کد خبر : 26420 / /
/

صندوق سرمایه­گذاری مشترک صبا که از 27/11/1388 فعالیت خود را آغاز کرده است، از نوع صندوق­های سهامی غیر قابل معامله می­باشد و تحت مدیریت شرکت سبدگردان اندیشه صبا به­صورت صدور و ابطالی معامله می­شود. در حال حاضر، خالص ارزش دارایی­های این صندوق بالغ بر 3 هزار میلیارد ریال است.

 

 

 

از جمله ویژگی­های صندوق مشترک صبا:

  • چینش متنوع و بهینه پرتفوی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی موظف به سرمایه‌گذاری حداقل 70 % از دارایی‌های خود در سهام و حق تقدم سهام شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران می‌باشند، لذا از ریسک بالایی برخوردارند. قابل ذکر است که صندوق سرمایه­گذاری مشترک صبا با چینش بهینه پرتفوی و مدیریت حرفه­ای ریسک، همواره سعی در کاهش ریسک سرمایه­گذاران خود داشته است.

  • کسب بازدهی بالاتر نسبت به بازارهای موازی

 همان­طور که ذکر شد، سرمایه­گذاری در صندوق سهامی مشترک صبا مناسب آن دسته از سرمایه­گذارانی است که از ریسک­پذیری بالایی برخوردارند؛ اما باید توجه داشت که این صندوق همواره عملکرد بهتری نسبت به بازارهای موازی داشته است. در تصویر فوق، عملکرد صندوق مشترک صبا در بازه زمانی 5 ساله با سایر بازارهای موازی مقایسه شده است.

 

  • حفظ ارزش سرمایه در برابر تورم

از جمله بارزترین مزیت سرمایه­گذاری در صندوق مشترک صبا، حفظ ارزش سرمایه در برابر تورم است. همان­طور که در تصویر فوق هم قابل مشاهده است، صندوق مشترک صبا در سال 1401 نسبت به میانگین صندوق­های سهامی و شاخص کل عملکرد بهتری داشته است و هم­چنین توانسته تورم را نیز پوشش دهد.

  • برخورداری از تیم متخصص تحلیل بازار سرمایه
  • نقدشوندگی بالا و آسان
  • صرفه­جویی در وقت و هزینه

جهت سرمایه­گذاری در صندوق مشترک صبا و خرید و فروش واحدهای آن، می­توانید به سایت خود صندوق به آدرس fund.sabaamc.ir یا سایت رسام به آدرس  sabafund.irasam.ir مراجعه کنید.

 

#سبدگردان_اندیشه_صبا

آدرس سایت شرکت: sabaamc.ir

آدرس کانال تلگرامی: t.me/andishesaba

آدرس صفحه لینکدین: www.linkedin.com/company/andishesaba

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.