کد خبر : 26610 / /
/

اکثر نژاد پیوندی و اصلاح شده درخت زردآلو زودبازده بوده و معمولاً در سه سال اول کاشت باردهی خود را شروع می‌کند، از این رو یک گزینه مناسب برای اکثر کشاورزانی است که به دنبال بازدهی سریع باغات خود هستند، این نهال باردهی بالایی داشته و اگر کشاورز بتواند شرایط مناسب و ایده‌آل برای باغ زردآلو فراهم کند مطمئنا سوددهی آن کاملا تضمینی خواهد بود.

 

علت اینکه بیشتر کشاورزان نسبت به کیفیت میوه تولید شده زردآلو حساسیت زیادی نشان می‌دهند به خاطر این است، اکثر آنها علاوه بر فروش در بازار داخلی به دنبال صادرات میوه زردآلو به صورت تازه خوری و فرآورده‌های آن به بازار عربی، اروپایی و منطقه خاورمیانه هستند، ایران یکی از کشورهای جایگاه برتر در تولید و صادرات میوه زردآلو شناخته شده است.

 

ویژگی‌های بارز درخت زردآلو پیوندی و اصلاح شده

اگر بخواهیم از خصوصیات مثبت و بارز درخت زردآلو چند مورد را بگوییم بهتر است موارد زیر اشاره کنیم:

 • انواع نهال زردآلو اکثراً دیرگل هستند یا میان گل، بنابراین برای مناطق سیبری، معتدل و سردسیری گزینه مناسبی است، چون از خطر سرما زدگی شکوفه وجود ندارد.
 • بازه زمانی که میوه بهترین نهال زردآلو به طور کامل می‌رسد و کشاورز می‌تواند آن را از شاخه‌ها بچیند از اوایل خرداد تا اواسط  مرداد ماه است.
 • اگر شما نهال زردآلو با کیفیت را خریداری کنید و شرایط ایده آل را برای آن فراهم سازید، مطمئن باشید در هر هکتار حداقل ۸۰ تن میوه درجه یک و صادراتی برداشت خواهید کرد.
 • خاک مناسب برای کاشت نهال زردآلو خاک لومی با زهکشی بالا اطراف تخلیه آب به خوبی انجام شود.
 • عامل رطوبت یکی از مهمترین عوامل بیماری درخت زردآلو است.
 • از نظر متخصصین برای احداث باغ تجاری حتماً نژاد پیوندی و اصلاح شده درخت زردآلو را خریداری کنید، چون میزان مقاومت آنها بسیار بالا بوده و برای تولید نهال پیوندی از پایه نهال زردآلو تلخ استفاده می‌کنند.

 

فواید میوه زردآلو برای بدن

میوه زردآلو مانند میوه نهال زردآلو شکرپاره حاوی اسید فولیک و ویتامین c فراوان است، از این رو مصرف آن باعث می‌شود تا بیماری کم خونی درمان شود، در طب سنتی و طب اسلامی اشاره شده بانوان بارداری که از کم‌خونی رنج می‌برند، روزانه با خوردن ۳ الی ۴ عدد برگه زردآلو به راحتی می‌توانند این بیماری را درمان کرده و اسید فولیک مورد نیاز بدن را تامین کنند.

فیبر فراوان میوه انواع نهال زردآلو و برگه های آن باعث شده تا عملکرد سیستم گوارشی بدن را افزایش دهد، بنابراین برای درمان بیماری یبوست مخصوصا در کودکان بهتر است از میوه زردآلو استفاده کنید، کسانی که از رژیم لاغری استفاده می‌کنند جهت تامین انرژی مورد نیاز خود بهتر است این میوه را برنامه رژیم غذایی خود جای دهند.

 

خرید نهال زردآلو با میوه صادراتی در کشور ایران

باغداران به هنگام راه اندازی پروژه تولید زردآلو به دنبال خرید نهال زردآلو هستند تا میوه زردآلو تولید شده نه تنها در بازار داخلی تقاضای زیادی داشته باشد بلکه به راحتی بتوانند آنها را به بازار برون مرزی صادر کنند، در واقع باغداران به دنبال تهیه نهال زردآلو با میوه صادراتی مانند نهال زردآلو عسگرآبادی هستند.

کشاورزانی که هدف اصلی آنها از راه اندازی باغ تجاری زردآلو صادرات میوه آن است، باید به ویژگی ظاهری این نوع میوه توجه زیادی داشته باشند، این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • میوه زردآلو صادراتی تقریباً شبیه هلو بوده ولی در سایز کوچکتر است، پوست خارجی آن کاملاً نرم بوده و به راحتی جویده می‌شود.
 • میوه زردآلو دارای هسته سفت است، با این وجود هسته آن قابل خوردن بوده و آنتی اکسیدان‌های فراوانی دارد.
 • از نشانه های رسیده بودن میوه زردآلو رنگ زرد متمایل به نارنجی آن است و در برخی نژادها نصف رویه آن قرمز رنگ می‌شود.
 • میوه زردآلویی را برای صادرات انتخاب می‌کنند که شیرینی زیادی داشته باشد مانند میوه نهال زردآلو شکر پاره
 • معمولاً ارقام میوه زردآلو را انتخاب می کنند که بافت آن منسجم تر باشد و بتوان آن را مدت زمان طولانی نگهداری کرد، چون پروسه صادرات یک میوه حداقل بین ۳۰ تا ۴۵ روز طول می‌کشد.
 • برای صادرات نژاد زردآلو مناسب است که دانه های درشت داشته و سنگین وزن باشد.

23

آشنایی با انواع نهال زردآلو با میوه صادراتی

وقتی صحبت از صادرات میوه زردآلو می‌شود باید نهالی را انتخاب کنید تا ویژگی‌های بالا را داشته باشد، البته این نهال  سازگار زیادی نیز با محیط احداث باغ داشته باشد، به همین منظور سعی کنید از کارشناسان و مهندسین کشاورزی کمک بگیرید، آنها با کنار هم گذاشتن داده ها سعی می‌کنند، بهترین رقم نهال زردآلو را به شما پیشنهاد دهند:

 

نهال زردآلو شاهرودی: میوه نهال شاهرودی کاملا اندازه درشت داشته، کشیده و نوک تیز است، طعم آن شیرین و پوست نازک و خوردنی دارد، به خاطر بافت منسجم میوه زردآلو شاهرودی به راحتی می‌توان آن را از یک مکان به مکان دور تر و حتی خارج از کشور فرستاد فقط در بسته‌بندی آن باید نهایت دقت شود، نهال زردآلو شاهرودی بومی کشور ایران بوده و به صورت پیوندی تولید می‌شود.

 

نهال زردآلو پوست قرمز: پوست آن کامل قرمز بوده درعوض رنگ گوشت آن زرد است، بومی کشور چین بوده بخاطر گوشت منسجم و سفتی که دارد می‌تواند پروسه حمل و نقل و صادرات را به راحتی تحمل کند، بازارپسندی بالایی داشته و کشاورز با خرید نهال زردآلو پوست قرمز و کاشت آن ریسک زیادی تحمل نخواهد کرد، چون مطمئنا تمامی محصولات او به فروش خواهد رفت، نیاز آبی متوسط داشته در ماه دوبار آبیاری آن انجام می‌شود، از نظر متخصصین باید به کود دهی آن دقت زیاد شود تا قدرت سیستم دفاعی نهال زردآلو قرمز را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید :

https://www.bonappetit.com/test-kitchen/ingredients/article/on-the-etymology-of-the-word-apricot

 

نهال زردآلو عسگرآبادی: از ویژگی بارز میوه زردآلو عسگرآبادی می‌توان به درشت بودن، پوست زرد ولی گوشت سفید اشاره کرد، این میوه مانند دیگر نژادهای صادراتی سفت و شیرین است، صادرکنندگان راحتی می‌توانند مدت زمان طولانی را در شرایط ویژه آن را نگهداری کنند، نهال زردآلو عسگرآبادی بومی کشور ایران است به صورت پیوندی بر پایه درخت زردآلو تلخ تولید می‌شود. 

 

نهال زردآلو قیسی: هرگز نباید میوه زردآلو قیسی را فراموش کنیم یک میوه پر طرفدار، علاوه بر تازه خوری آن فرآورده های مختلفی مخصوصاً برگه زردآلو از آن تولید می‌شود، این میوه برای صادرات کاملا مناسب است، نهال زردآلو قیسی ارتفاع کوتاهی داشته بنابراین فاصله ۴ متر برای کاشت آن مناسب است، اگر کشاورز مدیریت صحیح داشته باشد در هر هکتار حداقل بین ۵۰ الی ۶۰ تن میوه باکیفیت برداشت خواهد کرد.

24

کلام آخر

علاوه بر آشنایی با انواع نهال زردآلو شما برای استعلام قیمت نهال زردآلو ( https://bartarnahal.ir/apricot-seedlings/ )  می‌توانید به سایت معتبر مراکز تولید و توزیع این محصول مراجعه کنید که مجوز رسمی در این زمینه داشته باشند، کارشناسان و مهندسین نهالستان همانند مرکز برتر نهال به صورت رایگان مشاوره و راهنمایی‌های لازم را خواهند داشت تا شما بتوانید با آگاهی بیشتری تصمیمات خود را بگیرید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس‌های زیر در ارتباط باشید.

 

تماس با برتر نهال:

خانم نوروزی         09144501003

خانم اسکندرزاده   09144501008

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.