کد خبر : 27435 / /
/

صدور حکم دیوان عالی کنیا درخصوص صدور مجوز ثبت سازمان همجنس گرایان دراین کشور، منجر به نارضایتی شدید مسلمانان این کشور شده است.

به نقل از پایگاه جامعه و فرهنگ ملل، کمیته مسجد جامیا نایروبی، به نمایندگی از جامعه مسلمانان، بیانیه‌ای مطبوعاتی صادر کرد و اعلام کرد که این حکم "تکان‌دهنده، نامناسب و کاملا غیرقابل قبول است".

در این بیانیه نسبت به سیاستهای رسمی کنیا در قبال حمایت از گروههای همجنس گرا و سایر گروههای منحرف اخلاقی ، ابراز نگرانی شده است. عبدالباری حمید امام جماعت  مسجد جامع مسلمانان نایروبی نیزدر این خصوص اظهار داشت:"حکم دیوان عالی کنیا، آثار مخربی بر سنتهای مذهبی، فرهنگی و خانوادگی در این کشور خواهد داشت. این مناسبات اخلاقی طی قرنها بر جامعه کنیا حاکم بوده و بستر مناسبات اجتماعی این کشور را تشکیل داده است. اکثر مردم کنیا،به مسیحیت، اسلا و باورهای سنتی پایبند هستند. وجه مشترک همه این افراد، مخالفت با همجنس گرایی به عنوان یک عمل غیراخلاقی و جنایتکارانه است. این موضوع در جامعه کنیا قابل تحمل نیست. "

جامعه مسلمانان متعهد شده است که در برابر این حکم مقاومت کنند و از اعضای پارلمان خواسته اند تا قوانین شفافی برای جرم انگاری بیشتر روابط همجنس گراها  ارائه وتصویب کنند.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.