کد خبر : 27431 / /
/

انجمن کتاب بلغاری، نتایج یک نظرسنجی ملی در رابطه با نگرش به مطالعه در بین شهروندان بلغاری در میان گروه های سنی مختلف را منتشر کرد.

بر اساس گزارش پایگاه جامعه و فرهنگ ، بر طبق این نظرسنجی، افراد ۴۰ تا ۶۵ سال، فعال ترین کتاب‌خوانان هستند. مایا بوبووا از هیئت مدیره انجمن کتاب بلغاری گفت: نتایج مطلوبی  در این تحقیقات مشاهده می شود:  آنچه در مورد این تحقیق دلگرم کننده است این است که ۸۳ درصد از والدین مورد بررسی گفته اند که برای فرزندان خود کتاب می خوانند.

براین اساس ، کمترین میزان علاقه به مطالعه در گروه سنی ۱۵ تا ۳۰ سال دیده می شود. این روند در سال ۲۰۱۹ نیز در نظرسنجی مشابه مشاهده شده است. مایا بوبووا افزود: بزرگترین رقیب خواندن و مطالعه کتاب، سریال ها و مطالعه در اینترنت است، البته نه مطالعه کتاب، بلکه اطلاعات و نوشته های متفرقه. به گفته او، این یک روند جهانی است. در آلمان، مطالعه در گروه سنی ۴۴ تا ۵۴ سال نیز رو به کاهش است.

 بوبووا گفت: قابل توجه است که ۲۰ درصد از پاسخ دهندگان در سال گذشته حتی یک کتاب هم نخوانده اند، تعداد زیادی از این افراد حتی یک کتاب در خانه ندارند.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.