کد خبر : 26630 / /
/

انتخاب شرکت حسابداری برای چه کسب‌وکارهایی می‌تواند مفید باشد؟ هر بیزینسی که راه‌اندازی شود برای موفقیت نیاز به حساب‌رسی‌های دقیق و کامل دارد. در صورتی که صاحبان بیزینس نسبت‌به حساب‌رسی امور مالی خود بی‌تفاوت باشند یا آن را به‌دست افراد بدون مهارت بسپارند، ممکن است با شکست مواجه شوند. اما برای انجام امور مالی و حسابداری چه راه‌کارهایی وجود دارد؟ کدام راه برای رشد یک کسب‌وکار مناسب‌تر است؟ برای آشنایی کامل با این موارد تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

ضرورت کمک‌گرفتن از شرکت حسابداری برای کسب‌وکارها

افراد معمولا بعد از راه‌اندازی یک کسب‌وکار سعی می‌کنند تا از هر طریقی جلوی ایجاد هزینه‌های اضافه را بگیرند. این موضوع در امور مالی نیز صدق می‌کند.

صاحب یک بیزینس تلاش خود را در این مسیر چند برابر کرده و سعی خود را بر این دارد تا علاوه‌بر کارهای مدیریتی، امور مالی را نیز پشتیبانی کند.

این موضوع از 2 جهت می‌تواند آسیب‌رسان باشد. یکی اینکه تمرکز روی چندین وظیفه توسط یک فرد ممکن نیست و قطعا باعث خستگی مدیر و در نتیجه کاهش راندمان کاری خواهد شد.

با پیش آمدن این شرایط رشد کسب‌وکار نیز با چالش مواجه شده و امکان ورشکستگی نیز بالا می‌رود. این یعنی دیگر کسب‌وکاری وجود نخواهد داشت که نسبت به خدمات حسابداری آن بی‌تفاوت باشید!

در مقابل نوع فاکتورنویسی در دفاتر حسابداری است که به مرور دارای پیچیدگی می‌شود. یعنی شاید مراحل اولیه حساب‌رسی برای مدیر یا یک نیروی معمولی آسان باشد اما به‌مرور نمی‌توانند به‌خوبی از پس وظایف بربیایند.

این 2 دلیل سبب شد تا استفاده از نیروهای متخصص و کاردان در امور مالی، مالیاتی و حسابداری به یک امر ضروری برای بیزینس‌های مختلف تبدیل شود.

5

روش‌های مختلف برای حساب‌رسی امور مالی شرکت

حال که با اهمیت استفاده از خدمات حسابداری آشنا شدید بهتر است روش‌های مختلفی که برای این کار وجود دارد را نیز بشناسید.

استخدام حسابدار

راه اول استخدام فرد یا تیم حسابدار حرفه‌ای است که تمام امور مالی، مالیاتی و حسابداری بیزینس را به‌خوبی و کاملا تخصصی انجام دهند.

از معایب این روش می‌توان به هزینه بالا برای پرداخت حقوق تیم یا حتی فرد اشاره کرد. شما در شروع یک کسب‌وکار نمی‌توانید به‌صورت ماهیانه مبلغ معینی را به نیروهای مختلف پرداخت کنید.

دیگر عیب این راه درگیر بودن مدیر است. وقتی تیم یا فرد حسابدار در شرکت مشغول به فعالیت باشند، مدیر مجبور است وقت زیادی را به آنها اختصاص دهد که این موضوع می‌تواند در انجام دیگر امور تداخل ایجاد کند.

استفاده از خدمات شرکت حسابداری (برون‌سپاری خدمات مالی)

روش دیگر که مزایای بیشتری نیز دارد، کمک‌گرفتن از یک موسسه ی حسابداری متشکل از نیروهای متخصص و کاردان است. به این کار برون‌سپاری خدمات حسابداری نیز می‌گویند.

2 عیبی که در استخدام نیروی حسابدار وجود داشت در این گزینه برطرف شده و شرکت‌هایی که نیاز به رشد دارند حتما باید از خدمات حسابداری این شرکت‌ها استفاده کنند.

معرفی کامل شرکت حسابداری

شرکتی که از چندین نیروی متخصص تشکیل شده و وظیفه‌ دارند تمام یا بخشی از خدمات حسابداری یک بیزینس را انجام دهند. برخی شرکت‌های حسابداری در زمینه‌ای خاص فعالیت کرده و برخی دیگر نیز تمام خدمات حسابداری، مالی و مالیاتی را به بیزینس‌های مختلف ارائه می‌دهند.

افراد با انتخاب یک موسسه حسابداری در رابطه با میزان تخصص و سابقه کارکنان اطمینان بیشتری خواهند داشت و با سختی‌های استخدام یک حسابدار مواجه نمی‌شوند.

هزینه‌ای که باید به شرکت خدمات حسابداری پرداخت شود باتوجه به حجم کار است و معمولا نسبت به استخدام نیروی حسابدار هزینه کمتری برای کسب‌وکار به‌وجود می‌آورد.

شرکت حسابداری خدمات خود را در قالب موارد مختلفی مانند مشاوره، ارسال نیروی متخصص به محل کسب‌وکار، نظارت بر واحدهای مالی و پیاده‌سازی‌های اطلاعاتی ارائه می‌دهد.

معرفی خدمات شرکت حسابداری

برای درک کامل از ضرورت کمک‌گیری از شرکت‌های حسابداری یا همان برون‌سپاری بهتر است با مهم‌ترین خدمت‌های ارائه‌شده توسط این موسسات آشنا شویم.

انجام خدمات مشاوره‌ای

کسب‌وکارهایی که کارمند یا تیم حسابدار دارند نیز می‌توانند برای بازخورد بهتر، از تجربیات نیروهای یک موسسه حسابداری در قالب خدمات مشاوره استفاده کنند.

ارسال نماینده به شرکت

در شرایطی که اوضاع مالی شرکت بهم ریخته باشد، مدیر می‌تواند از موسسه حسابداری درخواست کند تا یک نیروی متخصص به‌صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت در شرکت وی مستقر شود.

این مورد همچنین می‌تواند برای استخدام نیروی جدید حسابدار نیز انجام شود. به‌طور کلی نیروی استقرار یافته تا پایان وظایف خود باید در شرکت فرد درخواست‌دهنده بماند.

شرکت‌های بزرگ که خود دارای تیمی کاردان هستند نیز ممکن است از این خدمات استفاده کنند تا نکات لازم توسط شخص بی‌طرف، برای بهبود نواقص احتمالی به کارمندان ارائه شود.

ساماندهی حساب‌های معوق

رسیدگی به‌حساب‌های معوق و ساماندهی آنها معمولا به‌صورت فصلی انجام می‌شود. برای جلوگیری از هرگونه اشتباه، شرکت حسابداری باید تمام اسناد و مدارک را به‌طور کامل و دقیق ثبت کند.

پیاده‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی

در حال حاضر استفاده از روش‌های قدیمی حسابداری که بسیار کند پیش می‌روند می‌تواند نابودی کسب‌وکار را به‌دنبال داشته باشد.

شرکت حسابداری برای جلوگیری از این اتفاق شروع به پیاده‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی استاندارد کرده تا کسب‌وکارهای مختلف بتوانند از اطلاعات مالی نهایت استفاده را داشته باشند.

تهیه صورت‌های مالی

صورت‌های مالی همان گزارش‌هایی هستند که از فعالیت شرکت در زمانی مشخص به‌دست می‌آیند. این گزارش‌ها باید در زمان مقرر به مدیر شرکت درخواست‌دهنده ارائه شوند.

شرکت حسابداری خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

انتخاب موسسه حسابداری می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد. زیرا افرادی که در این مجموعه‌ها به‌کار مشغول هستند باید دانش و تخصص کافی در زمینه امور مالی، مالیاتی و حسابداری داشته باشند.

به‌طور کلی داشتن ویژگی‌های زیر برای انتخاب این شرکت‌ها ضروری است:

  • نیروهای متخصص و کاردان در مجموعه وجود داشته باشد
  • سابقه درخشان شرکت در زمینه ارائه خدمات حسابداری
  • دقت در انجام امور
  • بهره‌مندی از تکنولوژی‌های روز دنیا
  • ابتکار عمل و داشتن روابط عمومی بالا
  • روحیه کار تیمی بالا  

جمع‌بندی

چرا استفاده از خدمات شرکت حسابداری برای کسب‌وکارها مفید و ضروری است؟ در شرایط اقتصادی کنونی در صورتی که یک شخص به‌عنوان مدیر و حسابدار بخواهد تمامی فعالیت‌ها را خود به‌تنهایی انجام دهد ناچار به شکست می‌شود.

از آنجایی که استخدام نیرو یا تیم حسابدار نیز سرمایه زیادی طلب می‌کند، توصیه ما انتخاب موسسه حسابداری متخصص با سابقه درخشان است.

این موسسات خدمات کاملی از جمله مشاوره، ارسال و استقرار نیروی موقت، تهیه صورت‌های مالی، ساماندهی حساب‌های معوق و پیاده‌سازی سیستم‌های اطلاعتی را به درخواست‌کنندگان ارائه می‌دهند. 

 

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.