کد خبر : 27434 / /
/

مرکز دیده بان افراط گرایی الازهر نسبت به گسترش خشونت های اینترنتی و فضای مجازی هشدار داد.این مرکز در صفحه رسمی سایت الازهر نوشت: خشونت اینترنتی پدیده خطرناکی است که باید با آن در چارچوب قانون، آموزش، خانواده و رسانه مقابله انجام شود.

به نقل از پایگاه جامعه و فرهنگ ملل، در ادامه این متن آمده است: با توجه به اینکه در حال حاضر بسیاری از انسان ها بویژه جوانان بیشتر اوقات خودشان را با رایانه و گوشی همراه در اینترنت می گذرانند و از طرف دیگر اصطلاحات، تصاویر و کلیب های خشونت آمیز به فراوانی در فضای مجازی منتشر می شود پدیده خشونت اینترنتی در جامعه رو به افزایش و گسترش است و خشونت در فضای مجازی به شکلی می باشد که قربانی نمی تواند از خود دفاع کند .

مرکز مبارزه با افراط گرایی الازهر، تاکید کرده است علاوه بر نقش آفرینی مدارس و خانواده ها، باید باید با تصویب قوانینی از نفوذ و گسترش خشونت اینترنتی جلوگیری به عمل آید و با مروجان آن برخورد قانونی انجام شود.همچنین این مرکز، از رسانه ها و مراکز دینی و مذهبی خواسته است تا در این خصوص مسئولانه تر و جدی تری عمل کنند.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.