کد خبر : 26690 / /
/

تعمیر ظرفشویی زیمنس در اهواز به عنوان یکی از خدمات مهم و حائز اهمیت به شمار می آید. ماشین ظرفشویی نیز مانند سایر لوازم های برقی ممکن است در اثر به وجود آمدن موارد بسیار زیادی دچار خرابی و آسیب دیدگی شود.

 

در چنین شرایطی پیشنهاد می دهیم هیچ گاه با استفاده از لوازم های موجود در منزل برای تعمیرات آن اقدامی انجام ندهید، چرا که با این کار ممکن است به قطعه دیگری نیز آسیب وارد کنید. زمانی که مشکلی برای ماشین ظرفشویی رخ می دهد، در وهله اول باید به سراغ عیب یابی آن رفت و مطلع شوید مشکل به وجود آمده از کدام قسمت و به چه صورت می توان آن را رفع کرد. در ادامه قصد داریم در رابطه با تعمیرات ظرفشویی زیمنس در اهواز مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم، پس دعوت می کنیم با ما همراه باشید.

 

آبگیری نشدن و مانع از ورود مواد شوینده به ظرفشویی زیمنس

همانطور که بیان کردیم مشکلات متعدد بسیار زیادی می تواند باعث خرابی ظرفشویی شما شود که برای آن به تعمیر ظرفشویی زیمنس در اهواز بپردازید که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

خراب شدن شیر برقی ظرفشویی زیمنس:

در هر زمانی که آب از شیر ورودی خارج میشود در ابتدا به شیلنگ و پس از آن به شیر برقی خواهد رسید و در نهایت نیز به داخل ظرفشویی انتقال پیدا میکند. چنانچه این قطعه با مشکل جدی روبرو شده باشد ظرفشویی دیگر قابلیت آبگیری ندارد و باید این نکته را بیان کنیم که شیر برقی به هیچ وجه اجازه ورود آب را نمی دهد.

مشکل داشتن شیلنگ ظرفشویی زیمنس:

 لازم است حتماً شیلنگ ها را به طور کامل بررسی کنید تا به هیچ عنوان مشکلی همچون نشتی یا کیپ شدن وجود نداشته باشد.

کثیف شدن فیلترهای ورودی ظرفشویی:

 در قسمت ورودی شیر برقی یک نوع فیلتر خاص قرار دارد که از طریق آن مانع از ورود شن، پوسیدگی شلنگ و سایر موارد مربوطه می شود.

8

تعمیر ظرفشویی زیمنس در اهواز جهت عدم خروج آب و ظرفشویی

یکی دیگر از موارد مهمی که در اثر آن به نمایندگی ظرفشویی زیمنس در اهواز مراجعه می‌کنید، تست و بررسی جهت عدم خروج آب در ظرفشویی است که می تواند از یک مورد فوق العاده ساده همچون گرفتگی در شیلنگ تخلیه تا تعویض پمپ را به دنبال داشته باشد. توجه داشته باشید به هنگام تعمیر ظرفشویی زیمنس در اهواز هنگامی که کارشناسان به سراغ عیب یابی آن می روند چنانچه مشکل در تخلیه و یا خروج آب آن باشد اولین احتمال در رابطه با این است که چیزی در شلنگ جا مانده باشد.

تخلیه شیلنگ ظرفشویی: در بسیاری از مواقع پیش آمده که عدم تخلیه مناسب ظرفشویی ایراد مهم همچون مسدود شدن آن را به دنبال داشته باشد. با در نظر گرفتن این موضوع باید شیلنگ را جدا کرده و در نهایت نیز گرفتگی آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهند. علاوه بر این چندین مورد دیگر را باید بررسی کنید که عبارتند از:

 • پاک کردن شلنگ تخلیه برای اینکه مطمئن شوید پیچ نخورده است.
 • بررسی کردن فیلترهای صافی که امکان بودن آنها در شیلنگ تخلیه وجود دارد.
 • لازم است حتماً شیلنگ تخلیه بالاتر از سطح آب در پمپ تخلیه قرار گرفته باشد.

نمایندگی تعمیر ظرفشویی زیمنس در اهواز جهت خرابی جت پمپ

پیش از هر چیز باید به توضیح این موضوع بپردازیم که جت پمپ ماشین ظرفشویی زیمنس یا همان موتور اینورتر دایرکت درایو به عنوان یکی از مرکز اصلی ماشین ظرفشویی تلقی می شود و می تواند چرخش و فشار آب را به صورت دقیق تحت کنترل قرار دهد. با در نظر گرفتن مدل ماشین ظرفشویی این امکان وجود دارد که در آب به شکل یک جا و یکپارچه باشد.

از جمله دلایل مهم خرابی جت پمپ ماشین ظرفشویی زیمنس عبارتند از:

 • شکسته شدن پروانه جت پمپ
 • ممکن است سیم پیچ های جت پمپ ماشین ظرفشویی زیمنس به طور کامل سوخته یا نیم سوز شده باشند.
 • این امکان نیز وجود دارد که جت پمپ ماشین ظرفشویی زیمنس به طور کامل قفل شده باشد‌.
 •  

9

تعمیر ظرفشویی زیمنس در اهواز به دلیل نشتی و آب ریزی

یکی دیگر از دلایل مهمی که در نمایندگی ظرفشویی زیمنس در اهواز به رفع آن می پردازند، رخ دادن مواردی که باعث نشتی و آب ریزی ظرفشویی است، می باشد که در ادامه مهمترین دلایل رخ دادن این عمل را برای شما توضیح خواهیم داد.

 • زمانی که متوجه شدید ظرفشویی فقط در هنگام کار کردن نشتی دارد ممکن است این موضوع مربوط به شیلنگ تخلیه آن باشد.
 • لازم است تمامی اتصالات موجود روی شلنگ را بررسی نمایید تا از این طریق اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی وجود ندارد.
 • حتماً وضعیت شیلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید  به هیچ وجه ترک یا آسیبی رخ نداده است.
 • بررسی شیلنگ آب ظرفشویی: حتما این موضوع را به خاطر بسپارید که باید مطمئن شوید شیلنگ های آب ایمن هستند، اما در هر صورت نباید بیش از حد ممکن سفت باشند. به این موضوع توجه داشته باشید در هر زمانی که قصد جدا کردن شیلنگ ها را دارید باید به طور مجدد از یک واشر لاستیکی جدید استفاده کنید.
 • بررسی شیر آب ورودی: معمولاً در تعمیر ظرفشویی زیمنس در اهواز حتماً جهت آبریزی و نشتی شیر آب را بررسی می‌کنند و این مکان وجود دارد که دچار زنگ زدگی یا مواد معدنی داخل شیر وجود داشته باشد که در رخ دادن چنین مواردی باید آن را تعویض نمایید.

تعمیر ظرفشویی زیمنس در اهواز با تست و بررسی خرابی برد الکترونیکی

لازم است این نکته را توضیح دهیم که برد الکترونیکی ظرفشویی زیمنس دارای یکسری قطعات ریز و درشت مانند خازن ها فیوزها و غیره هستند.

معمولاً زمانی که برای تعمیر ظرفشویی زیمنس در اهواز تشریف میبرید چنانچه تشخیص دهند که در قسمت برق ورودی نوسان اضافی به وجود می‌آید در نهایت این موضوع خراب شدن و سوختن قطعات به کار رفته شده در ماشین ظرفشویی و همچنین برد الکترونیکی آن را به دنبال دارد. در این مواقع برد دستگاه توسط تعمیرکار متخصص بررسی شده و در صورت لزوم امکان تعویض خازن برد الکتریکی وجود دارد.

به هیچ عنوان این نکته را فراموش نکنید که اگر ماشین ظرفشویی شما دچار هرگونه مشکلی شد حتماً برای تعمیر مناسب و بدون مشکل به نمایندگی ظرفشویی زیمنس در اهواز مراجعه بفرمایید.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.