کد خبر : 26693 / /
/

 

 

همانطور که از سرتیتر این مقاله مشخص است روغن کرمانشاهی اصل روغنی است که در کرمانشاه و تحت شرایط خاصی تولید شده باشد. این روغن در حقیقت چربی خالص شیر میباشد که به روش سنتی فراوری و تولید میشود. بواسطه این روش تولید و همچنین شیر محلی دامنه های زاگرس روغن کرمانشاهی اصل دارای عطر و طعمی بسیار منحصر بفرد و ویژه میباشد.

تشخیص اصالت روغن کرمانشاهی اصل

<div id="40032809740"><script type="text/JavaScript" src="https://www.aparat.com/embed/frjWa?data[rnddiv]=40032809740&data[responsive]=yes"></script></div>

تشخیص روغن کرمانشاهی اصل به دو روش تجربی و علمی صورت میگیرد.

روش های تجربی کارایی نداشته و در بسیاری از مواقع نتایج صحیحی ندارند. روش های عملی بسیار کارا بوده و دقیق ترین نتیجه را به مشتری نشان میدهند. آزمایش اندیس رایشر و آزمایش پروکسی دو آزمایشی هستند که میتوان به نتایج آنها تا حد بسیار زیادی اکتفا کرد.

آزمایش اندیس رایشر تعیین کننده میزان خلوص روغن حیوانی میباشد. اندیس رایشر یک عدد از روغن حیوانی مورد آزمایش به ما میدهد که میزان آن در صورتی که بیشتر از 26 باشد روغن حیوانی مرغوب محسوب میشود. میزان 28 و بالاتر هم نشان دهنده ایده آل بودن و باکیفیت تر بودن روغن حیوانی هستند.

آزمایش پروکسی در روغن حیوانی مشخص کننده میزان اکسید شدن روغن حیوانی است که طبیعتا هرچقدر این میزان بیشتر باشد نشان دهنده این است که روغن حیوانی بیشتر در معرض هوا بوده که این موضوع خوب نیست.  البته باید به این نکته توجه داشته باشیم آزمایش پروکسی در کنار اندیس رایشر تکمیل کننده اطلاعات روغن حیوانی میباشد.

9

برند های معتبر روغن کرمانشاهی اصل

10

لازم به ذکر است که وقتی از برند های معتبر روغن حیوانی نام میبریم منظور ما برند هایی است که در کرمانشاه تولید میشوند و کارخانه جات تولیدی در شهر های مد نظر ما نیستند. چرا که روغن کرمانشاهی طبق اسمش باید در کرمانشاه تولید شده باشد. از برند های معتبر و خوشنامی که در کرمانشاه تولید میشوند میتوان به برند های زیر اشاره کرد:

 1. روغن حیوانی کرمانشاهی آرتیشو
 2. روغن حیوانی کرمانشاهی رخزادی فر
 3. روغن حیوانی کرمانشاهی بویان
 4. روغن حیوانی کرمانشاهی رزکالی
 5. روغن حیوانی کرمانشاهی روژان

قطعا برند های دیگری هم وجود دارند اما برند های بالا جزو خوش نام ترین برند های روغن کرمانشاهی میباشند.

تهیه و خرید روغن کرمانشاهی اصل

تهیه روغن کرمانشاهی در کرمانشاه:

برای تهیه روغن کرمانشاهی اصل در کرمانشاه میتوانید به فروشگاه های مختلفی که برند های بالا را عرضه میکنند مراجعه و محصولات را خریداری کنید. همچنین میتوانید به صورت تلفنی و یا سفارش آنلاین از سایت روغن حیوانی سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

تهیه روغن کرمانشاهی در سایر شهر های ایران بجز کرمانشاه:

با توجه به کمیاب بودن روغن کرمانشاهی در سایر شهر برای خرید روغن حیوانی اصیل کرمانشاهی سفارش از آنلاین شاپ ها و خرید مستقیم از خود کرمانشاه میباشد. در زیر لیست چند آنلاین شاپ که روغن حیوانی اصیل کرمانشاهی را به سرتاسر ایران ایران ارسال میکنند ذکر شده.

 • فروشگاه اینترنتی روغن حیوانی
 • وب سایت روغن کرمانشاهی آرتیشو
 • وب سایت دیجی کالا غرفه روغن کرمانشاهی آرتیشو
 • وب سایت باسلام غرفه روغن کرمانشاهی آرتیشو

تلفن های تماس برای خرید تلفنی(تماس در ساعات کاری)

آقای سعادتی(کارشناس فروش جزیی) : 09183571205

آقای کیانی(کارشناس صادرات و فروش عمده روغن حیوانی) : 09370385329

شرکت : 08338357461

فرق روغن حیوانی با روغن کرمانشاهی

روغن کرمانشاهی یک نوع روغن حیوانی است که در کرمانشاه تولید شده و و بواسطه شیر دام های دامنه زاگرس دارای عطر و طعم بسیار ویژه ای نسبت به سایر روغن های حیوانی میباشد. صرف اینکه روی بسته بندی یک روغن حیوانی نوشته شده باشد روغن کرمانشاهی دلیل بر کرمانشاهی بودن و اصالت محصول نیست. روغن حیوانی کرمانشاهی دارای عطر و طعمی بسیار خوش راحیه ، همه پسند و بافت حلیمی میباشد که فاقد هیچ گونه ناخالصی و روغن مارگارین است.

طرز تهیه روغن کرمانشاهی اصل

تهیه روغن کرمانشاهی در منزل و در شرایط خانگی شدنی نیست ولی میتوانید در صورت داشته کره خوب روغن حیوانی تولید کنید. برای تهیه روغن حیوانی در منزل طبق دستور العمل زیر پیش بروید:

 • ابتدا کره محلی فریز شده  را به مدت یک الی دو ساعت در دمای اتاق نگه داری کنید به گونه ای که  وقتی چنگال را در کره فرو میبرید چنگال تا مرکز کره نفوذ کند
 • سپس کره را روی قابلمه در در حرارت بسیار ملایم قرار داده و گرما دهید تا آب شود
 • در حین آب شدن دوغ هایی که به بالای کره شناور میشوند جدا کنید و تا جایی ادامه دهید که دیگر دوغ شناوری دربالای روغن حیوانی باقی نماند
 • سپس روغن حیوانی مذاب شده را که رنگ زرد و یا شیری دارد به آرامی به داخل ظرف شیشه ای و یا استیل منتقل کنید. این کار باید به آرامی انجام شود تا دوغ های ته نشین شده در کف قابلمه با روغن حیوانی مایع به داخل ظرف منتقل نشوند.
 • روغن حیوانی را در دمای اتاق نگه دارید تا به دمای محیط برسد و حالت حلیمی پیدا کند
 • هم اکنون روغن حیوانی شده آماده است و میتوانید در شرایط مناسب نگهداری روغن حیوانی آن را نگه داشته و استفاده بفرمایید.

11

اما برای خرید روغن کرمانشاهی اصل میتوانید از طریق وب سایت خرید روغن حیوانی اقدام به ثبت سفارش کنید. همچنین راه های زیر برای تماس با ما وجود دارند.

تلفن های تماس برای خرید تلفنی(تماس در ساعات کاری)

آقای سعادتی(کارشناس فروش جزیی) : 09183571205

آقای کیانی(کارشناس صادرات و فروش عمده روغن حیوانی) : 09370385329

شرکت : 08338357461

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.