کد خبر : 28812 / /
/

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور:

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: کشورهای اروپایی و آمریکایی رژیم‌های خاص حقوقی برای کنترل فضای مجازی تعریف کرده‌اند اما ما چنین چیزی در کشور تعریف نکرده ایم.

 

به گزارش خبر24، سیدمجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در چهارمین رویداد ملی سواد فضای مجازی با تحسین فعالیت‌های رسانه‌ای مردم پایه، نقش و جهت دهی علمی، مبتنی بر اندیشه‌های دینی را تأثیر گذار دانست.

امامی بیان داشت: مفهوم پساحقیقت به واسطه اتفاقاتی تعریف شد که در نیمه قرن بیستم ایجاد شد و مفهوم واقعیت رسانه‌ای به طور جدی این بود که رسانه صرفاً واقعیت را توصیف کند اما امروز خود واقعیت را رسانه می‌سازد و سرعت تحول فناوری‌های اجتماعی باعث می‌شود استقلال وجود حقیقت از بین رفته و در دست رسانه قرار گیرد.

وی با بیان اهمیت و نقش رسانه در عصر جدید، تصریح کرد: در بحث جنگ خلیج فارس و کتابی که بعدها به همین نام منتشر شد، سی ان ان بود که واقعیت را به تصویر کشید و این مقوله مصداق این است که رسانه حقیقت را تعیین می‌کند و ارائه می‌دهد.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به گستردگی مخاطبان در فضای مجازی، تشریح کرد: پساحقیقت متأثر از مخاطب بوده چرا که در این عصر معنای صداقت و حقیقت نزد مردم دنیا، تا حدی تحت تأثیر رسانه است.

وی گفت: امروزه هوش مصنوعی بر اساس داده و متناسب با ذائقه مردم پیام‌های سیاسی و اطلاعات را تولید و بازنشر می‌دهند و ما می‌خواهیم همانگونه که قفل‌های کشور در حوزه‌های مختلف را با توان و تخصص جوانان باز کردیم جوانان در این عرصه نیز نهایت توجه خود را در این حوزه به کار ببندند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در حوزه حقوق فناوری و رسانه اضافه کرد: با اینکه کشورهای اروپایی و آمریکایی رژیم‌های خاص حقوقی برای کنترل فضای مجازی تعریف کرده‌اند اما خود در تسلط بر این فضا مشکلات و مسائلی دارند البته لازم به ذکر است ما در کشور هنوز رژیم حقوقی مناسبی به ویژه در حوزه کودکان و نوجوانان برای این موضوع تعریف نکرده‌ایم.

وی اظهار داشت: حضور نمایندگان این سازمان انقلابی در جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان‌های کشور زمینه ساز گسترس فعالیت‌های مردم پایه بوده و موجب برنامه ریزی و اقدامات سازنده در عرصه‌های مختلف فضای مجازی کشور می‌شود.

منبع: مهر

24-news.ir/vdcfy0dyyw6dj1a.igiw.html

 
 
 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.