کد خبر : 26586 / /
/

 

 

آیا با کمیسیون ماده 99 آشنایی دارید؟ در این پست ، به بررسی وظایف کمیسیون ماده 99 می پردازیم، مزایای اخذ وکیل در رسیدگی به چنین مواردی را بررسی می کنیم و نحوه یافتن بهترین وکیل برای نیازهای خود را در تهران بررسی می کنیم. پس با ما همراه شوید!

 

کمیسیون ماده 99 شهرداری با هدف ممانعت از ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از حریم شهرها به وجود آمده است. همانطور که مستحضر هستید، تمامی ساخت و سازها در حوزه شهری و روستایی لازم است مجوز و پروانه ساخت را از ‌شهرداری دریافت کنند‌. پرونده های ساخت و ساز که این نکته را رعایت نکرده باشند، جهت بررسی بیشتر به کمیسیون ‌ماده 99 ارجاع داده می شوند.‌ کمیسیون ماده 99 یکی از مهمترین موارد در سطح پیگیری های شهرداری و دهیاری به شمار می آید. اعضای کمیسیون ماده 99 شامل، نماینده قوه قضاییه ؛ نماینده وزارت مسکن و شهرسازی و نماینده وزارت کشور در استانداری ها می باشد. در واقع تصمیمات کمیسیون بر اساس اکثریت آراء و به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز گرفته می شود.

 

وظایف کمیسیون ماده 99 چیست؟

 

قبل از بحث در خصوص وظایف کمیسیون ماده 99 ، لازم به ذکر است که شهرداری‌ ها مکلفند در مورد حریم شهر اقداماتی از جمله ؛ تعیین حدود حریم و تهیه نقشه جامع شهرسازی با توجه به توسعه احتمالی شهر ؛  تهیه چهارچوب برای کلیه اقدامات عمرانی از قبیل قطعه‌‌بندی و تفکیک اراضی‌، خیابان‌‌کشی‌، ایجاد باغ و ساختمان‌، ایجاد کارگاه و کارخانه و همچنین تهیه مقررات مربوط به حفظ بهداشت‌ عمومی مخصوص به حریم شهر با توجه به نقشه عمرانی شهر را انجام دهند. حال کمیسیون ماده 99 بررسی های لازم را انجام می دهد که چنانچه توجهی به طرح جامع نشده باشد و احداث بنا در خارج از محدوده قانونی صورت گرفته باشد، نسبت به صدور رأی قلع و قمع بنا یا جریمه معادل پنجاه درصد تا هفتاد درصد قیمت روز اعیانی تکمیل شده اقدام خواهد نمود. مراجع ذی ربط موظفند برای ساختمان هایی که طبق مقررات و نظر کمیسیون برای آن‌ها جریمه تعیین و پرداخت گردیده در صورت درخواست صاحبان آن‌‌‌‌‌ها ، گواهی پایان کار صادر نمایند.

 

مزایای اخذ وکیل در پرونده های کمیسیون ماده 99

 

اخذ وکیل در پرونده های مربوط به کمیسیون ماده 99 می تواند برای افرادی که با مسائل حقوقی در خصوص شهرداری مواجه هستند بسیار مفید باشد. این حقوقدانان دارای دانش و تخصص در برخورد با مقررات مربوط به کمیسیون ها از جمله کمیسیون ماده 99  هستند.

یکی از مزایای اصلی استخدام وکیل این است که آنها می توانند راهنمایی های تخصصی را در طول فرآیند ارائه دهند. آنها می توانند جنبه های مختلف قانون، از جمله حقوق و تعهدات قانونی در خصوص شهرداری را توضیح دهند، که می تواند به مراجعان در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

علاوه بر این، یک وکیل با تجربه می داند که چگونه از بروکراسی پیچیده و رویه های مربوط به دادرسی ها عبور کند. آنها با مدیریت کارآمد از کاغذبازی های اداری و استرس موکلین  می کاهند. مزیت دیگر این است که وکلا مذاکره کنندگان ماهری هستند که می دانند چگونه منافع موکل خود را به طور مؤثر نمایندگی کنند و در عین حال از رعایت قوانین مربوطه اطمینان حاصل کنند. آنها تضمین می کنند که حقوق موکل خود در طول هر گونه مذاکرات یا جلسات ، محافظت می شود. علاوه بر این، گرفتن وکیل همچنین آرامش خاطر را برای موکلین فراهم می کند، زیرا آنها می دانند که در هر زمان فردی دارند که بهترین منافع آنها را نمایندگی می کند. بدون توجه به شرایط، رفتار منصفانه تحت قانون را تضمین می کند و از آنها در برابر اعمال ناعادلانه محافظت می کند.

استخدام یک وکیل حرفه ای متخصص در امور شهرداری و  کمیسیون ماده 99 مزایای بی شماری از جمله راهنمایی تخصصی در طول فرآیند را به همراه دارد. مذاکره ماهرانه به نفع موکلین خود؛ اطمینان در مورد رفتار منصفانه تحت قوانین ؛ اجرای حکم بدون ترس از بی عدالتی از جمله مزایای اخذ وکیل متخصص کمیسیون ماده 99 در پرونده های مربوطه می باشد.

 

بهترین وکیل کمیسیون ماده 99 تهران

 

وقتی صحبت از مسائل حقوقی می شود، داشتن بهترین وکیل در کنار شما می تواند تفاوت بزرگی در روند و نتیجه پرونده ایجاد کند و وقتی صحبت از پرونده های کمیسیون ماده 99 در تهران می شود، وکلایی هستند که به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند و تجربه کافی را دارند.

 

این وکلای متخصص، سالها تجربه رسیدگی به این نوع پرونده ها را دارند و دقیقاً می دانند که چگونه در سیستم پیچیده حقوقی ایران حرکت کنند. آنها درک عمیقی از کمیسیون ماده 99 و پیامدهای آن برای افراد و مشاغل دارند. علاوه بر این، این وکلای درجه یک می دانند که هر پرونده منحصر به فرد است و نیاز به یک رویکرد شخصی دارد. آنها قبل از ایجاد یک استراتژی مناسب برای هر مورد، زمانی را صرف گوش دادن به نیازها، نگرانی ها و اهداف موکلین خود می کنند.

یکی از مواردی که این وکلا را از دیگران متمایز می کند، تعهد آنها به ارائه خدمات استثنایی به موکلین خود است. آنها معمولا  برای موکلین خود توضیحات و مشاوره های رایگان در هر زمان در ساعات اداری را ارائه می دهند. دانش گسترده آنها از پرونده های کمیسیون ماده 99همراه با تعهد تزلزل ناپذیر آنها برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز آنها را به گزینه ای ایده آل برای هر کسی که به دنبال بهترین وکیل جهت وکالت در پرونده کمیسیون ماده 99 در تهران است تبدیل می کند.

بنابراین اگر به دنبال یک وکیل با تجربه، آگاه و متعهد هستید که به‌طور خستگی‌ناپذیر از جانب شما مبارزه می‌کند - به این وکلای متخصص امور شهرداری از جمله کمیسیون ماده 99 توجه کنید! از طریق موسسات حقوقی معتبر می توانید با آنها آشنا شوید.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.