کد خبر : 26777 / /
/

طی روزهای اخیر و هم‌زمان با چهل‌ودومین سالروز حوادث ۳۰ خرداد که منتهی به فرار منافقین از کشورمان شد، دو اتفاق مهم در ارتباط با سازمان تروریستی منافقین رخ داد.

 

 
 
به گزارش خبر۲۴، طی روزهای اخیر و هم‌زمان با چهل‌ودومین سالروز حوادث ۳۰ خرداد که منتهی به فرار منافقین از کشورمان شد، دو اتفاق مهم در ارتباط با سازمان تروریستی منافقین رخ داد که نشان داد جهان با ماهیت واقعی این سازمان آشنا شده است.

ابتدا برگزاری تجمع سالیانه منافقین در پاریس توسط پلیس فرانسه لغو شد. اتفاقی بی‌سابقه که با رویکرد سال‌های قبل در قبال تامین امنیت میتینگ این گروهک متفاوت بود.

در رخدادی دیگر پلیس آلبانی در چارچوب اجرای حکم دادگاه عالی مبارزه با تروریسم، با حمله به مقر این تشکیلات در اردوگاه اشرف برخی از وسایل الکترونیکی غیرمتعارف از جمله تعدادی پهپاد را ضبط کرد.

در این‌ عملیات که علیه اقدامات تروریستی و سایبری منافقین انجام شد، نیروهای امنیتی در حین بازرسی با مقاومت و حمله تعدادی از اعضای این سازمان روبه‌رو شده و برخی خبرها حکایت از وقوع درگیری و کشته و مجروح‌شدن برخی افراد دارد.

در بیانیه وزارت کشور آلبانی درباره این عملیات آمده است: عملیات امروز ما مطابق قوانین و بر اساس حکم دادگاه عالی مبارزه با تروریسم صورت پذیرفته است.

به گفته مقامات آلبانی، مطابق توافق میان ما و سازمان در سال ۲۰۱۴، اعضای این سازمان صرفا به دلایل انسان‌دوستانه در کشور ما پناهنده شده بودند، اما با انجام اقدامات تروریستی و سایبری این توافق را نقض کرده‌اند.

براساس اعلام رسانه‌های این کشور، از صبح امروز نیروهای پلیس آلبانی برای بازرسی از این قرارگاه برای ساعتی کنترل آن را بر عهده گرفته و ضمن بازرسی دفاتر این سازمان، تمامی سیستم‌های الکترونیکی، از جمله کامپیوترها، تلفن‌های همراه و غیره مورد بازرسی قرار گرفت. برخی از وسایل الکترونیکی غیرمتعارف از جمله تعدادی پهپاد، توسط پلیس ضبط شدند.

وزارت کشور آلبانی تایید کرده، نیروهای امنیتی در حین بازرسی با مقاومت و حمله تعدادی از اعضای این سازمان روبه‌رو شدند.

طبق اعلام اعضای گروهک تروریستی منافقین از داخل پادگان اشرف در آلبانی، علی منشراری، از اعضای گروهک تروریستی منافقین، پس از عدم‌موفقیت در جلوگیری از ورود پلیس آلبانی به پادگان اشرف به روی پلیس آلبانی اسلحه کشید که توسط پلیس آلبانی کشته شد.

نکته جالب توجه در عملیات اخیر، پایان همراهی کشورهای اروپایی با گروهک منافقین است و این دولت‌ها پس از چهار دهه پذیرفته‌اند که منافقین از آن‌ها استفاده ابزاری کرده‌اند.

براساس آمارها، منافقین در ترور ۱۷هزار شهید در ایران نقش عمده داشته و هم‌چنان علیه کشورمان پرونده‌سازی و جاسوسی می‌کنند.

به گفته برخی رسانه‌ها، از زمان عملیات پلیس آلبانی، حجم کامنت‌های ضدایرانی در شبکه‌های اجتماعی به‌شدت کاهش یافته که نشان‌دهنده نقش نیروهای سایبری منافقین در ایجاد تشویش اذهان در فضای مجازی است.

هم‌زمان با تصمیمات مهم دولت‌های فرانسه و آلبانی، گفته شد که معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان در دوحه با نماینده اتحادیه اروپا گفت‌وگو کرده است. هم‌زمانی این دیدار با عملیات اروپایی، نشان می‌دهد که اروپا در حال درک واقعیت‌ها در قبال ایران است.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.