازاریابی دیجیتال، "Fractl" ایجادشده است. این انیمیشن یک نمای کلی از وضعیت فعلی بازاریابی دیجیتال، ازجمله روندهای کلیدی، چالش‌ها و فرصت‌ها ارائه می‌دهد.

یکی از نقاط قوت کلیدی این موشن‌گرافیک استفاده از بصری سازی داده‌ها است. به‌عنوان‌مثال، بینندگان می‌توانند ببینند که چگونه انواع مختلف بازاریابی دیجیتال در طول زمان تکامل‌یافته‌اند و چگونه در حال حاضر توسط مشاغل در هراندازه‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرند.

به‌طورکلی، «وضعیت بازاریابی دیجیتال» یک مثال عالی از این است که چگونه می‌توان از موشن‌گرافیک برای ارائه یک نمای کلی از یک موضوع پیچیده و برای انتقال اطلاعات به شیوه‌ای جذاب و به‌یادماندنی استفاده کرد.

سخن پایانی:

این پنج مثال نشان می‌دهند که چگونه می‌توان از موشن‌گرافیک برای انتقال مؤثر پیام، ارزش‌ها و محصولات یک برند استفاده کرد. آن‌ها همچنین نشان می‌دهند که چگونه استفاده از داستان‌سرایی بصری، انیمیشن‌های پویا و موسیقی می‌تواند تجربیات به‌یادماندنی را برای بینندگان ایجاد کند و تأثیری ماندگار بر جای بگذارد.

اگر با دیدن این نمونه‌های عالی ترغیب شدید که برای برندتان یک موشن‌گرافیک بسازید کافی است یک استودیو حرفه‌ای موشن گرافیکی پیدا کنید و سفارش موشن گرافیک برای معرفی محصول، خدمات یا برندتان بدهید و در کمترین زمان ممکن، رشد چشم‌گیری در کسب‌وکارتان داشته باشید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.