کد خبر : 26413 / /
/

 

 

 

در قدیم برای پیگیری اخبار از روزنامه ها و مجله ها استفاده میکردند و بسیاری از منابع به هدر میرفت فقط به خاطر همین سنت گرایی خبرخوانی ولی امروزه برای خواندن خبر ها به دنبال سایت های خبری میروند و با طراحی سایت خبری می توان وارد این حوزه شد و در این مقاله سعی داریم به شما کمک کنیم تا کاملا درک کنید ویژگی های سایت خبری چیست و چگونه ساخته میشود؟

سایت خبری چیست؟

امروزه تمامی لایف استایل ها تغییر کرده و کمتر کسی به دنبال روزنامه و مجله میرود برای خبر خوانی و هر کسی که بخواهد خبر بخواند، با سرچ کوتاهی در فضای وب میتواند خبر را مطالعه کند و سایت های دیگری را بعنوان تایید خبر قبلی که خوانده ببیند.

RSSیا وبسایت خبری: فضایی هست که کاربران بتوانند از رویداد های ترند روز با خبر شوند و از بتوانند با وارد کردن ایمیل خود در آن سایت، اخبار روزانه را در ایمیل خودشان مشاهده کنند.

راه اندازی سایت خبری صرفا برای آگاه سازی مردم نیست بلکه هدفی دیگر پشت این قضیه هست که صاحبان سایت های خبری از راه اندازی این سایت های خبری کسب در آمد میکنند که در ادامه به تفصیل این موضوع را توضیح میدهیم.

نحوه راه اندازی سایت خبری

چرا سایت خبری راه اندازی میکنند؟

همانطور که در بالا گفتیم، امروزه سایت های خبری جای روزنامه ها و مجلات را گرفته اند و این سایت های خبری هستند که اخبار را به دست مردم میرسانند و مردم از این سایت ها اخبار روز را پیگیری میکنند

ویژگی های سایت خبری چیست؟

با توجه به شاخه بندی موضوعات در فضای وب، سایت ها را به چند دسته تقسیم میکنیم و هر سایتی با توجه به مخاطبی که دارد، ویژگی های خود را اضافه میکند. بعنوان مثال سایت های فروشگاهی باید ویژگی پرداخت آنلاین داشته باشند یا اینکه سایت های شخصی باید دیزاین زیبایی داشته باشد تا مشتری را جذب خودش کند. همینطور سایت های خبری دارای ویژگی های زیادی هستند که در ادامه تک به تک توضیح میدهیم.

 

 

 1. با قلمی گیرا و جذاب بنویسید.

استفاده از فن های نگارش خبر و تیتر های جذاب، تاثیر به سزایی در متن های محتوای خبری دارد و این جذاب نوشتن باعث میشود که مخاطب های بیشتری جذب سایت خبری بشوند.

 

 

 2.قالب و کد های روان و ساده

به منظور نیاز ما از سرعت سایت، نیاز است که از قالب هایی استفاده کنیم که ساده بالا بیایند و نیاز به لود بالایی نداشته باشد

3.استفاده از اخبار ترند و جدید

یکی دیگر از ویژگی هایی که باید در سایت خبری کار شود این است که باید از اخبار جدید و بروز استفاده کند. اصلی ترین دلیلی که باعث میشود که مخاطب های سایت های خبری، سایت شما را انتخاب کنند این است که از اخبار ترند و بروز استفاده کنید.

 

4.جزئیات خبر را دقیق بنویسید

یکی از دلایلی که باعث میشود مخاطب جذب سایت خبری شما شود این است که جزئیات خبر اعم از ساعت و تاریخ خبر دقیق درج شود. جزئیات نویسی به شما این امتیاز را میدهد که ری اکشن واقعی تری از مخاطب بگیرید.

 1. از کلمات کلیدی پر سرچ در محتوای خود استفاده کنید.

با استفاده از این حرکت میتوانید اخبار خود را در موتورهای جستجو بهینه کنید و برای مقالات خود رتبه بگیرید. رتبه گرفتن کلمات کلیدی به شما این امتیاز را میدهد که بتوانید اخبار خود را به افراد بیشتری نشان دهید و بتوانید مخاطب های بیشتری را جذب کنید.

 

 

 

 

 1. اعلانات و نوتیفیکیشن

 یکی از نیاز های سایت های خبری داشتن اعلانات و نوتیفیکیشن است. این قابلیت به شما این امکان را میدهد که اخبار ترند را برای مخاطب بصورت نوتیفیکشن بفرستید.

 

 

 

 

7.ارسال اخبار در شبکه های اجتماعی

سایت های خبری یک قابلیت خاص دیگری دارند که آنها را از سایت های دیگه جدا میکند این است که امکان اتصال شبکه های اجتماعی در سایت وجود دارد. این قابلیت بدین منظور در سایت های خبری قرار گرفته که زمانی که خبری خوب بنظر رسید، مخاطبان بتوانند این خبر را در شبکه های اجتماعی ارسال کنند.

8.دسته بندی اخبار

دسته بندی اخبار به مخاطبان کمک میکند که راحت تر به خبر مد نظر خودشون برسند و این UX حرفه ایی است که مخاطبان را در سایت نگه میدارد و مخاطب های گذری را به مخاطب پایه ثابت تبدیل میکند.

 1. قابلیت سرچ

با این امکان، کاربران میتوانند عنوان و یا جزئی از خبر را سرچ کنند و در چند ثانیه اخبار مورد نظر و مرتبط با کلمه سرچ شده را نشان دهند.

 1. اسلاید های خبری

 برای نشان دادن خبر های تاپ و خبری های ترند، از اسلایدر استفاده میشود. اسلایدر در ابتدای صفحه بصورت تصویر قرار میگیرید و خبر های تاپ بوسیله این عکس ها نشان داده میشود. اسلایدر را میتوانید در سایز های مختلفی استفاده کنید ولی پرطرفدار ترین نوع اسلایدر، تمام عرض است.

 

 1. آمار بازدید

بزرگترین داشته ی سایت خبری، بازدیدهای آن است. اگر بتوانید به بقیه مخاطبان نشان دهید که چقدر بازدید از سایتتان شده، میتوانید اعتماد آنها را جلب کنید. این مهم است که بازدید های شما در سایت وجود داشته باشد.

نحوه راه اندازی سایت خبری

21.سایت های خبری باید از سرعت بالایی بهره مند باشند

افرادی که وارد سایت های خبری میشوند، معطل بالا آمدن سایت نمیشوند و میخواهند که در کسری از ثانیه سایت بالا بیاید و خبر مورد نظر را مطالعه کنند. سایت های خبری اصولا از این ویژگی بهره مند هستند که کد های روان و ساده ایی دارند و اگر وردپرس باشند به سادگی طراحی میشوند.

 

 

 1. با قلمی گیرا و جذاب بنویسید.

استفاده از فن های نگارش خبر و تیتر های جذاب، تاثیر به سزایی در متن های محتوای خبری دارد و این جذاب نوشتن باعث میشود که مخاطب های بیشتری جذب سایت خبری بشوند.

 

 

 

 

 1. هر خبری که درج میشود بعنوان آرشیو منظم نگه دارید

کاربرانی هستند که به دنبال اخباری هستند که مدت زمان زیادی از انتشار آن گذشته. پیدا کردن این خبر در سایت شما نشان دهنده قدرت سایت است. حذف کردن خبر از سایت شما میتواند مخاطب و گوگل را نسبت به محتوای سایت شما بی اعتماد کند.

 1. از رسانه در اخبار سایت استفاده کنید

منظور از رسانه: ویدیو، عکس و صوت است. افراد زیادی هستند که دوست دارند که در کنار خبری که میخوانند، عکس ویدیو و صوت مربوط به آن هم ببینند. بعنوان مثال سایت خبری اخبار زلزله را منتشر میکند. سایتی میتواند مخاطب بیشتری جذب کند که عکس و ویدیو از آن زلزله به مخاطب نشان دهد.

 

 

15.پر بازدیدترین اخبار را نشان دهید.

در سایت های خبری باید یک باکسی داشته باشید که اخبار های ترند و پرطرفدار را قرار دهید. این کار باعث میشود که مخاطب زود تر به خبر مورد نظرش برسد

 1. برای هر دسته بندی یک مدیر بگذارید

یک سایت خبری بزرگ، روزانه ده ها خبر در هر حیطه ایی اضافه میکند و هر خبری نیازمند این است که فرایند سئو و مباحث فنی را رعایت کند، اگر هر بخشی از سایت خبرگزاری مدیر داشته باشد، همه ی خبر ها طبق اصول فنی و بهینه شده بارگزاری میشود

مزایای ساخت سایت خبری

سایت های خبری روزانه هزاران بازدید دارد که این بازدید ها میتواند مخاطبان را به دیگر نقاط سایت هدایت کند. این هدایت شدن کاربر از یک بخش به بخش های دیگر نشان دهنده این است که سایت به درستی و با استاندارد های جستجوگر ها ساخته شده. به عبارتی دیگر ux این سایت استاندارد است که باعث این میشود که مخاطبان بیشتری سراغ این سایت بیایند و مخاطب های قبلی تبدیل به مخاطب همیشگی شوند. همچنین میتوان از سایت های خبری هم درآمدزایی کرد مثل فروش رپرتاژ، بک لینک، تبلیغات کلیکی. همه اینها امکان پذیر است برای یک سایت خبری بشرط اینکه استاندارد طراحی شود. در ادامه مسیر طراحی سایت خبری را به تفصیل گفتیم:

1.برای داشتن سایت خبری باید در ابتدا نام سایت یا دامنه را انتخاب کنید

آدرس دامنه شما در واقع است سایت شما است. مثلا webdisgnprice.ir یک اسم دامنه است که ما برای سایت خودمون انتخاب کردیم. دامنه ها اصولا به دو نوع عمومی و کشوری تقسیم میشود. دامنه های عمومی مثل دامنه com . info . net و... که میتوان به راحتی و پرداخت هزینه رزرو کرد ولی دامنه های کشوری مثل ir . iq . in . و... که هر پسوندی نشاندهنده یک کشور است. رزرو کردن این دامنه ها منوط به این است که در همان کشور باشید و قوانین خاص این دامنه ها را رعایت کنید. بعضی از دامنه ها هم هستند که بیانگر شغل و کار سایت مورد نظر است مثل .tv .news و... که برای سایت خبری میتوانید از .news استفاده کنید.

 

 

2.خرید سرور یا هاست

وقتی که اسم سایت خودتون رو انتخاب کردید نوبت این است که یک محیط میزبانی انتخاب کنید که سایت خودتون رو در این محیط پیاده سازی کنید. هاست یا سرور یک سیستمی است که 24 ساعته به اینترنت متصل است و به شما این اختیار را میدهد که هر کسی آدرس دامنه شما را سرچ کرد، محیط سایت شما نشان داده شود.

هاست یا سرور نقش به سزایی دارد در سرعت سایت و سئو سایت. برخی از هاستینگ ها برای لود شدن نیاز دارد که زمان بیشتری را سپری کند ولی این باعث میشود که کاربر از سایت خارج شود.

 

 

 1. برنامه نویسی یا بارگزاری cms

بعد از خرید هاست و دامنه نیاز است که سیستم مدیریت محتوا یا برنامه اختصاصی مورد نظر را در هاست درون ریزی کنیم. برای نوشتن برنامه اختصاصی نیاز است که زمان بیشتری بگذاریم و هزینه بیشتری را پرداخت کنیم.

سیستم مدیریت محتوا یا همان cms، محیطی آماده است که میتوان بوسیله این سیستم سایت را مدیریت کرد و به راحتی مطالب جدید را اضافه کرد. تغییرات بوسیله سیستم مدیریت محتوا آسان و سریع است. در چند سال اخیر سیستم های مدیریت محتوای زیادی معرفی شده است که بهترین و مشهور ترین آن ها وردپرس است.

 

 

 

 

5.سئو سایت

یکی از اهداف سایت های خبری این است که بیشتر نشان داده شود و با سرچ کوتاهی دیده شود. سئو به معنی این است که سایت را طبق الگوریتم های جستجوگر ها بهینه کنیم و سایت را روی کلمات مرتبط با حیطه کاری را در جستجوگر ها بهینه کنید.

درآمدزایی از سایت های خبری

سایت های خبری ماهانه حدود 10 میلیون بازدید دارند و این بازدید ها اثرات بهینه کردن سایت برای نشان دادن سایت در جستجوگر ها است. زمانی که مخاطب وارد سایت میشود با کلی خبر و لینک روبرو میشود که تمامی این شلوغی ها مهندسی شده است. زمانی که مخاطب با همچین محیطی روبرو میشود احتمال اینکه روی لینک دیگری بزند و وارد صفحه دیگری شود زیاد است. همین جابجایی مخاطب بین صفحات هدفمند باعث این میشود که ربات های گوگل شما را معتبر بشناسند.

یکی دیگر از مزایای سئوی سایت های خبری این است که اگر سایت شما سئو شود و بتوانید رتبه سایتتان را افزایش دهید، میتوانید برای سایت های دیگر مقاله ایی بنویسید برایشان و لینکی در این مقاله قرار دهید و بعنوان رپرتاژ منتشر کنید و از این روش کسب درآمد کنید. همچنین میتوانید برای سایت های دیگر لینک در سایتتان قرار دهید و بصورت ماهیانه حق اشتراک بفروشید.

روشی دیگر برای درآمدزایی از سایت این است که بنر سایت های دیگر را در سایت خودتان قرار دهید و بصورت کلیکی اشتراک بفروشید.

 

 

خلاصه:

در این مقاله به تفصیل راجع به طراحی سایت خبری توضیح دادیم و گفتیم که سایت های در واقع چه نوع سایتی هستند و چطور میتوان از آن ها درآمد زایی کرد. همچنین طریقه طراحی سایت خبری را به تفصیل توضیح دادیم. در مقالات بعدی طریقه طراحی سایت فروشگاهی را به شما آموزش میدهیم.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.