کد خبر : 28471 / /
/

کپسول‌های آتش نشانی بیشتر در مکان‌های عمومی قرار دارند. بهتر است برای رفع خطرات احتمالی ناشی از آتش سوزی در مکان‌های عمومی، نحوه استفاده از این محصول را بدانید. اگر در شرایط آتش سوزی قرار گرفتید، بهتر است ضمن حفظ خونسردی خود، کپسول را به محل آتش سوزی منتقل کنید. برای شروع کار، ضامن دسته را طوری که در جایگاه مطمئنی قرار بگیرد، از محل خودش خارج کنید، بعد با فشار دادن دسته و هدف گیری نقطه شروع آتش سوزی، اطفا حریق را انجام دهید.

 

خاموش کردن آتش به وسیله کپسول‌های آتش نشانی، بسیار مهم است. بنابراین بهتر است برای رفع خطرات آتش سوزی به بهترین شکل، از کپسول آتش نشانی شرکت ایمن پیشتاز استفاده کنید. این شرکت ارائه کننده محصولات ایمنی با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت‌ها است. تهیه کردن این محصول از شرکت ایمن پیشتاز، فرصتی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که با خیال راحت آن را در محل مورد نظرتان قرار دهید و موقع آتش سوزی‌های احتمالی، مطمئن باشید که با استفاده از بهترین کپسول، خطرات و خسارات آتش سوزی را رفع خواهید کرد.

5

 

طریقه استفاده از کپسول آتش نشانی CO2

هر کدام از کپسول‌های آتش نشانی با پودر گاز، آب و گاز یا گاز CO2 پر شده‌اند. ایمن پیشتاز تمامی این محصولات را در اندازه‌های مختلف ارائه می‌دهد. با مراجعه به قسمت کپسول آتش نشانی در سایت، می‌توانید آن‌ها را به همراه قیمت‌شان، مشاهده و خریداری کنید. کپسول آتش نشانی‌ای که با گاز CO2 یا کربن دی اکسید پر شده است، برای اطفا آتش سوزی الکتریکی به کار می‌رود.

یکی از موارد مهمی که باید بعد از خرید کپسول آتش نشانی به آن توجه کنید، طریقه استفاده از آن در زمان حادثه است. طریقه استفاده به گونه‌ای است که ابتدا باید در فاصله امنی از محل آتش سوزی قرار بگیرید. لازم به ذکر است که فاصله امن و استاندارد از محل آتش سوزی، ۱ تا ۲ متر در نظر گرفته شده است. برای شروع عملیات مهار آتش به وسیله کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن، ضامن را بکشید، بدنه آن را به شکل مستقیم نگه دارید و بعد ضامن آن را چرخ دهید. در قسمت پایینی محل آتش، نازل کپسول را بگیرید. بعد با فشار دادن دستگیره، محتویات داخل آن به سمت محل آتش سوزی خارج می‌شود. نحوه حرکت دادن نازل کپسول در زمان اطفا حریق باید به روش جاروب کردن روی آتش باشد.

در کپسول‌های آتش نشانی CO2، فشار گاز بسیار زیاد است و در زمان استفاده از آن باید سنگ بالای نازل کپسول را بگیرید تا دستتان نسوزد. به منظور دانستن اطلاعات بیشتر راجع به این محصول، می‌توانید از طریق تماس تلفنی با تیم کارشناسان فروش ایمن پیشتاز صحبت کنید و با کسب اطلاعات جامع‌تر، کپسول آتش نشانی مورد نیازتان را با مقرون به صرفه‌ترین قیمت از ایمن پیشتاز خریداری کنید.

دستورالعمل استفاده از کپسول آتش نشانی پودر و گاز

یکی دیگر از کپسول‌های آتش نشانی که ایمن پیشتاز در اختیار مشتریان خود قرار داده است، کپسول آتش نشانی پودر و گاز است. کارکرد این کپسول طوری است که مواد پودری داخل کپسول به وسیله گاز دی اکسید کربن یا گاز نیتروژن، با فشار زیاد از آن خارج می‌شوند. ایمن پیشتاز این نوع را در اندازه‌های مختلف برای مخاطبان خود در معرض فروش قرار داده تا مشتریان بتوانند بر اساس میزان نیاز و اندازه محیط مورد نظرشان، آن را خریداری کنند.

همیشه در نظر داشته باشید که برای اطفا حریق فقط به خریدن کپسول آتش نشانی بسنده نکنید. بلکه به نحوه استفاده از آن هم توجه داشته باشید. دستورالعمل استفاده از کپسول آتش نشانی پودر گاز به این گونه است که شما می‌توانید در زمان اطفا حریق تا ۴ متر از محل آتش سوزی دور باشید. چون طول پرتاب این کپسول 4 متر است. همچنین موقع استفاده باید پشت به باد قرار بگیرید. بعد ضامن کپسول را بکشید و مرکز یا ابتدا آتش سوزی را مورد هدف شیلنگ کپسول قرار دهید و در ادامه اهرم را فشار دهید. با فشار دادن اهرم، پودرهای درون کپسول به وسیله فشار گاز به سمت آتش پرتاب و باعث مهار کردن آن می‌شوند.

6

 به توصیه کارشناسان ایمن پیشتاز، بهتر است به منظور حفظ محتویات درون کپسول پودر و گاز، هر چند وقت یکبار این کپسول را تکان دهید. چون اگر پودرهای داخلش برای مدت طولانی ساکن بمانند، به صورت کلوخ در می‌آیند. در آخر و موقع استفاده، کپسول به خوبی کار نمی‌کند. ایمن پیشتاز به ارائه محصولات ایمنی با کیفیت عالی و منحصر به فرد و با مقرون به صرفه ترین قیمت‌ها، در میان مشتریان خود شهرت دارد. شما میتوانید علاوه بر کپسول آتش نشانی برای خرید جعبه آتش نشانی نیز با کارشناسان آنها در ارتباط باشید.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.