کد خبر : 26596 / /
/

 

 

شاید بارها اتفاق افتاده باشد که درحال قدم زدن در خیابان هستید که ناگهان ویترین یک مغازه با چیدمان خاص توجه شمارا به خودش جلب می کند وباعث ورود شما به آن مغازه می شود این همان طراحی منحصر به فرد وهوشمندانه دکور و ویترین آن مغازه است.

* وقتی وارد مغازه می شوید وچیزی که دنبالش نبودید را از آنجا خرید کردید این قدرت طراح ویترین ودکور آن فروشگاه است . دکور وویترین شما باید آنقدر متفاوت باشد تا مشتری باگرفتن حس خوب از ویترین وارد مغازه شود ویترین جذاب باعث انگیزش حس کنجکاوی مشتری می شود و اورا به سمت دیدن سایر اجناس مغازه می کشاند.

دکور فروشگاه اولین چیزی است که باعث می شود مشتری به مغازه وارد شود به همین دلیل همه افراد تلاش می کنند تاجذاب ترین دکور وویترین را برای مشتری فراهم کنند.

* بهترین کار این است که مسئولیت طراحی مغازه وفروشگاه ها را به یکی از بهترین طراح ودکوراتور شهر بسپاریم تا نتیجه خارق العاده آنرا درمدت زمان کمی مشاده کنیم.

طراح بر اساس فضای فروشگاه ویا مغازه دکور وویترین آن را طراحی می کند ، برای دکور مغازه های کوچک اغلب فقط طراحی وساخت کمددیواری ویک یا دو ویترین کوچک نیاز است اما برای دکور مغازه بزرگ علاوه برساخت کمد دیواری طراحی وساخت ویترین ، پارتیشن بندی ، آینه کاری وغیره مورد نیازاست.

برخی از نکات مهم که باعث می شود دکور جذاب واصولی داشته باشید:

- دکورمغازه شلوغ نباشد

- تا حدممکن ساده و واضح چینش شود

- نورپردازی مناسب

- از رنگهای متنوع استفاده شود

- تکراری وکپی از ویترین های دیگر نباشد سعی کنید ویترین شما منحصربفرد باشد

- وسایل را بسیار هوشمندانه ودقیق بچینید

- به دکور سمت راست مغازه توجه بیشتری شود چون اولین دیواریست که مشتریان پس از ورود باآن روبرو خواهندشد.

- مسیرعبور مشتری نیز باید طراحی ودکور شود ، تاحدامکان از هریک از اجناس نمونه ای درمعرض دید مشتری قرار گیرد.

- دسته بندی ومرتب باشد بصورتی که مشتری خودش بتواند اجناس مورد نیازش را در ویترین ها پیدا کند

محصولات پر فروش باید بیشتر در کانون دید مشتری باشند.

گاهی باخودمان فکر می کنیم که چرا یک مغازه علی الرغم داشتن محصولات مشابه مغازه ها وفروشگاههای دیگر از فروش بیشتری برخوردار است؟

ویترین ودکور مناسب ، وارائه نمونه ای از بهترین محصولات موجود، مشتری را متقاعد می کند تا وارد مغازه شما شود، طراحی یک دکور مدرن وهمه پسند سهم بسزائی در ورد مشتریان دارد

بعداز ویترین ودکور مغازه طراحی ورودی مغازه نیز نفش موثری در تاثیرگذاری برتصمیم مشتری دارد.

درطراحی دکور مغازه راحت بودن مشتری را در اولویت قراردهید ، طراحی های شلوغ که باعث سردرگمی مشتریان می شود تاثیر چندانی در فروش ندارند

در طراحی دکور مغازه درصورتی که فضای مغازه به ما اجازه دهد می توانیم درگوشه ای صندلی ویا نیمکت برای نشستن مشتری درنظربگیریم تا ضمن استراحت بتواند اجناس را هم به راحتی ببیند. امروزه یکی از اصلی ترین عوامل رقابت فروشگاهها ومغازه ها ویترین ودکور آن می باشد.

درپایان می توان خاطرنشان کرد که بخش اعظم فروش ، می تواند در دکور وویترین آن مغازه ویا فروشگاه خلاصه شود.

چرا که نقش بسزایی در ایجاد رغبت برای مشتری جهت ورود به فروشگاه ایفا می کند.

خرده فروشی مدت زیادی است که وجود داشته است، و راه های بی پایانی برای نزدیک شدن به نحوه طراحی فضای خرده فروشی خود وجود دارد. با این حال، برخی از استراتژی‌ های طراحی رایج نیز وجود دارد که همه خرده‌ فروشان باید بدانند تا فروش بیشتری کسب کنند.

 

ما بهترین شیوه‌ های طراحی خرده ‌فروشی مختلف را بررسی کرده‌ ایم تا به بازرگانان کمک کنیم در عصر دیجیتال امروز موفق ‌تر و پیشرفت کنند. از گفتن داستان برند تان و ایجاد تجارب خرید فراگیر گرفته تا کنار هم قرار دادن نمایشگر های سرگردان و علائم ضروری، وقتی صحبت از خرده فروشی می شود، شیطان در جزئیات است.

برای ثبت سفارش با کارشناسان نیل چوب تماس بگیرید.

 

مطمئن نیستید طراحی خرده فروشی خود را از کجا شروع کنید؟ در اینجا، ما به برخی از اصول اولیه برای ایجاد دکوراسیون داخلی خرده ‌فروشی موثر که مشتریان بیشتری را به فروشگاه شما جذب می‌ کند، آنها را وادار به جستجوی محصولات بیشتر می ‌کنیم و آنها را تشویق می‌ کنیم که به سمت صندوق‌ فروشی بروند.

 

همانطور که می  خوانید، این واقعیت را در نظر داشته باشید: از لحظه ای که شخصی وارد فروشگاه شما می شود تا زمانی که تصمیم می گیرد فروشگاه شما را بررسی کند (یا فروشگاه شما را بدون خرید ترک کند)، تصمیمات طراحی خرده فروشی هوشمند مستقیماً بر فروش تأثیر می گذارد. ما نحوه تصمیم‌ گیری‌ هائی را که بر فروش تأثیر مثبت می‌ گذارند، باز می‌ کنیم.

طراحی دکوراسیون مغازه و فروشگاه نیازمند علم روز است. ما میتوانیم با انجام بموقع و روز آن بسیاری از موانع را به راحتی مرتفع کنیم.

نکات طراحی خرده فروشی

 

نکات زیر برای طراحی خرده فروشی به شما کمک می کند تا مشتریان را جذب کنید و تجربه ای مناسب برای خرید و خرید ارائه دهید.

از رنگ عاقلانه استفاده کنید

 

وقتی می‌گویم «قرمز هدف»، «نارنجی انبار اصلی» یا «سبز استارباکس»، دقیقاً می‌ دانید به چه چیزی اشاره می ‌کنم، اینطور نیست؟ مصرف‌ کنند گان بیش از آنچه که آگاهانه متوجه می‌ شوند با رنگ ‌ها ارتباط برقرار می‌ کنند - بیش از 50 درصد از اولین تأثیرات هفت ثانیه‌ ای بر اساس رنگ ایجاد می ‌شود.

 

در حالی که یک فروشگاه پر جنب و جوش می تواند یک تجربه خرید روشن و مثبت ایجاد کند، رنگ بیش از حد می تواند بسیار زیاد باشد و باعث شود خریداران زودتر از آن خارج شوند. اضافه بار حسی می تواند تمرکز مشتریان را بر روی محصولات شما و تمرکز کافی برای خرید را دشوار کند. همچنین بعید است که خریداران اگر زیبایی شناسی را دوست ندارند به فروشگاه شما بازگردند.

 

برای جلوگیری از این امر، رنگ را با دقت در طرح خرده فروشی خود بگنجانید. روانشناسی رنگ را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، رنگ مشکی، رنگ رایج فروشگاه‌ های لباس مردانه، بیانگر اقتدار و درجه یک است.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.