کد خبر : 26528 / /
/

 

 

نکات بهداشتی در بسته‌بندی کیک و کلوچه و چشمی دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه : تا به حال دستگاه بسته‌ بندی کیک و کلوچه پیروزپک سپاهان و نحوه کار آن را مشاهده کرد‌ه‌اید؟ نحوه کار این دستگاه‌ها آنقدر ساده و در عین حال کاربردی است که شاید تمایل داشته باشید برای یکبار هم که شده آن را امتحان کنید. انواع مختلفی از این محصولات, از ابر دستگاه‌ها تا انواع خانگی وجود دارد که امروزه بسته به نیاز از آن‌ها استفاده می‌شود. مهمترین مزیت  دستگاه بسته بندی پیروزپک سپاهان به شیو‌ه‌ای بهداشتی است که شاید کمتر به آن توجه کرده باشید. در زمان تهیه کیک و کلوچه و به فروش رساندن آن, اولین و مهمترین مسئله, رعایت نکات بهداشتی است که در این عنوان به طور مفصل در مورد آن صحبت می‌کنیم.

اهمیت  نکات بهداشتی کیک با دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه

پیش از شروع بحث در مورد بهداشت بسته‌ بندی کیک و کلوچه پیروزپک سپاهان,بهتر است تا نگاه جامعی به اهمیت نکات بهداشتی در مواد غذایی داشته باشیم. سازمان بهداشت جهانی "بهداشت مواد غذایی را به عنوان کلیه شرایط و اقداماتی که در طول تولید,پردازش,نگهداری، توزیع و آماده سازی مواد غذایی برای اطمینان از ایمنی,سلامت و مناسب بودن آن برای مصرف انسان انجام می‌شود," تعریف می‌کند.

بعد از شیوع کرونا در سراسر جهان، همه ما به خوبی با اهمیت بهداشت در مواد غذایی آشنا هستیم و لازم است که برای حفظ بهداشت در تک تک مواد غذایی که مصرف می‌کنیم، تلاش کنیم. بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی بسته‌بندی به عنوان یکی از مهمترین اصول بهداشتی شناخته می‌شود که در پروسه توزیع مواد غذایی اهمیت دارد. خوشبختانه تجهیزات به روزی از جمله دستگاه بسته‌بندی کیک و کلوچه و سایر دستگاه‌های بسته‌بندی وجود دارد که به کمک آن می‌توانیم نکات بهداشتی را بهتر از هر زمان دیگر رعایت کنیم.

چرا بسته‌ بندی کیک و کلوچه مهم است؟

چشمی دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه محصول مهمترین نقش را در تضمین ایمنی مواد غذایی ایفا می‌کند. ایمنی مواد غذایی برای حفظ رفاه و سلامت مصرف کنندگان پیروزپک سپاهان بسیار حیاتی است. یک بسته‌بندی اصولی و بهداشتی باید در پروسه حمل و نقل، جابجایی مواد ونگهداری مواد غذایی به خوبی عمل کند.

اگر یکپارچگی بسته‌بندی مواد غذایی به خوبی حفظ و آزمایش نشود، ایمنی مواد غذایی می‌تواند بسیار به خطر بیفتد. این فاکتور همچنین مواد غذایی از جمله انواع کیک و کلوچه را در برابر عوامل خارجی, آلودگی, گرما, آسیب فیزیکی و موارد دیگر محافظت می‌کند. یک دستگاه بسته‌بندی کیک و کلوچه می‌تواند همه این فاکتور‌ها را برآورده کند و لذت خوردن یک ماده غذایی کاملا بهداشتی را برای مصرف کننده به ارمغان آورد.

همان طور که می‌بینیم علاوه بر مکان‌هایی که تحت عنوان کلوچه پزی می‌شناسیم، بسیاری از بانوان خانه‌دار در کنار وظایف اصلی خود، اقدام به پخت انواع کیک,کلوچه و شیرینی‌های خانگی می‌کنند که از نظر بهداشت و کیفیت در مقایسه با انواع صنعتی چند پله بالاتر قرار دارد. با این حال یکی از مشکلاتی که مصرف کنندگان با این نوع از خوراکی‌های خانگی دارند, عدم بسته‌بندی صحیح است که می‌تواند برای سلامتی مشکل ساز باشد. اما هیچ جای نگرانی وجود ندارد. انواع دستگاه بسته‌بندی کیک و کلوچه پیروزپک سپاهان وجود دارد که حتی در خانه نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و پاسخگوی نیاز کاربران باشد.

مزیت‌ های بسته‌ بندی بهداشتی کیک و کلوچه

چشمی دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه | پیروزپک سپاهان

در شروع کار شاید با اهمیت و مزایایی که یک بسته‌بندی اصولی می‌تواند داشته باشد، آشنا نباشیم. اما در پس همین کار ساده پیامد‌های مثبتی وجود دارد که حتی تولیدکننده را به استفاده از آن ترغیب می‌کند. در زیر برخی از مزیت‌های پکیجینگ با استفاده از دستگاه بسته‌بندی کیک و کلوچه را عنوان می‌کنیم.

از کیک و کلوچه در برابر آلودگی محافظت می‌کند.

محصولات غذایی تولید شده در سطح محلی یا جهانی در معرض خطر آلودگی ناشی از آلاینده ‌ها و باکتری‌ها هستند. به همین دلیل بسته‌بندی معیوب و غیر اصولی نه تنها بر کیفیت و یکپارچگی محصول غذایی تأثیر می‌گذارد، بلکه سلامت مصرف کنندگان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. امروزه کسب‌ و کار‌های کوچک و بزرگی که در حوزه تولید مواد غذایی فعالیت دارند، از دستورالعمل‌‌های بسیار سخت‌گیرانه پیروی می‌‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که رویه‌‌ های ایمنی مواد غذایی رعایت می‌‌شوند که بسته‌ بندی بخش مهمی از این رویه‌ هاست. پس به عنوان یک تولید کننده در وهله اول باید سلامت مصرف کننده را مد نظر قرار دهید.عمر مفید محصول را بهبود می‌بخشد.

یکی از مهمترین مزیت‌های دستگاه بسته‌ بندی کیک و کلوچه که هم منافع تولیدکننده و هم مصرف کننده را تامین می‌کند, افزایش ماندگاری محصول است. واقعیت این است که بسته‌بندی صحیح به میزان قابل توجهی ماندگاری محصول غذایی را افزایش می‌دهد. اکثر مردم تصور می‌کنند که نگهداری محصولات غذایی در دمای پایین باعث بهبود ماندگاری آن‌ ها می‌شود, اما این موضوع به تن‌ هایی کافی نیست. غذای داخل بسته در صورت قرار گرفتن در معرض اکسیژن همچنان تجزیه می‌شود و بسته‌بندی اصولی می‌تواند از این مسئله تا حد زیادی جلوگیری کند.

محافظت از کیک و کلوچه در برابر آسیب ‌های فیزیکی

جعبه‌‌ها، بسته‌ بندی‌‌های پلاستیکی محکم یا کارتن‌ ها از محصولات غذایی در برابر آسیب‌‌های فیزیکی محافظت می‌‌کنند که می‌‌تواند در اثر ضربه‌‌ها و ضربه‌‌ها در حین حمل و نقل یا توزیع ایجاد شود. این مسئله به خصوص در مورد محصولاتی مانند کیک و کلوچه که نرم و آسیب پذیر هستند بیشتر دیده می‌شود.

حفظ تازگی محصول

تکنولوژی مدرن که در دستگاه بسته‌ بندی کیک و کلوچه پیروزپک سپاهان دیده می‌شود, تولیدکنندگان فرآورده ‌های مواد غذایی را قادر ساخته است تا محصولات غذایی تازه را به شکلی تازه به مصرف کنندگان نهایی عرضه کنند. صرف نظر از اینکه یک محصول غذایی از کدام قسمت از جهان تهیه می‌شود, مصرف کنندگان می‌توانند از غذای تازه لذت ببرند اگر در بسته‌بندی مناسب تحت شرایط مناسب نگهداری شوند.

باعث جلوگیری از دستکاری محتویات می‌شود.

همه ما می‌دانیم که محصول غذایی دستکاری شده برای سلامتی نا امن است. به این منظور می‌توان از بسته‌بندی برای جلوگیری از مشکل دستکاری استفاده کرد. انواع مختلفی از بسته‌بندی‌ ها و لیبل‌ها وجود دارد که به ما اطمینان می‌دهد که ماده غذایی پیش از مصرف مورد دستکاری قرار نگرفته است. بنابراین,با دستگاه بسته‌بندی کیک و کلوچه، می‌توان از این مشکل جلوگیری کرد.

بهداشتی‌ ترین بسته‌ بندی در دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه پیروزپک سپاهان

به طور کلی اگر قصد داشته باشیم تا انواع کیک و کلوچه را به شکلی بهداشتی در پیروزپک سپاهان بسته‌ بندی کنیم,از دو نوع متریال می‌توانیم بهره بگیریم. این کار می‌تواند به صورت دستی و یا با استفاده از دستگاه بسته‌ بندی کیک و کلوچه انجام شود.

بسته‌ بندی کاغذ و مقوا

کاغذ و مقوای ضخیم در مورد استفاده به عنوان مواد بسته‌بندی مواد غذایی تقریباً 34٪ سهم بازار را دارند. البته این ماده برای بسته‌بندی مواد غذایی خشک مانند برنج,عدس, آرد و شیرینیجات خشک استفاده می‌شود و البته بزرگترین مزیت آن زیست تخریب پذیر بودن آن است.

بسته‌ بندی پلاستیکی

این انواع برای پک کردن مواد غذایی به دو دسته مواد پلاستیکی سخت و مواد پلاستیکی بسته‌بندی انعطاف‌پذیر طبقه‌بندی می‌شوند که هر کدام از آن‌ها به ترتیب 27 درصد و 10 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند. ازمزایای ظروف پلاستیکی می‌‌توان به قیمت پایین, قابلیت قالب‌گیری به هر شکل, وزن کم, بهداشتی بودن و سهولت پردازش اشاره کرد. این نوع از پکیجینگ را به راحتی می‌توان توسط دستگاه بسته‌بندی کیک و کلوچه انجام داد.

ویژگی‌های یک بسته‌ بندی خوب

بسته بندی کیک و کلوچه | پیروزپک سپاهان

زمانی که از مزیت‌های یک بسته‌بندی حرف می‌زنیم, منظور ما به کار بردن یک شیوه درست و اصولی برای انجام این کار است. در غیر این صورت هر نوعی از پکیجینگ را نمیتوان مناسب دانست. در اینجا برخی از ویژگی‌های یک پک مناسب را عنوان می‌کنیم که اغلب آن‌ ها در پکیجینگ با استفاده از دستگاه بسته‌بندی کیک و کلوچه قابل مشاهده است.

  •  عدم نشتی: مواد و روش ما باید به گون‌های باشد که اطمینان حاصل شود پس از انجام بسته‌بندی مواد غذایی نشت نمی کند.
  • محکم: بسته‌بندی باید به اندازه کافی مقاوم باشد تا بتواند استرسی را که در طول حمل و نقل، بارگیری و تخلیه متحمل می‌شود تحمل کند.
  • درجه غذایی: برخی از بسته‌بندی ‌های مواد غذایی از مواد ارزان قیمت برای به حداقل رساندن هزینه ‌ها استفاده می‌کنند. با این حال, این مواد می‌توانند با غذا واکنش شیمیایی داده و به سلامت ماده غذایی آسیب برسانند.
  •  هواگیری: بسته‌بندی مواد غذایی نیز باید تضمین کند که هوا یا رطوبت وارد آن نمی‌شود.
  • صرفه جویی در متریال: بهتر است تا برای به حداقل رساندن هزینه و همچنین جلوگیری از آثار مخرب زیست محیطی پک کردن را به گونه‌ای انجام دهیم که میزان دور ریز متریال مورد استفاده برای آن به حداقل برسد. دستگاه بسته‌بندی کیک و کلوچه این کار را به خوبی انجام می‌دهد.
  • دوستدار محیط زیست: متریال‌های به کار رفته در ساخت پک کیک و کلوچه اگر از نوع قابل بازیافت باشند می‌توانند با بازگشت به چرخه در تولید زباله کمتر کمک کنند.

دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه پیروزپک سپاهان

در این عنوان با مهمترین نکات بهداشتی در پکیجینگ محصولات غذایی از جمله کیک و کلوچه آشنا شدیم. این نکات به طور مستقیم با سلامت انسان مرتبط هستند و رعایت آنها بر همه تولیدکنندگان واجب است. اگر در یک کارگاه شیرینی‌ پزی فعالیت دارید یا انواع کیک و محصولاتی از این دست را در خانه تهیه می‌کنید, می‌توانید با کمک گرفتن از یک دستگاه بسته‌بندی کیک و کلوچه, محصولات خود را به صورت کاملا بهداشتی و شکیل عرضه کنید و روزه به روز بر تعداد مشتریان خود اضافه کنید. هدف اصلی ما, حفظ سلامت تمامی افراد جامعه است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه به سایت https://pirouzpack.ir مراجعه و یا با شماره تلفن های 03135315552 , 03135310314 تماس حاصل فرمایید.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.