کد خبر : 26361 / /
/

یکی از سوالاتی که بسیاری از کاربران شبکه با آن روبرو هستند این است که Default gateway چیست و اگر تنظیم نکنیم چه می شود؟ دیفالت گیت وی یا دروازه پیش فرض در شبکه، مسیریابی است که بسته‌های داده در شبکه از طریق آن به مقصد خود می‌رسند. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با دیفالت گیت‌وی و تنظیمات آن آشنا کنیم، پس تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

 

Default gateway چیست؟

Default gateway یا دروازه پیش‌فرض در شبکه‌های کامپیوتری، دستگاهی است که بستری برای ارسال داده‌های شبکه به دستگاه‌های دیگر فراهم می‌کند. به عبارت دیگر، Default gateway مسیری است که بسته‌های داده در شبکه از طریق آن به مقصد خود می‌رسند.

هر دستگاه در شبکه با IP ثابت یا پویا شناخته می‌شود. وقتی یک دستگاه در شبکه قصد برقراری ارتباط با دستگاه دیگری را دارد، بسته‌های داده از طریق Default gateway به مقصد خود می‌رسند. بطور مثال، وقتی شما یک وب‌سایت را اجرا می‌کنید، بسته‌های داده از دستگاه شما به Default gateway شما فرستاده می‌شوند و سپس از طریق این دروازه به سرور مربوطه هدایت می‌شوند.

Default gateway معمولاً IP مسیریابی (router) در شبکه است، که ترافیک شبکه را از یک شبکه به دیگری هدایت می‌کند. اگر چندین شبکه در یک شبکه بزرگتر وجود داشته باشد، یک مسیریاب به عنوان Default gateway برای هر یک از شبکه‌ها تعیین می‌شود.

آشنایی با تنظیمات Default gateway

پیش از آن که به سراغ پاسخ سوال Default gateway چیست و اگر تنظیم نکنیم چه می شود؟ برویم، بهتر است بررسی کنیم که تنظیمات دیفالت گیت وی چیست و با چه هدفی انجام می‌شود. تنظیمات Default Gateway در شبکه، مربوط به تعیین دروازه پیش فرض است که ترافیک شبکه از طریق آن هدایت می‌شود. این تنظیمات شامل IP آدرس دروازه پیش فرض است که دستگاه شما برای ارتباط با دستگاه‌های دیگر در شبکه و اینترنت استفاده می‌کند.

7

هر دستگاه در شبکه برای ارتباط با دستگاه‌های دیگر، بسته‌های داده را از طریق دروازه پیش فرض به مقصد خود هدایت می‌کند. اگر تنظیمات Default Gateway درست تنظیم نشود، دستگاه شما قادر به ارتباط با دستگاه‌های دیگر در شبکه نخواهد بود و ترافیک شبکه از دست خواهد رفت.

تنظیمات Default Gateway شامل آدرس IP دروازه پیش فرض، ماسک شبکه، مسیر پیش‌فرض و دیگر تنظیمات شبکه مرتبط با ارتباط با شبکه‌های دیگر است. این تنظیمات باید با توجه به توپولوژی شبکه و تنظیمات مسیریابی در شبکه تنظیم شود.

اگر Default gateway را تنظیم نکنیم چه می شود؟

اگر دیفالت گیت وی در شبکه تنظیم نشود، دستگاه شما قادر به ارتباط با دستگاه‌های دیگر در شبکه نخواهد بود و ترافیک شبکه از دست خواهد رفت. به عبارت دیگر، دستگاه شما نخواهد دانست که بسته‌های داده را به کدام مسیریاب ارسال کند و ارتباط با دستگاه‌های دیگر در شبکه قطع خواهد شد.

بنابراین، برای ارتباط با دستگاه‌های دیگر در شبکه و دسترسی به اینترنت، باید دروازه پیش فرض را به درستی تنظیم کرد تا دستگاه شما بتواند به درستی با دستگاه‌های دیگر در شبکه ارتباط برقرار کند و ترافیک شبکه به درستی جریان پیدا کند.

نکات مهم در خرید گیت وی

اکنون که به سوال Default gateway چیست و اگر تنظیم نکنیم چه می شود؟ پاسخ دادیم، بهتر است با هم به بررسی چند نکته مهم در خرید گیت‌وی‌ها بپردازیم. شما باید در هنگام خرید گیت وی به مواردی همچون سازگاری گیت وی با دستگاه‌های شبکه، قابلیت پشتیبانی از تمامی پروتکل‌های مورد نیاز شبکه، توانایی پشتیبانی از پهنای باند مورد نیاز، سرعت بالای پردازش اطلاعات در گیت وی، توانایی پشتیبانی از پروتکل‌های امنیتی مانند VPN، قابلیت ارائه امکانات امنیتی مناسب، توانایی مدیریت و پیکربندی گیت وی به صورت مرکزی و از راه دور و قیمت مناسب این محصول توجه کنید تا خریدی مطمئن و به صرفه داشته باشید.

منبع : https://www.catalizorha.com/what-is-gatewa

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.