کد خبر : 26553 / /
/

 

اهداف مهم ثبت برند امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برند یا به اصطلاح نام تجاری محصول شناساننده و معرفی کننده صاحبان برند و کیفیت محصول عرضه شده می باشد. مدیران و صاحبان کارخانجات یا شرکت های تولیدی به دلایل مختلف اقدام به ثبت برند می کنند اما به طور معمول همه آنان در یک سری از اهداف مشترک می باشند. این اهداف برای هر کدام در درجه ای از اولویت قرار می گیر.

مدیران ثبت پس از مشاوره کامل امور ثبتی، در انجام تمام مراحل ثبت برند در تبریز از تعیین نام شرکت تا اخذ آگهی تاسیس شرکت و ارسال به روزنامه رسمی، همچنین اقدامات پس از ثبت شرکت در تبریز همیار و پشتیان شماست.

استفاده از نام تجاری قوی و موثر، می‌تواند به شما در توسعه کسب و کارتان کمک کند. برای استفاده از نام تجاری به شکل بهینه و موثر، می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

 1. انتخاب نام تجاری مناسب: نام تجاری شما باید به راحتی قابل یادگیری و تلفظ باشد و با فعالیت‌های شما در صنعت و بازار تطبیق داشته باشد.
 2. ساختن شناخت برای نام تجاری: با استفاده از تبلیغات، بازاریابی و فعالیت‌های دیگر، باید شناخت و آگاهی کاربران را نسبت به نام تجاری خود افزایش دهید.
 3. استفاده از نام تجاری در ابزارهای تبلیغاتی: با استفاده از نام تجاری در تبلیغات، لوگو و سایر ابزارهای تبلیغاتی، باید برای مخاطبان شما در بازار برند خود را نمایان کنید.
 4. ساختن شناسنامه برند: با ساختن شناسنامه برند، شناخت برای برند شما افزایش می‌یابد و از نظر حقوقی نیز حمایت می‌شود.
 5. نگهداری از نام تجاری: برای استفاده بهینه از نام تجاری، باید آن را از نظر حقوقی و قانونی نگهداری کنید و از هر گونه سوء استفاده از آن جلوگیری کنید.

چگونه از ایده تا یک برند موفق بسازیم؟

ساختن یک برند موفق از مراحل مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 1. تحقیقات بازاریابی: تحقیقات بازاریابی برای بررسی نیازهای مشتریان، رقبا، بازار، روند صنعت و محصولات مشابه ضروری است.
 2. تعیین ارزش‌های برند: برای ساختن یک برند قوی و موفق، باید ارزش‌هایی را که برای مشتریان مهم هستند تعیین کرد و با آن‌ها هماهنگ کرد.
 3. طراحی نام برند و لوگو: نام و لوگوی برند باید جذاب و قابل به یاد داشتن باشد و با ارزش‌های برند همخوانی داشته باشد.
 4. برنامه‌ریزی بازاریابی: این مرحله شامل برنامه‌ریزی برای تبلیغات، روابط عمومی، رویدادها و فعالیت‌های دیگر است که به منظور تبلیغات و ترویج برند انجام می‌شود.
 5. توسعه محصول: برای ساختن یک برند موفق، محصول باید با کیفیت و منحصر به فرد باشد و نیازهای مشتریان را برطرف کند.
 6. رقابت با رقبا: برای ساختن یک برند موفق، باید با رقبا رقابت کرد و از آن‌ها فراتر رفت.
 7. مراقبت از برند: بعد از ساختن برند، باید آن را حفظ کرد و در مقابل اقدامات نادرست رقبا و هرگونه تهدید دیگر محافظت کرد

مزایای ثبت برند

ثبت برند یا علامت تجاری به معنای ثبت نام یک نام تجاری و علامت خاص برای یک محصول یا خدمت است که به صورت منحصر به فردی ایجاد می‌کند و از سوی کسب و کارها برای محافظت از حقوق مالکیت فکری استفاده می‌شود. در ادامه، مزایا حائز اهمیت ثبت برند را بررسی می‌کنیم:

امکان استفاده از برند به عنوان یک ابزار قانونی

با ثبت برند، قانون حمایت گر صاحب برند خواهد شد. چرا که در صورت ادعای دیگر رقبا، صاحب برند می تواند به واسطه ثبت قانونی برند از حق خود دفاع کند و ان را به عنوان یک ابزار قانونی برای نشان دادن مالکیت خود عرضه نماید. نکته قابل توجه این است که قانون در راستای حمایت از صاحبین برند، قوانینی را مشخص کرده که تخطئی از آن موجب ایجاد دردسر هایی خواهد شد.

ایجاد فرصت انتخاب برای مصرف کنندگان

وقتی مشتریان محصول خاصی را با برند ویژه تهیه و مورد استفاده قرار می دهند، در صورت رضایت؛ مجددا اقدام به خرید ان کالا می نمایند، بنابراین برند یک محصول فرصت انتخاب را برای مشتریان فراهم می آورد تا با آگاهی لازم از کیفیت و مرغوبیت یک کالا اقدام به خرید نمایند. در صورتی که کالاهای مشابه و تقلبی در بازار عرضه گردد، مشتریان کالا مد نظر خود را به واسطه برند خاصی که دارد شناسایی کرده و در خرید خود دچار اشتباه نخواهند شد.

19

مانع شدن از کالاهبرداری و سوءاستفاده رقبا

ثبت برند در تبریز و سایر شهر ها باعث می شود که امکان مشابهت با کالاهایی که بدون کیفیت هستند و به طور غیر قانونی در بازار عرضه می گردند، فراهم شود. در واقع نام های تجاری محصولات فرصت سواستفاده را برای رقبا تا حد زیادی کاهش داده و باعث تشخیص کالا های مرغوب از فهرست محتوا اهداف مهمی که در ثبت برند باید به آن توجه کنید حق استفاده انحصاری؛ امکان استفاده از برند به عنوان یک ابزار قانونی؛ ایجاد فرصت انتخاب برای مصرف کنندگان؛ مانع شدن از کلاهبرداری و سو استفاده رقبا؛ تمایز با دیگر تولیدات؛ تبلیغ و بازار یابی؛ فرصت نمایندگی و گسترش شعب؛ .کالا های نامرغوب می گردد.

تمایز با دیگر تولیدات

 ثبت برند موجب تمایز سازی انواع تولیدات مختلف می شود. کالا ها با نام تجاری خاص ثبت می شوند و به مشتریان معرفی می گردند، در نتیجه مشتریان قدرت تشخیص و تمایز سازی بین کالا ها را می یابند و محصول پر کیفیت را از دیگر محصولات می دهند. این امر همچنین باعث می شود که صاحبان برند میزان گرایش مشتریان را به کالای تولید شده بسنجند و تولیدات خود را منطبق با درخواست های مشتریان تولید کنند.

تبلیغ و بازاریابی

امروزه بازاریابی روشی بسیار کاربردی در میزان فروش و کسب درآمد به حساب می آید. هر چقدر که برند یک محصول با خلاقیت بیشتری شکل گرفته باشد و انطباق بیشتری با کیفیت تولید داشته باشد مورد توجه زیادی قرار می گیرد و مشتریان بیشتری را به خود جلب می کند. در نتیجه میزان فروش بالا رفته و درآمد بیشتری کسب خواهد شد. بنابراین توصیه می شود صاحبان برند در طراحی برند اهتمام بیشتری داشته تا به شکل بهتری .کالای آنها را معرفی نماید.

20

فرصت نمایندگی و گسترش شعب

در صورتی که میزان فروش یک برند به سطح بالایی برسد و میزان بیشتری سود به دست آید، ممکن است صاحبان برند به فکر گسترش تولید و ایجاد شعب در مناطق و شهر های مختلف بیفتند. حال اگر برند شرکت به طور قانونی ثبت شده باشد این روند به شکل سریعتر و قانونی تری طی خواهد شد. همچنین گاهی با ایجاد اعتبار زیاد برای یک برند دیگر شرکت ها تمایل می یابند که نمایندگی خود را به صاحبان آن برند بسپارند. بنابراین فرصت نماینده شدن برای صاحب برند فراهم شده و میزان سود و درآمد زایی به مراتب بالاتر خواهد رفت.

جمع بندی

تبریز یکی از قطبهای مهم تجاری ایران است، از این رو ثبت شرکت در تبریز و شروع فعالیت تجاری در این شهر برای سرمایه گذاران ایرانی و خارجی جایگاه و جذابیت ویژه ای دارد. مجموعه مدیران ثبت با سالها تجربه در زمینه ثبت شرکت و ارائه خدمات به سرمایه گذاران ایرانی و خارجی از صالحیت لازم برای ارائه مشاور در زمینه ثبت شرکت در تبریز برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه با شماره 04135573287 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.